У коледжі НУ «ОЮА» та коледжі МГУ відсвяткували День знань

У коледжі НУ «ОЮА» та коледжі МГУ відсвяткували День знань

e-mail Друк

Ось він - перший крок у доросле життя. Навчання в школі залишилося позаду. І нехай це ще не університет, але все тут по-дорослому: не класи, а курси, не уроки, а лекції, не предмети, а дисципліни. І особлива єдина форма одягу - з погонами, краватками та головними уборами, - по якій легко визначити, студентом якого навчального закладу ти є.

В останній день літа в урочистій обстановці відбулося вшанування нової когорти студентів відразу двох коледжів: Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету. В цьому році коледж НУ «ОЮА» прийняв в свою сім'ю 184 студента на перший курс, а коледж МГУ - 315.

Просторе подвір'я під час церемонії посвяти в студенти був заповнений вщерть: шеренги першокурсників обступали чадолюбні мами, тата, бабусі й дідусі, які хотіли відобразити сина, дочку, або онука на фотокамеру і телефон в незабутні моменти їхнього життя. Але настала дзвінка тиша, коли до першокурсників звернувся Сергій Ківалов. Президент двох вузів привітав першокурсників і дав їм добрі настанови на порозі їх нового студентського життя.

Двадцять років тому ми створили таку систему навчання, в першу чергу - в Юридичній академії, а потім - в Міжнародному гуманітарному університеті. І вона довела свою ефектівность, - розповів Сергій Ківалов. - Тепер коледжі - найпрестижніші структурні підрозділи наших університетів. Рання професійна орієнтація дуже позитивно позначається на підготовці висококваліфікованих фахівців. Після дев'ятого класу ці діти стають студентами того чи іншого коледжу. І після трьох років навчання вступають до університетів, причому, відразу на третій курс. Тобто, юнаки і дівчата, які обрали цей шлях, на рік попереду своїх однолітків, вони раніше приступають до спеціалізації, більше часу мають на їх освоєння. Скажімо, учні, які обрали спеціальність перекладачів, приступають до вивчення мов, і відразу декількох. Я пишаюся впровадженим проектом, який добре працює. Звідси результат - число бажаючих надходити до нас зростає з кожним роком. В цьому році ми навіть були змушені відмовити тим, хто вступали згідно з контрактом, склали іспити, але не пройшли за конкурсом. Ну, а нашим новачкам, успішно зарахованим на перший курс, я бажаю успішно вчитися, бути лідерами і стати затребуваними фахівцями. Зі святом вас, дорогі першокурсники! Зі святом, наші педагоги! І зі святом, батьки, діти яких тепер - наші студенти!

Попереду у цих студентів - надійне професійне майбутнє, путівку в яке їм дають провідні коледжі міста.

У цьому впевнена студентка третього курсу коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» Дарина Забалуєва:

Мені дуже пощастило, що я вчуся в цьому коледжі. Це мій останній курс навчання. Потім я буду вступати до Академії. Без перебільшення вважаю Національний університет «Одеська юридична академія» кращим вузом країни. І все це завдяки президенту нашої академії Сергію Васильовичу Ківалову. Тут прекрасна матеріально-технічна база. Тут весь час відбуваються якісь значущі події. До нас приїжджають читати лекції іноземні лектори. Життя тут кипить. А випускники академії мають відмінні можливості, перспективи кар'єри і прекрасне майбутнє. Але, звичайно, ми повинні прикладати до того зусилля і дуже старатися.

Юлія Таран вступила на перший курс і обрала для навчання право, оскільки в майбутньому хоче стати криміналістом:

Я зібрала всю наявну інформацію про цей ВНЗ перш, ніж прийти сюди. Коли прийшла, мені тут дуже сподобалося, і я вирішила, що неодмінно буду тут вчитися. Мені було важливо, що тут впроваджуються нові сучасні технології навчання. Я вступила на підготовчі курси. І тепер я в числі студентів.

Коледж НУ «ОЮА» обрала і Ольга Борошно:

Я вважаю, нашій країні потрібні кваліфіковані фахівці в області права, які можуть критично мислити і приймати вірні і справедливі рішення в інтересах громадян. Думаю, юрист повинен вміти спілкуватися з людьми, виступати на публіці, володіти певним авторитетом і знаннями. На навчання я покладаю великі надії. В Одеській юридичній академії студенти проходять серйозну підготовку. Відомо, які люди тут навчалися і як багато чого вони зуміли домогтися. Тому після коледжу я хочу вступити до Національного університету «Одеська юридична академія» на факультет цивільної та господарської юстиції.

Коледж є структурним підрозділом Національного університету «Одеська юридична академія». Навчання в ньому триває три роки. Якщо на першому курсі студенти здобувають середню освіту з вивченням загальноосвітніх дисциплін шкільної програми, то другий і третій курс присвячені вивченню юридичних наук.

Випускники коледжу отримують дипломи молодшого спеціаліста-юриста і мають можливість продовжити навчання відразу на третьому курсі університету.

Максим Полунов з гордістю відрекомендовується тепер першокурсником коледжу НУ «ОЮА»:

Мій вибір на користь цього навчального закладу вирішило те, що тут працюють найбільш кваліфіковані в сфері права викладачі. Вони можуть дати мені знання, які знадобляться в майбутньому. Я хочу стати прокурором. Тому по завершенні коледжу вступатиму в Одеську юридичну академію на факультет прокуратури та слідства.

Студенти коледжу Міжнародного гуманітарного університету, завершуючи навчання, отримують дипломи молодших спеціалістів за такими затребуваним спеціальностями, як: право, економіка підприємства, переклад, дизайн, комп'ютерні технологи, а також фармація. Цей документ дає їм можливість не тільки здобувати вищу освіту, але також працевлаштуватися за фахом.

Анна Небога завжди хотіла стати фармацевтом, і тепер її мрія стала набагато ближче:

Я вибрала для навчання коледж Міжнародного гуманітарного університету. Спасибі президенту вузу Сергію Васильовичу Ківалову, який надав всім нам цю можливість системи навчання та отримання медичної освіти. І я рада, що сьогодні в числі щасливчиків-першокурсників і я. Надалі я продовжу свою освіту в цьому вузі.

Володимир Скутельник також обрав для навчання коледж МГУ:

Вперше я потрапив сюди в День відкритих дверей. Був чимало вражений: все нове, красиве. Обладнані кабінети. Викладачі привітні. А головне: тут хороші перспективи. І я відразу вирішив для себе, що буду тут вчитися. Моя спеціальність - комп'ютерна інженерія. Після закінчення коледжу планую вступати до вузу і у мене будуть переваги перед моїми однолітками: я почну розвиватися і освоювати спеціалізацію раніше, ніж вони. Вони тільки будуть приступати, а я вже в'їхав в цю тему.

Лада Тріщенко вибрала для себе спеціальність дизайнера:

Мрію стати дизайнером. Вступати в цей коледж мені порадила сестра. Я приїхала зі Знам'янки Кіровоградської області. В Одесі була тільки раз на екскурсії. І ось, ура, я - студентка кращого одеського коледжу. Думаю, тут я отримаю необхідні знання.

Початок нового навчального року в новому навчальному закладі в житті учнів і студентів - завжди хвилююча й відповідальна подія. Хвилювання новачків-першокурсників - ні з чим не можна порівняти, ну, хіба що з тривогою їх мам і тат, які відпускають своїх чад в їхнє перше самостійне плавання.

Валентина Терехова на святі разом зі своєю дочкою - першокурсницею коледжу НУ «ОЮА»:

У нас нестандартний випадок: дочка вирішила самостійно питання вибору подальшого навчання. Вона була тут на Дні відкритих дверей. Побачила, які переваги дає навчання тут. Зацікавилася спеціальністю «міжнародні відносини». Важливий фактор, що після закінчення коледжу можна вступити відразу на третій курс університету. Це дає можливість раніше отримати освіту.

Незалежно від вибору майбутньої професії - юриста, економіста, лікаря, - ці хлопці та дівчата, які влилися сьогодні в дружну студентську сім'ю, навчатимуться в навчальних закладах європейського рівня. І при бажанні вчитися у них є всі шанси стати професіоналами своєї справи.

Новини університету У коледжі НУ «ОЮА» та коледжі МГУ відсвяткували День знань