В Одесі пройшов другий Міжнародний турнір з боксу «Дебют» серед аматорів

В Одесі пройшов другий Міжнародний турнір з боксу «Дебют» серед аматорів

e-mail Друк

У спорткомплексі Національного університету «Одеська юридична академія» пройшов другий Міжнародний турнір з боксу «Дебют» серед аматорів. Це вже друга така зустріч, перша відбулася в лютому нинішнього року на базі клубу.

Учасників змагань привітав Президент НУ «ОЮА», народний депутат України Сергій Ківалов.

«Назва турніру є символічною, адже для багатьох він дійсно є дебютом - першим змаганням у спортивній кар'єрі. Для початківців спортсменів, причому неважливо, будь-то діти, юніори або дорослі, необхідно показати себе, свої навички в спорті, продемонструвати свою майстерність. Не раз буває так, що перше вдале змагання в подальшому визначає успіх протягом всієї спортивної кар'єри, тому що у людини, який бачить хороший результат, з'являється стимул далі тренуватися і удосконалюватися в своєму виді спорту.

Дуже важливим є те, що спортивний клуб «Дванадцять унцій» регулярно організовує подібні змагання серед боксерів-аматорів, які дають можливість всім бажаючим, незалежно від віку, ваговій категорії спробувати себе в класичному боксі. При тому, що ці змагання не носять відбіркового характеру, вони за фактом є такими, тому що, беручи участь в них, починаючі спортсмени пробують свої сили, бачать свої результати, після чого приймають рішення брати участь вже в більш серйозних, рейтингових змаганнях. Спортсмену, який робить тільки перші кроки, спочатку складно зважитися взяти участь в серйозних офіційних змаганнях, а ось завдяки таким тренувальним турнірів у початківців спортсменів з'являється впевненість, воля до перемоги, і потім вони з легкістю займають призові місця і перемагають на турнірах дуже високого рівня.

Я завжди радий чути, коли Україну називають кузнею чемпіонів з боксу. І ми робимо все для того, щоб зберігати цей статус - розвиваємо нашу спортивну базу, проводимо реконструкцію, оновлення наших стадіонів і приймаємо змагання з цього виду спорту найвищого рівня. І радує, що ми в цьому не самотні - клуб «Дванадцять унцій» також активно розвиває цей спортивний напрямок в нашому місті, якісно займаючись підготовкою спортсменів, які домагаються дуже високих результатів на змаганнях. І це чудово, що все більша кількість людей обирає бокс, адже це дуже шляхетний вид спорту, він дуже організовує, дисциплінує і допомагає виробити якості, необхідні в багатьох сферах життя. Дорогі дебютанти, щиро вітаю Вас з сьогоднішнім Вашим першим стартом, бажаю Вам яскравих, захоплюючих боїв, і нехай сьогоднішній дебют знаменує початок Вашого успіху в спорті і в житті! », - напучував учасників змагань Сергій Ківалов.

Перед початком турніру Президент університету вручив пам'ятні медалі НУ «ОЮА», іменний годинник тренерам і членам клубу, учасникам змагань.

У свою чергу, Михайло Чобану вручив Сергію Ківалову футболку з символікою боксерського клубу «12 унцій».

Крім того, переможців та учасників турніру «Дебют» також очікували спеціальні призи від НУ «ОЮА» та іменні боксерські рукавички від Сергія Ківалова.

«Сьогоднішню зустріч по праву можна назвати міжнародною, тому що до нас прибули гості з Молдови. І ми дуже раді, що маємо можливість провести турнір більш масштабно, на сучасній майданчику, відмінно обладнаної і побудованої за найкращими європейськими зразками. Національний університет «Одеська юридична академія» є генеральним партнером клубу «12 унцій» і завжди допомагає нам, за що окрема подяка Президенту НУ «ОЮА» Сергію Васильовичу Ківалову», - зазначив засновник клубу «Дванадцять унцій», суддя національної категорії з боксу, головний тренер Михайло Чобану.

Відзначимо, що в НУ «ОЮА» приділяють велику увагу спортивній підготовці студентів і викладачів. Тут створено найсучаснішу спортивна база, що складається з декількох спорткомплексів, стадіонів, танцювального, тренажерного, борцівського та інших залів.

А вже зовсім скоро стартує ще один спільний проект університету і боксерського клубу «12 унцій» - буде відкрита безкоштовна секція з боксу, яка почне свою роботу на базі університету.

«Суть сьогоднішнього турніру полягає в тому, що змагаються не боксери професіонали, а боксери-аматори, тобто ті, хто прийшов в бокс для того, щоб просто займатися спортом і розвиватися фізично. Будь-якій людині, навіть тим, хто займається аматорським боксом, дуже цікаво, коли є якийсь момент змагання. І важливо зазначити, що другий турнір «Дебют» вже набув статусу міжнародного і проходить за підтримки Президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Васильовича Ківалова, який дуже багато уваги приділяє розвитку спорту. Сергій Васильович також проходив школу боксу, ще в юнацтві ставши майстром спорту з цього виду спорту.

Ми буквально недавно брали в стінах Міжнародного Гуман ітарного університету на 8-й станції Великого фонтану Міжнародний турнір з боксу серед юніорів пам'яті Бориса Давидовича Литвака - відомого у всьому світі одесита, Героя України, який вніс колосальний вклад в розвиток боксу та спорту в нашому місті і країні - понад 30 років керував Одеської дитячою юнацькою спортивною школою олімпійського резерву, очолював Одеську обласну федерацію боксу. Також щороку на базі спортивного комплексу НУ «ОЮА» престижний міжнародний турнір з боксу класу «А» пам'яті ще одного відомого одесита Семена Трестіна, на який традиційно приїжджають спортсмени з багатьох країн світу.

Крім того, в Національному університеті «Одеська юридична академія» тільки недавно завершилася спартакіада, організована Первинною профспілковою організацією. І символічно, що в сьогоднішньому турнірі беруть участь багато: як студенти, так і викладачі нашого вузу», - говорить глава Первинної профспілкової організації НУ «ОЮА» Валентин Федоров.

Всього в турнірі беруть участь близько сотні бійців-любителів з Одеси, Іллічівська та Молдови. Є серед боксерів та дві жіночі пари.

За підсумками турніру хлопці будуть нагороджені медалями, грамотами, цінними призами, сертифікатами, боксерської атрибутикою.

«Такими змаганнями ми намагаємося популяризувати бокс в Одеській області, показати, що це вид спорту, який доступний всім. Люди помиляються, думаючи, що це жорстокий вид спорту. Це олімпійський вид спорту, в якому дбають про здоров'я спортсменів, їх фізичній формі. Цей вид спорту виховує бійцівські якості, загартовує дух, допомагає виробити стійкість і вміння не здаватися. Ці якості дуже корисні людям і в житті, і в роботі», - упевнений Михайло Чобану.

Ті, хто прийшов провести сьогодні дружню зустріч, показати своє вміння і спробувати сили, згодні з тренером.

Віктор Стоянов сьогодні на змаганнях вперше. Він займається у тренера Кирила Могти не так довго, всього кілька місяців, але вже відчув смак до цього виду спорту.

«Мені скоро виповниться 30 років, і я вирішив спробувати позайматися боксом, привести себе в форму. Мені дуже сподобалося. Звичайно, сидіти і спостерігати за боєм легше і спокійніше, але коли ти виходиш на ринг, це зовсім інші враження. Кидати тренування не збираюся, буду продовжувати », - розповідає Віктор.

Поліна Русева займається в клубі «12 унцій» довше. Спочатку вона прийшла в клуб просто для того, щоб поліпшити фізичну форму. Але коли тренер Михайло Чобану запропонував їй взяти участь в спарингах на «Дебюті», вона погодилася. Поліна не згодна з тим, що бокс - не жіночий вид спорту.

«У наш час бокс досить популярний серед дівчат, жінок. Все моє оточення займається спортом, багато хто з них професійно. Мені запропонували спробувати, і я не пошкодувала. Так, це бій, але все одно ти відчуваєш позитивні емоції. Звичайно, хочеться перемогти, але всі ми дружимо, в клубі ми як одна велика сім'я, і будь-який результат буде хорошим. Головне, що ми тут разом», - ділиться Поліна.

Боксерський клуб «Дванадцять унцій» входить до складу Одеської обласної федерації з боксу, вихованці клубу вдало виступають на змаганнях обласної, національної та міжнародної категорії.

Новини університету В Одесі пройшов другий Міжнародний турнір з боксу «Дебют» серед аматорів