Заспіваємо про Одесу рідну: в НУ «ОЮА» відбувся другий відбірковий етап пісенного конкурсу

Заспіваємо про Одесу рідну: в НУ «ОЮА» відбувся другий відбірковий етап пісенного конкурсу

e-mail Друк

У списку яскравих культурних подій Одеси значуще місце міцно зайняв пісенний конкурс «Співаю про тебе я, Одеса моя». Вирішальний, другий етап конкурсу відбувся в цю суботу в Національному університеті «Одеська юридична академія».

И все-таки Одесса Одессой остается,
И нет такого места, где есть такое солнце,
Где есть такое море, а в море – парус белый.
И если б не было Одессы, что б я делал…

Це слова з пісні «Стара Одеса», однієї з багатьох, які прозвучали в актовому залі НУ «ОЮА». Я ніколи не чула цієї пісні, і не дивно, адже про наше місто написано більше двох тисяч вокальних творів. І щороку народжуються все нові пісні, в яких оспівується Одеса, її куточки, її жителі, її море. На сцену в цей день виходили солісти, дуети і тріо, вокальні колективи. І діти, і юнаки, і дівчата, і вже зрілі люди зізнавалися в щирій любові до міста з квітучими акаціями і розкішними платанами, де місяць висить над самим Ланжероном і де саме синє у світі Чорне море, де залиті сонцем затишні вулиці і де сріблиться ночі південної панорама ...

«Стару Одесу» виконала дев'ятирічна Олександра Дорошенко, переможниця багатьох конкурсів, в тому числі міжнародних. Крім загальноосвітньої школи, Саша вчиться в школі мистецтв, займається музикою і танцями. Але дівчинка хоче перемогти саме в цьому пісенному конкурсі «Співаю про тебе я, Одеса моя». Вважає удачею свою участь в конкурсі і сивочолий і стрункий Віктор Марущак, який виступив з авторською піснею «Пушкін в Одесі». У вокальній першості за традицією може взяти участь кожен, хто забажає. І тут не грає ролі вік, освіта та професійна підготовка. Адже, як відомо, багато видатних вокалістів і творчих особистостей розкрили свої таланти і неабиякі здібності лише завдяки його величності випадку, беручи участь в оглядах і конкурсах. Єдина вимога організаторів - це щоб виконання вокального номера тематично було пов'язано з нашим містом.

Ідея проведення пісенного фестивалю належить Сергію Ківалову. І ось уже шостий рік завдяки ініціативі та всебічній підтримці почесного громадянина Одеси, президента Національного університету «Одеська юридична академія» десятки і сотні талановитих людей - вокалістів, поетів, музикантів, спортсменів отримують творчу путівку в життя і примножують славу нашого міста.

- З самого початку цей конкурс виявився дуже популярним. Адже він виявляє не тільки людей з неабиякими вокальними даними, виконавців, а й авторів пісенної творчості. І слід визнати, що цей проект є соціальним, за участь в якому не потрібно платити. А для багатьох не дуже забезпечених людей з невеликим доходом це дуже важливий аспект. У тому важкому економічному становищі, в якому опинилася країна, багато батьків не в змозі платити за дитину. А ми вважаємо своїм обов'язком підтримувати одеситів, допомагаючи відточувати їм свою майстерність. А вони, в свою чергу, гідно представляють наше місто,

- зазначив Сергій Ківалов.

Захід проводиться в два тури, перший відбувся в травні цього року. Після закінчення другого туру визначаються фіналісти. Вони і візьмуть участь в гала-концерті в Міському саду, який відбудеться 2 вересня, в рамках святкових заходів, присвячених Дню міста.

З самого початку існування конкурс не є комерційним, а реєстрація і технічна підтримка абсолютно безкоштовні. Оцінює майстерність вокалістів авторитетне журі, зокрема, народна артистка України, солістка Одеського національного театру опери та балету, професор Одеської музичної академії Валентина Васильєва:

- Розкривати таланти - це благородна справа. І я пишаюся тим, що беру участь у цьому процесі. Для більшості учасників це перші кроки на сцені. Пригадую, як сама хвилювалася, боязко роблячи перші кроки. І тому так радію, коли бачу, як вони десь перемагають, виступають в Києві, інших містах. У наш час обдарованим людям непросто пробитися: більшість конкурсів проводяться на комерційній основі, вимагають заплатити вступний грошовий внесок. А тут участь абсолютно безкоштовна. Більш того, якщо виконавець демонструє хороший рівень - він сам отримує винагороду. У цьому заслуга Сергія Васильовича Ківалова, який відкриває дорогу талантам і піднімає престиж нашого міста. А наше журі, на мій погляд, дуже справедливе. Критерій для оцінки один - добре виконав, з душею це зробив, чи ні. Сцена - це дзеркало, де все видно.

Конкурс «Співаю про тебе я, Одеса моя» запалив чимало зірок і зірочок серед одеських виконавців, відкрив нові таланти - вокальні, поетичні, композиторські. Так, саме тут запалилася вокальна зірка Ігоря Онищенко, в минулому студента НУ «ОЮА», а нині соліста Віденської опери. А в цьому році члени журі покладають великі надії на нове обдарування - Нармін Мельник, яка змогла всіх по-справжньому здивувати своїм виступом.

Так, власне, кожен вихід учасників супроводжувався оплесками: і Олесі Маценко, якій підспівував весь зал; і юного морячка Єгора Кричуна, який, незважаючи на юний вік, впевнено тримався і не тільки заспівав чудово пісню «Кораблик з Одеси», але і станцював.

Розповідає член журі конкурсу, заслужена артистка України Олена Юрчук:

- У День міста проводиться фінал, і там наші конкурсанти виступають вже перед величезною аудиторією. Це завжди свято. У моєму рідному місті такого конкурсу, на жаль, немає. А Одесі пощастило. Конкурс цікавий ще й тим, що багато учасників самі вигадують і слова, і музику. Ми чекаємо нові пісні: про Одесу, про людей, про наше життя.

Доброзичлива атмосфера конкурсу сприяє розкутості артистів, і найдосвідченіших, і самих юних. Таких, наприклад, як маленькі учасниці театральної студії «О-ла-ла» Віка, Наташа, Поліна і Ліза, які виконали запальну пісню «Гуморинка». Власне, для цього і був задуманий конкурс - розвивати і розкривати таланти, на які щедра наша тепла одеська земля. І з цим завданням він справляється блискуче, даючи можливість талановитим людям проявити себе поза будь-яких вікових, соціальних та професійних обмежень.

Проста процедура реєстрації, безкоштовну участь, можливість виступити на хорошій сцені з професійним звуком і отримати об'єктивну оцінку компетентного журі, - що ще необхідно таланту на перших етапах становлення ?!

Отже, другий етап конкурсу «Співаю про тебе я, Одеса моя» -2019 завершено. Попереду фінал, де виступлять кращі вокалісти за підсумками двох відбіркових турів. І хто знає, раптом на нашу знамениту ротонду в Міському саду, в День народження Одеси, загориться нова зірка, яка продовжить славу нашого міста як відомої кузні талантів.

Новини університету Заспіваємо про Одесу рідну: в НУ «ОЮА» відбувся другий відбірковий етап пісенного конкурсу