У НУ «ОЮА» пройшов четвертий Всеукраїнський фестиваль «Відродження поезії»

e-mail Друк

Ставши вже традиційним, в нинішньому році Всеукраїнський літературний фестиваль «Відродження поезії» набрав рекордну кількість номінантів. Чотириста двоє людей заявили бажання брати участь в цьому набираючому все більшу і більшу популярність форумі літератури і поезії.

Серед поетів, письменників і артистів - учасників фестивалю, можна зустріти людей різного віку. У перший день компетентне журі, що зібралося на конкурс, оцінюватиме майстерність дітей. У другій - покажуть своє мистецтво люди більш зрілі. Всі вони прагнуть бути почутими і, звичайно, хочуть виграти. Адже за результатами фестивалю буде складено літературний альманах, до якого увійдуть твори авторів, визнаних журі кращими.

Змагаються учасники форуму в різних номінаціях, це і вірші про Одесу і Україні, і авторські оригінальні переклади, інтимна лірика, філософські роздуми про навколишній світ.

У фестивалі беруть участь молоді поети і письменники з Києва, Одеси, Житомира, Вінниці, Львова, Харкова, Жмеринки, Закарпаття. Фестиваль завоював популярність не тільки серед жителів України. Подали свої роботи на конкурс представники української діаспори з Іспанії, Італії, США, Ізраїлю, Польщі.

Людмила Барбалюк - з України, але живе в Польщі, Леся Воробець - популярний в Італії поет, її знають по публікаціям в інтернеті і охоче збираються послухати її на концертах.

Багато з тих, хто надіслав свої роботи (а заочно в фестивалі взяли участь 180 осіб), які вже стали поетами, але вони хочуть бути почутими в Україні.

Автори пишуть свої твори як на українському, так і на російській мовах, але все ж своєю головною метою фестиваль вважає відродження традиції саме української книги, популяризацію української поезії, літератури, підтримку молодих дарувань серед молоді як в Україні, так і за кордоном.

Конкурс проходить за активного сприяння та підтримки народного депутата України Сергія Ківалова та Української морської партії.

Засновник і організатор фестивалю «Відродження поезії», президент Всеукраїнської громадської організації «Інформ-Культрозквіт» Олена Поліщук переконана, що подібні заходи дуже важливі. Адже саме тут талановиті хлопці набувають впевненості в собі, вони можуть послухати своїх колег по цеху, познайомитися, поспілкуватися, надихнутися самим духом літературного форуму.

«Такі фестивалі для молоді, для тих, хто закоханий в поезію, необхідні, як повітря, і те, що ми на правильному шляху, доводить все зростаюча популярність нашого конкурсу. І я хочу висловити подяку Президенту Національного університету «Одеська юридична академія», народному депутату України Сергію Васильовичу Ківалову, який підтримує нас у всьому - і в організаційних питаннях, і в тому, що надав нам для проведення конкурсу такий прекрасний майданчик. Я вважаю, що це один з кращих вузів в Україні, і коли учасники входять в зал, вони розуміють, що все тут облаштовано на найсучаснішому рівні, в кращих європейських традиціях. За ці роки Сергій Васильович не відмовив набагато в одній наше прохання. Було б побільше таких людей, які розуміють, що саме наша цінність - це підростаюче покоління. Величезне йому спасибі», - каже Олена Поліщук.

Своє вітальне слово учасникам виголосив депутат фракції Української морської партії Сергія Ківалова в Одеській міській раді Володимир Корнієнко.

«Четвертий раз ми зібралися тут, в стінах Національного університету «Одеська юридична академія», щоб послухати прекрасні вірші, пісні, оцінити здібності хлопців зі всієї України і з-за кордону. Щороку кількість учасників зростає, і це переконує нас, що ми робимо корисну справу», - зазначив Володимир Корнієнко.

Поділилися своїми враженнями і учасники фестивалю.

Семирічній Софійці Стойловській дуже подобається читати українські вірші. Вона нітрохи не соромиться і перед виступом не переймається, як дорослі.

Артем Борисов, учень випускного класу одеської школи № 20, бере участь в цьому конкурсі вперше. Він намітив для програми конкурсу вірші патріотичного змісту та лірику.

«У цьому фестивалі бере участь дуже велика кількість людей, тому перемогти саме тут - дуже почесно. Але головне для мене - донести до людей те, про що ти пишеш, побачити, як вони реагують на твої твори. Це найбільша нагорода для поета», - говорить Артем.

Тетяна Бевз пише українською мовою, в 2015 році вийшла її книга «Сімейний альбом».

«Я дуже вдячна, що мене запросили на це фестиваль. Я дуже люблю Україну, люблю Одесу, море, свободу і волю. І про це мої вірші», - розповідає Тетяна.

Яків Пересунько відомий одеський поет, член Національної спілки письменників України, письменник - мариніст. Бере участь в конкурсі в різних номінаціях, представляє на суд журі свою новелу і вірші.

«Це дуже хороша ідея, об'єднати на фестивалі українських поетів, тут збирається талановита молодь і більш маститі, досвідчені писате Чи. Ми спілкуємося, тим самим допомагаємо один одному в нашій творчості », - вважає Яків Пересунько.

Крім публікації в альманасі переможців чекають різні грамоти і нагороди. І найбільша з них - це увага і схвалення публіки.

Новини університету У НУ «ОЮА» пройшов четвертий Всеукраїнський фестиваль «Відродження поезії»