День юриста у Національному університеті «Одеська юридична академія»

e-mail Друк

8 жовтня уся країна святкує День юриста, щорічне свято, коли ми вітаємо всіх юристів в Україні незалежно від сфери їх професійної діяльності. В нашій країні професійне свято юристів відзначається з 1997 року.Засноване свято було указом президента України Леоніда Кучми. День для свята був обраний не випадково — вважається, що саме 8 жовтня в 1016 році Київський князь Ярослав Мудрий видав перший звід законів Руська правда.

Кожен знає що професія юрист є однією з найдавніших професій, яка зародилась ще в Стародавньому Римі. Слово «юрист» походить від латинського слова jus — право, і безумовноза увесь час свого існування, це професія яка ніколи не втрачала свою актуальність.

Це особливе професійне свято, адже воно об'єднує людей найрізноманітніших юридичних професій - суддів, адвокатів, нотаріусів, працівників юстиції, і багатьох інших. І звичайно ж, це свято для всіх студентів, які тільки починають свій шлях в юриспруденції, і один з найголовніших свят для всього багатотисячного колективу Національного університету «Одеська юридична академія».

В актовій залі НУ «ОЮА» відбулося урочистий захід. На святі були присутні почесні гості університету серед яких: в. о. голови Одеської обласної державної адміністрації - Шаталова Світлана Миколаївна; заступник голови Одеської обласної ради - Дімчогло Юрій Дмитрович; голова Союзу юристів України, віце-президент міжнародного фонду юристів України, дійсний член Всесвітньої асоціації юристів - Піскун Святослав Михайлович; начальник управління СБУ в Одеській області - Харченко Віталій Васильович; голова П'ятого апеляційного адміністративного суду - Джабурія Олександр Валентинович; голова Київського районного суду міста Одеси - Чванкін Сергій Анатолійович; голова Суворовського районного суду міста Одеси - Бузовський Віталій Володимирович; Іщенко Іван Володимирович - заступник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області; начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області - Сауляк Руслан Володимирович; в.о. Начальника Головного управління Державної податкової служби в Одеській області - Чеботарьова Наталія Іосіфівна; голова Одеської обласної організації Спілки юристів України - Кірющенко Олександр Михайлович; настоятелька Одеського Архангело-Михайлівського жіночого монастиря матінка Серафима.

За традицією відкрив свято і першим привітав всіх присутніх президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов.

«Сьогодні дійсно історичний день! Історичний, тому що День юриста святкує дійсно велика кількість людей. З однаковою радістю його відзначають всі, хто задіяний в правовій системі нашої країни: державні службовці всіх рівнів: судді, прокурори, слідчі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, юрисконсульти підприємств; представники юридичної науки - вчені та викладачі університетів і, звичайно ж, ті, хто з юних років став на шлях служіння закону і правопорядку - студенти, які вивчають юриспруденцію. Шановні юристи, дозвольте в день вашого професійного свята подякувати вам за те, що вибрали професію, що вимагає колосальної самовіддачі і постійного навчання, за ваш професіоналізм і відданість своїй справі! Міцного здоров'я, великих успіхів, сімейного благополуччя і гарного настрою на кожен день!» – президент НУ «ОЮА», академік, почесний громадянин міста Одеса Сергій Ківалов.

«Шановні юристи! Я вітаю вас з професійним святом, з Днем юриста. Так, сьогодні немає вихідного дня, але коли юрист відпочиває? Юрист - це людина, яка постійно в роботі. Школа юриспруденції, це дійсно школа життя. Це тяжкий шлях, але без юристів зараз нікуди, саме вони на захисті нашої держави. Тому зичу усім наполегливості, сили, добра та щастя. Нехай ваші рішення завжди будуть законними та правильними». - начальник управління СБУ в Одеській області Харченко Віталій Васильович

За плідну наукову діяльність, високий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців юридичної справи і високий професіоналізм в. о. голови Одеської обласної державної адміністрації - Шаталова Світлана Миколаївна вручила членам колективу ЗВО почесні грамоти Одеської обласної державної адміністрації, а заступник голови Одеської обласної ради - Дімчогло Юрій Дмитрович почесні грамоти Одеської обласної ради. Для студентів університету стало великою честю отримати почесні грамоти та медалі від президента університету Сергія Васильовича Ківалова.

Для нагородження слово було надано голові Союзу юристів України, віце-президенту міжнародного фонду юристів України, дійсному члену Всесвітньої асоціації юристів - Піскуну Святославу Михайловичу: «Шановні колеги, шановні гості. Звичайно кожен в житті обирає шлях який до вподоби йому по серцю, характеру та розуму, але юристи це не просто професія, це поклик душі і поклик людини творити добро і боротися за справедливість. Союз юристів України це організація, яка нараховує близько 30 тисяч юристів України і призвана уже 28 років служити людям юридичної спільноти. Сьогодні, в честь такого свята, ми хочемо нагородити наших активістів. Ми оцінюємо роботу людей яких нагороджуємо не тому що вони займають якісь посади, а виходячи з їх юридичної кваліфікації, історії життя на юридичній ниві, та з того що вони ще можуть зробити і роблять для громадян нашої держави».

І нарешті розкрита головна інтрига свята - названі імена тих, хто отримав почесні звання «Юрист року», «Вчений року» і лауреат премії в області юридичної освіти.

Урочисте святкування завершилося яскравим концертом, підготовленим стараннями талановитих студентів Центру культури НУ «ОЮА».

Новини університету День юриста у Національному університеті «Одеська юридична академія»