Триває благоустрій схилів на 8-й станції Великого Фонтану

Триває благоустрій схилів на 8-й станції Великого Фонтану

e-mail Друк

В Одесі продовжують благоустрій схилів на восьмій станції Великого Фонтану. Студенти Національного університету «Одеська юридична академія» ініціювали масштабний суботник. Вони вирішили висадити нову партію молодих сосен і очистити набережну. Такі екологічні акції ведуться постійно - схили повністю засаджені хвойними деревами.

Традиція висаджувати дерева в Національному університеті «Одеська юридична академія» існує десятки років. Ми це робимо не з примусу, а тому що знаємо: це потрібно робити. В цілому тут висаджено близько 20 тисяч дерев і кущів. Там, де не приживаються сосни, - ми висаджуємо чумак, який може переносити холоду і солоні морські бризки.

«Більше 90 відсотків студентів нашого університету - це жителі інших регіонів, які приїхали до нас вчитися, знаючи, що одеська правова школа найкраща. І з першого курсу всі вони знають, що кожен студент повинен висадити хоча б одне дерево або один кущ. І в цьому беруть участь не тільки студенти - викладачі, співробітники, спортсмени, які використовують наш будівельний комплекс, теж допомагають нам в озелененні схилів. Часто до нас приєднуються просто жителі Приморського району, навіть інваліди. Це як у себе вдома: у квартирі прибираєш, і в місті теж потрібно підтримувати порядок,

- зазначив президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов.

Спільними зусиллями протягом дня вдалося висадити близько п'ятдесяти нових дерев. Перші два роки за ними треба особливо ретельно дбати. Для поливу тут передбачені спеціальні цистерни з підземними водами. Разом з тим, висаджувати сосни найкраще восени і навесні. Всього за більш ніж 20 років було висаджено понад 20 000 дерев і кущів.

«Коли ми висаджуємо дерево, то спостерігаємо за ним протягом двох років: приживеться воно чи ні. Досвід показує, що найкраще почуваються на нашому узбережжі сосни з одеського розплідника. Навіть ті, що з Херсона, хоча це і близько, гірше акліматизуються тут. І ще дуже важливо: кращий час для висаджування сосни - осінь. Тому що сосна вимагає вологи. І полив від суботника до суботника тут не допоможе, потрібно доглядати за деревами регулярно. Для цього ми створили спеціальну гідросистему: ті ґрунтові води, які по всьому узбережжю стікають в море, ми збираємо в резервуари. А потім, за допомогою насоса, вода по шлангах подається в потрібне місце в необхідній кількості. Ми багато разів пропонували міській владі, щоб наслідували наш приклад. У нас на узбережжі є ще джерела ґрунтових вод. Якщо влаштувати резервуари, то можна використовувати цю воду для поливу парків, що буде набагато рентабельніше. Ми з радістю готові поділитися своїм досвідом, щоб економити наш загальний міський бюджет, а це десятки мільйонів гривень,

- каже Сергій Ківалов.

«Осінь - прекрасна пора року для того, щоб покращувати благоустрій нашого міста. Сьогодні разом з президентом нашого вузу Сергієм Васильовичем Ківаловим студенти всіх курсів і всіх факультетів зібралися тут, на набережній, щоб внести додаткові штрихи в обличчя нашого міста. Найважливіше тут, напевно, те, що ініціативу проявляють саме студенти, а керівництво вузу їх підтримує. Тому що така робота допомагає нам подружитися, стати командою не тільки під час навчального процесу, а й придбати собі друзів на подальше життя,

- каже голова Студентської ради НУ «ОЮА» Карина Лукащук.

Поле діяльності не обмежується тільки цією ділянкою узбережжя. Студенти проводять благоустрій у багатьох парках і скверах міста. Нещодавно вони висаджували дерева в парку Перемоги, парку Шевченка, на території міжрейсової бази моряків, у Міжнародній академічній школі та в інших районах міста. А в минулому році студенти навіть надихнули параспортсменів, які приїхали з різних країн і міст в спорткомплекс МГУ на восьмий станції Фонтану на змагання з настільного тенісу. Учасники Кубка області вирішили допомогти молоді і разом з ними висаджували дерева на схилах. Такий комплексний підхід для Одеси є єдино правильним, але, на жаль, унікальним явищем. Подібний варіант є справжнім прикладом благоустрою схилів.

Поруч розташована набережна, оснащена спеціальними спусками, в тому числі для людей з інвалідністю, проведено освітлення, висаджений газон. Крім цього, одесити люблять це місце не тільки за можливість відпочити, а й за можливість позайматися спортом. Мультифункціональний спортивний комплекс Міжнародного гуманітарного університету був відкритий після реконструкції цього літа. Два футбольних і баскетбольних поля, тенісний корт і вуличні тренажери - у вільному доступі для всіх бажаючих. Саме тут через паркову зону з тієї території, що належить Національному університету «Одеська юридична академія» та Міжнародному гуманітарному університету проходить Траса здоров'я.

Колективи двох вузів одноголосно підтримали рішення про передачу місту даної земельної ділянки. Через будівельні роботи студенти змушені щоразу прибирати тут сміття, щоб підтримувати порядок на схилах.

Тут же поруч з Трасою здоров'я, яка проходить по території Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, розташований сучасний багатофункціональний спортивний комплекс. До розпорядженням одеситів - два стадіони, баскетбольний та волейбольний майданчики, тенісний корт, а головне - вуличні тренажери, виробництво яких пройшло сертифікацію в США. І на цих тренажерах безкоштовно займаються всі бажаючі одесити, гості міста, діти і дорослі - вони доступні для всіх без винятку.

«Я хочу підкреслити, що на реконструкцію даного мультифункціонального спортивного комплексу, не було витрачено жодної копійки державних грошей - ні з міського, ні з обласного, ні з державного бюджету. Всі роботи були повністю проведені за рахунок коштів Міжнародного гуманітарного університету та спонсорів. Дохід університету ми використовуємо на благо всього міста - розвиваємо спортивну інфраструктуру Одеси, причому робимо це якісно, ​​використовуючи найсучасніші технології,

- розповів Сергій Ківалов.

Прибережна зона - особливо небезпечна земельна ділянку, схильна до зсувів. Студенти вносять свій внесок в боротьбу зі зсувами. Ефективний метод - висадка сосен. Вони своїм корінням можуть містити навіть самі обривисті ущелини.

«Мета сьогоднішньої еко-акції - зібравшись дружною командою, облагородити схил, висадивши сюди нові дерева, які своїм корінням будуть зміцнювати грунт, утримуючи його від зсуву. Хочу сказати, що ми такі суботники проводимо регулярно, не тільки на схилах, але і в Академії, і біля гуртожитків - прибираємо територію, створюємо красу, висаджуємо дерева, а навесні - квіти. Наше керівництво дуже підтримує таку активність студентів. Президент університету Сергій Васильович Ківалов завжди до нас приєднується. Ось як сьогодні. Показує нам, як правильно висадити сосну, щоб вона прижилася. А ми вже потім слідуємо його прикладу,

- каже аспірант НУ «ОЮА» Дмитро Разумейко.

З кожним роком ця проблема все більше актуальна не тільки для Одеси, як наприклад, на 16-й станції Фонтану, а й для всіх прибережних населених пунктів Одеської області. Найбільш проблемними ділянками є території Чорноморська, Овідіополя, сіл. Фонтанка, Крижанівка, Нова Дофінівка і Шабо. На думку екологів і інженерів - однієї з головних причин зсувів є будівельні роботи на узбережжі. Висотні будівлі масою в десятки тисяч тонн надають колосальне навантаження на грунт. Через витоки побутової каналізації схили сповзають вниз. Нагадаємо, що Сергій Ківалов подавав депутатський запит Прем'єр-міністру, а також вносив пропозиції до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» в Комітет Верховної Ради України з питань бюджету про необхідність виділення з Державного бюджету України на 2019 рік коштів у вигляді субвенції в обласні та міські бюджети для будівництва і реконструкції протизсувних, дренажних та інших систем берегозахисту в сумі 420 млн. грн. Питання берегоукріплення підтримали також і в Одеській облдержадміністрації. З резервного фонду держбюджету виділили вже 42 мільйони гривень для Чорноморська.

Новини університету Триває благоустрій схилів на 8-й станції Великого Фонтану