e-mail Друк

З людьми цієї, такої необхідної професії доля зводить нас протягом всього нашого життя. Адже будь-який важливий документ потребує нотаріального посвідчення. Професійне свято - Всеукраїнський день нотаріату - в нашій країні збігається з Днем народження Одеси і відзначається другого вересня. Але зібралися юристи всього регіону разом 12 вересня, коли завершилося святкування 225-річчя міста.

У великому залі Національного університету «Одеська юридична академія» відбулося нагородження кращих працівників нотаріату Одеської області. Почесні нагороди вручив начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Руслан Сауляк. Грамоти Міністерства юстиції України та управління юстиції в Одеській області отримали шістдесят нотаріусів. До слова, всього в Одесі і Одеській області приватну нотаріальну діяльність ведуть 380 нотаріусів та 55 фахівців працюють в державних нотаріальних конторах.

У числі нагороджених була і Любов Миколаївна Патраманская, приватний нотаріус Роздільнянського району:

«Мені дуже приємно, що мої скромні заслуги були відзначені сьогодні почесною грамотою. Знаю, яку неоціненну правову допомогу надають одеситам правознавці в Юридичній клініці НУ «ОЮА». І в нашому районі громадяни хочуть отримувати безкоштовну правову допомогу. Для цього я виїжджаю в Лиманський селищна рада кожну першу п'ятницю місяця і в Григорівський селищна рада кожну третю п'ятницю і проводжу там прийоми»

Робота нотаріуса - це кропітка і відповідальна праця. Без вірного рішення і правильно складених документів не обходиться жодне нотаріальну дію, - зауважила у своєму виступі начальник управління з питань нотаріату Головного теруправління юстиції в Одеській області Катерина Кузьмич. - Тому я хочу побажати всім плідної роботи. Ми віримо в професіоналізм і відповідальність наших нотаріусів.

З професійним святом привітав нотаріусів декан факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА» Денис Колодін:

«Спільні заходи управління юстиції в Одеській області та Одеського нотаріального клубу проходять в стінах НУ «ОЮА» зовсім не випадково. Саме в нашому вузі за ініціативою Президента університету Сергія Васильовича Ківалова організовані курси з підвищення кваліфікації нотаріусів, які приїжджають не тільки з Одеської області, а й з усієї України. Тут вони отримують якісні знання, які в подальшому можуть застосовувати на практиці».

Всього у зустрічі взяли участь більше двохсот діючих, які практикують і що важливо, майбутніх нотаріусів. Руслан Сауляк підкреслив, що Юридична академія є не тільки вузом європейського рівня, а й центром підвищення кваліфікації для працівників в сфері права:

«Взаємодія і плідну співпрацю між Одеською юридичною академією, Головним територіальним управлінням і Міністерством юстиції, безсумнівно, дає свої плоди. У стінах академії підвищують свою кваліфікацію і нотаріуси, і приватні виконавці. Тут вони здають успішно іспити, відточують майстерність».

Слід зазначити, що вже більше трьох років провідні нотаріуси ведуть прийом в Одеській юридичній клініці, дають безкоштовні професійні консультації для пенсіонерів та людей з низьким рівнем доходів, проводять семінари для студентів за участю викладачів і професійних юристів.

Коли поздоровлення закінчилися, а учасники обговорили головні досягнення в сфері нотаріату за останній рік, відбувся семінар. Він був присвячений останнім змінам в нотаріальному законодавстві, прийнятим в кінці серпня.

Ось що розповіла голова Одеського нотаріального клубу Вікторія Орзіх:

«Рішення провести семінар було прийнято в зв'язку зі змінами, які внесені до чинного законодавства, а саме в правила ведення нотаріального діловодства. Ми хочемо, щоб нотаріуси області обговорили прийняті зміни і виробили по ним єдину практику і стосовно позицію».

У семінарі брали участь, задаючи важливі питання і студенти НУ «ОЮА». До речі, всім випускникам факультету цивільної та господарської юстиції Одеської національної юридичної академії гарантовано стовідсоткове працевлаштування в системі юстиції, нотаріату, адвокатури, судах та інших органах державної влади та місцевого самоврядування.

Ось що розповіла завідуюча державною нотаріальною конторою в Київському районі Олена Савицька:

«Понад 80 відсотків наших фахівців - це випускники Одеської національної юридичної академії. Спочатку вони приходять до нас на практику, потім проходять стажування, починаючи з самих азів: архівних документів, правил ведення нотаріально діловодства. Це дуже важливо, коли приходять працювати люди, які не просто знають теорію, а й розуміють, як застосувати її на практиці».

Такої ж думки завідувачка Суворовської державної нотаріальної контори Флора Дацкова:

«Я думаю, що підготовка фахівців в Одеській Юридичній академії досить серйозна, Тому ми, що діють нотаріуси, раді вітати нових фахівців в нашому професійному колі. Ну і в черговий раз велика подяка академії за можливість надання прекрасних умов для проведення наших форумів і семінарів. Академія завжди йде нам назустріч».

Словом, співпраця Національного університету «Одеська юридична академія» та Міністерства юстиції України взаємовигідно і дає хороші результати. Перш за все, воно мотивує студентів до прагнення отримувати максимум знань. Адже в цьому випадку для них після закінчення навчання не стоїть питання, де і як працевлаштуватися. Випускники вузу сьогодні успішно працюють в органах юстиції в усіх регіонах країни.

Новини університету Семінар для нотаріусів В НУ «ОЮА»: правознавці з усього регіону обговорили зміни в законодавстві