Освідчення улюбленому місту!

Освідчення улюбленому місту!

e-mail Друк

Днями свій ювілей відсвяткувало місто-мрія, місто-посмішка - наша прекрасна Одеса, яка за більш ніж 30 років стала для мене по-справжньому рідною і дуже дорогою моєму серцю. Саме в Одесі я почав будувати свою наукову і викладацьку кар'єру, тут же зробив свої перші кроки в політиці, будучи обраним депутатом Жовтневої ради і ставши головою постійної комісії з питань законності та правопорядку. Здобувши мандат народної довіри, я старанно працював над вирішенням нагальних міських проблем, в чому мене завжди підтримували одесити. Вони не раз висловлювали мені вищу ступінь своєї довіри, обираючи своїм представником в Одеську міську раду, а потім і в найвищий законодавчий орган нашої країни - Верховну Раду України протягом більш ніж 20 років.

Одеса дала мені масу можливостей для реалізації своїх задумів - в місті, яке історично було центром розвитку науки, освіти і духовності, я створив два сучасних університети, за якістю освіти та рівнем комфорту для студентів порівнянні з кращими європейськими вузами: Національний університет «Одеська юридична академія », який протягом багатьох років зберігає статус флагмана юридичної освіти в Україні і очолює найпрестижніші рейтинги. Також був заснований Міжнародний гуманітарний університет, який є найбільш динамічним недержавним вузом і лідируючим в сфері міжнародної діяльності. І в той час, коли молодь масово виїжджає за кордон, наші вузи з року в рік збільшують набори студентів. За результатами цьогорічної вступної кампанії до університетів надійшло понад 3 тисяч молодих людей. Це дуже хороша тенденція, яка свідчить про стрімкий розвиток НУ «ОЮА», МГУ та про зростаючу популярність вузів серед випускників шкіл з усієї країни.

Ми першими в Україні створили систему безперервності отримання вищої освіти: при університетах функціонують коледжі, вступивши в які на базі 9 класів, можна всього за три роки отримати диплом молодшого спеціаліста і перейти відразу на третій курс університетів. Більш того, коли постало питання про закриття коледжної освіти в Україні, саме нам - одеситам вдалося переконати Уряд, що рання професійна орієнтація - це запорука отримання якісної й успішної освіти і таким чином зберегти їх існування.

Після закінчення університету є всі можливості для побудови наукової кар'єри: в університетах є аспірантура і докторантура, спеціалізовані докторські ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії і доктора наук, видаються профільні наукові журнали, цитовані в міжнародних наукометричних базах. Нам вдалося зберегти в Одесі два найстаріших і найбільших училища - Морське училище, а також Об'єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг, завдяки чому щороку сотні молодих людей мають можливість освоїти затребувану робочу спеціальність і отримати гарантоване місце роботи.

Одеса завжди славилася своїми храмами, чим приваблювала паломників з усієї України та країн ближнього і далекого зарубіжжя, і саме в цьому прекрасному місті біля моря мною було прийнято рішення побудувати єдиний в Україні студентський храм Святої мучениці Татіани. За роки свого існування Церква дуже полюбилася всім одеситам і гостям нашого міста, а особливо студентам, які приходять сюди помолитися своїй небесній заступниці про успішне навчання. Одеса розвивається, зростає кількість її жителів - а разом з цим і потреба в соціальних об'єктах.

І один з таких найважливіших соціальних об'єктів вже зовсім скоро буде зданий - наближається до завершення будівництво першої в нашій країні Міжнародної академічної школи Одеси, як її ще називають в народі - Загальноосвітня церковно-парафіяльна школа, орієнтована на духовну освіту дітей, виховання їх в дусі християнських цінностей і любові до ближнього. У школі майбутнього, яка побудована по самим передовим технічним стандартам, будуть діяти критий спортивний комплекс з басейном на 6 доріжок, кіноконцерт-холом і танцювальною залою на 1000 місць, їдальня на 700 посадочних місць. У школі зможуть здобувати освіту понад 1000 маленьких одеситів. При школі будується два храми: Преподобного Сергія Радонезького і Іоана Богослова, які духовними перлинами прикрасять наше рідне місто.

Дуже перспективним напрямком розвитку для нашого міста є спортивний напрямок. Одеса має всі шанси стати спортивною столицею України і для того, щоб у нас були можливості проводити спортивні змагання високого рівня, а кожен одесит міг підтримувати себе в хорошій фізичній формі, ми продовжуємо розвивати спортивну інфраструктуру міста.

Зовсім недавно на самому березі моря на 8-й станції Великого Фонтану був повністю оновлений і відкритий ультрасучасний спортивний комплекс Міжнародного гуманітарного університету з тенісним кортом, футбольними полями, волейбольним майданчиком і тренажерами, займатися на яких можуть безкоштовно всі охочі. Покриття стадіону виконано з матеріалів, що використовуються при зведенні олімпійських об'єктів, а глядацькі трибуни оновленого спорткомлексу можуть вмістити понад 1000 осіб.

Найбільший в Україні спортивний комплекс на базі навчальних закладів, який приймає на своїх полях чемпіонати України, Європи та Світу з різних видів спорту та вміщує понад 5 тисяч осіб, також розташований в Одесі. Це спорткомплекс Національного університету «Одеська юридична академія», який знаходиться за адресою Фонтанська дорога, 23. У підтрибунних приміщеннях даного комплексу також розташовані тренажерні та танцювальні зали і безліч інших об'єктів спортивної інфраструктури.

Всього за 20 років нами побудовано більше сотні спортивних об'єктів, залів, майданчиків і стадіонів, що безумовно дало можливість нашим спортсменам представляти Одесу і Україну на найвищому рівні і привозити в рідне місто безліч нагород і титулів.

Всі ми любимо прогулятися на березі нашого самого синього в світі Чорного моря і, погодьтеся, набагато приємніше здійснювати піші променади красивою, доглянутою набережною, яка є прилегла до спорткомплексу набережної на 8-й станції Великого Фонтану. Такому її благополучному стану передувало проведення капітальних берегоукріплювальних робіт, установка сучасної дренажної системи і масштабна висадка дерев, величезну допомогу в якій надали студенти наших університетів і коледжів. До слова, багато років тому ми разом зі студентами заснували прекрасну традицію спільними зусиллями озеленювати наші парки і сквери і за цей час висадили в Одесі понад 20 тисяч дерев та кущів.

Чиста вода - потреба першої необхідності для кожної людини, і вона повинна бути доступна безкоштовно.

Проблему нестачі питної води прекрасно вирішують бювети. Один бюветний комплекс з живою артезіанською водою, визнаний кращим в місті, розташований на вулиці Академічній, поруч з Церквою Святої мучениці Татіани, а в липні був відкритий ще один такий бюветний комплекс в безпосередній близькості від майбутньої Загальноосвітньої церковно-приходської школи. Вони дуже затребувані у одеситів, саме тому керівництво міста вирішило прийняти програму розширення та відкриття бюветів по всьому місту, прийнявши за основу наш досвід подібного будівництва.

Прагнучи зробити Одесу комфортною, а найнеобхідніші послуги доступними для всіх її жителів, ми впроваджуємо і реалізовуємо масу соціальних проектів. Уже понад 20 років на базі Національного університету «Одеська юридична академія» працює Юридична клініка, де тисячі одеситів змогли отримати кваліфіковану юридичну допомогу та послуги нотаріуса безкоштовно.

Заслуговують на увагу і безкоштовні курси навчання комп'ютерній грамотності для пенсіонерів, які функціонують на базі Міжнародного гуманітарного університету та на яких відбулося вже 24 набори. Ну і, звичайно ж, ми працюємо в медичному напрямі - два роки тому стартував проект надання безкоштовної стоматологічної допомоги всім нужденним жителям нашого міста в рамках Студентської стоматологічної клініки, до якого в нинішньому році приєдналася і друга стоматологічна клініка Міжнародного гуманітарного університету.

І всього цього просто не було б без колосальної підтримки городян, яку я відчуваю протягом всього мого життя в цьому прекрасному місті. Мій особистий успіх як керівника, політика, громадського діяча - це лише частина нашого спільного успіху з розвитку та облагородження Південної Пальміри - без перебільшення найперспективнішого міста України за цілою низкою важливих показників. Усвідомлення своєї причетності до позитивних змін в рідній Одесі - для мене найкраща мотивація робити нашу Перлину біля моря ще чистіше, гарніше і затишніше, а життя одеситів - комфортніше і щасливішим!

Перефразувавши одного з класиків, можна сказати так: "Життя дається один раз і прожити його потрібно в Одесі, а якщо не вийшло, то потрібно частіше приїжджати!"

Спасибі тобі наше рідне місто-Одеса, що ти у нас є!

Почесний громадянин Одеси Сергій Ківалов

Новини університету Освідчення улюбленому місту!