e-mail Друк

Активісти всеукраїнського екологічного руху зацікавилися одеським проектом «Зелений університет», який так успішно розвивається на базі Національного університету «Одеська юридична академія».

Щоб перейняти одеський досвід в застосуванні альтернативної енергетики, Національний університет «Одеська юридична академія» відвідала делегація з 25 представників екологічних організацій з усіх куточків України. Так, прихильників екологічної ідеї дуже зацікавив проект НУ «ОЮА» по ​​встановленню сонячних колекторів та батарей в трьох гуртожитках вузу.

Сонячні колектори вже співслужили студентам добру службу. Завдяки енергозберігаючим технологіям в гуртожитках тепер завжди є гаряча вода, і вони не залежать від загальноміського графіка її подачі. Програма «Зелений університет», створена і впроваджена в практику з ініціативи Президента НУ «ОЮА» Сергія Ківалова, дає величезну економію коштів, що при нинішніх тарифах на комунальні послуги важливо.

Так, після установки устаткування, вуз економить до 20% коштів на оплату електроенергії, до 40% на оплату гарячого водопостачання і до 35% на опаленні. І це дуже добре розуміють студенти.

Це дуже зручно, це підвищило комфорт проживання в гуртожитку. Ми пишаємося тим, що подібна передова і цікава ідея була впроваджена саме у нас. Наш вуз фактично перший, в якому було встановлено таке обладнання, сталося це завдяки ініціативі нашого Президента, Сергія Васильовича Ківалова і зусиллям керівництва вузу,

- з гордістю каже студентка НУ «ОЮА» Маргарита Бендюга.

Дійсно, Національний університет «Одеська юридична академія» є першим вузом в країні, який запропонував подібну ініціативу. Екоактивісти відзначають, що питання збереження навколишньої природи і захисту нашої планети від кліматичних змін - дуже актуальні сьогодні. Повний перехід на поновлювані джерела енергії може стати одним з успішних механізмів вирішення екологічних проблем, знизити рівень парникового ефекту, глобального потепління на Землі.

Досвід одеського вузу цілком вписується в рамки програми захисту екологічного середовища від шкідливих чинників і впливу. Пілотний проект не міг не зацікавити екологічну громадськість та експертів з усієї України.

Я вважаю, що це прекрасна ініціатива, тим більше в Одесі, де сонячних днів досить багато. Зі встановленням колекторів у студентів значно зріс рівень комфорту, до цього додається і те, що ми зберігаємо природу, не використовуємо викопне паливо, і, не дивлячись на це, маємо гарячу воду. Як добре, що такі технології існують, і ми можемо ними користуватися,

- зазначила Ольга Лаврик ( «Колегія екологічної освіти, «Світ освіт», м.Київ)

Сучасні технології, що з'являються все в більшій кількості на українському ринку, дуже гарні і зручні. Вони працюють автоматично, не вимагають додаткового обслуговування, вони самі на себе фактично заробляють, тобто в даному випадку ми говоримо про окупність за рахунок того, що споживачам не треба оплачувати дорогий газ. Це дуже хороший досвід, і ми хочемо передати його іншим містам. До нас часто звертаються за порадою, і ми хочемо рекомендувати до реалізації такої проект. Наприклад, я з Полтави, і мені хотілося б, щоб такий проект працював і там,

- підкреслила представник Міжнародної організації «350.org» Маргарита Мостова.

Досягнення енергонезалежності - для України важливе питання. Відновлювана енергетика може стати частиною успішного вирішення цієї проблеми, вважають екологи-активісти. Тому найближчим часом вони поставили перед собою мету - поширити досвід Національного університету «Одеська юридична академія» в усіх містах країни.

Після того, як з'являються «перші ластівки», нові цікаві проекти, дуже важливо, щоб інші їх підтримали. Ми хочемо, щоб ініціатива одеського вузу стала прикладом успішного вирішення проблеми і поширилася у всіх закладах освіти в нашій країні,

- поділилася своєю думкою Ольга Фурсик, представник Української молодіжної кліматичної асоціації з Києва.

Нагадаємо, що для Національного університету «Одеська юридична академія» це не перша ініціатива в сфері захисту навколишнього середовища, і робота не закінчена, вона триває.

До проекту приєднався вуз-партнер Національного університету «Одеська юридична академія» - Міжнародний гуманітарний університет. Найближчим часом більше сотні сонячних батарей будуть встановлені на даху першої в Україні Міжнародної академічної школи, або як її називають - загальноосвітній церковно-приходської школи.

У планах керівництва вузів встановити сонячні колектори на всіх навчальних корпусах і адміністративних будівлях навчальних закладів, що дасть можливість значно економити кошти на оплату комунальних послуг.

Сонячні батареї і колектори будуть встановлені також в підрозділах Міжнародного гуманітарного університету в Києві, Чернівцях, Івано-Франківську, Черкасах, Миколаєві та Кривому Розі.

Новини університету Програма «Зелений університет» НУ «ОЮА» зацікавила екоактивістів з усієї України