Американський адвокат Джордж Берман і відомий психолог Несс Фердман відвідали Національний університет «Одеська юридична академія»

Американський адвокат Джордж Берман і відомий психолог Несс Фердман відвідали Національний університет «Одеська юридична академія»

e-mail Друк

Іноземні делегації часто відвідують Національний університет «Одеська юридична академія». Студентам читають лекції відомі вчені, дипломати, політики і громадські діячі. Так, на цьому тижні університет відвідали відразу два іноземних лектора: відомий американський адвокат, фахівець в області міжнародного права Джордж Берман і популярний психолог з Ізраїлю Несс Фердман.

Керівництво зво обговорило з гостями подальшу співпрацю та обмін досвідом.

«У нас щотижня протягом навчального процесу приїжджають відомі вчені. На цьому тижні у нас два професори. Один з них - відомий американський адвокат, професор Колумбійського університету Джордж Берман, - людина, яка дуже багато зробила для розвитку і становлення правової системи Сполучених Штатів Америки. Ось він читає лекції з міжнародного права, з конституційного права, щодо виборчого процесу США, і всі студенти приходять - навіть з інших факультетів і з інших курсів. Відвідали лекції навіть викладачі з інших університетів.

- каже президент Національного університету «Одеська юридична академія Сергій Ківалов.

Джордж Берман - директор центру міжнародного інвестиційного, комерційного та арбітражного права, викладач паризького інституту політичних досліджень і співкерівник Європейського юридичного центру досліджень в юридичній школі Колумбійського університету. На зустрічі президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова з американським фахівцем обговорювалися питання обміну викладачами й аспірантами. Один з провідних адвокатів США високо оцінив умови, створені для студентів в навчальному закладі.

«Не можу не висловити свого захоплення всім, що я тут побачив: інфраструктурою, тим, як керівництво університету дбає про якісні поліпшення забезпечення освітнього процесу. Національний університет «Одеська юридична академія» - місце, куди хочеться повертатися, і я вже знаю, що наступного разу приїду сюди з дружиною, яка є професором Прінстонського університету.

- поділився враженнями Джордж Берман.

Коли лекції на мові оригіналу особисто читають запрошені фахівці - це допомагає ще краще засвоювати як сам матеріал, так і мову, вважають студенти.

«При надходженні я зробила свій вибір на користь НУ« ОЮА », так як знала, що тут є унікальна можливість навчання на іноземних мовах, тобто всі студенти, починаючи з першого курсу, можуть вибирати мову навчання; це може бути англійська, французька, німецька. І курс цих лекцій читають не тільки викладачі нашого університету, а й запрошені іноземні лектори.

- каже студентка Національного університету «Одеська юридична академія» Марина Тоічкіна.

«Сьогоднішня лекція проходила в форматі діалогу, точніше - дискусії. Ми задавали питання, отримували відповіді, почули багато різноманітних точок зору з приводу різних питань, зокрема, про правову ситуацію в Україні, в світі в цілому, і про відмінності в законодавчих базах України і Америки.

- каже студент Михайло Турчанинов.

Завдяки відповідності освітніх програм університету європейським стандартам диплом Національного університету «Одеська юридична академія» визнається за кордоном, що відкриває для наших випускників можливості працевлаштування в міжнародних інституціях та іноземних компаніях.

«Багато наших випускників сьогодні є відомими адвокатами, в тому числі, і в Сполучених Штатах Америки. Я можу назвати десятки, сотні імен наших колишніх студентів, які конкурують сьогодні з найвідомішими, в тому числі і американськими, юристами. Це, наприклад, Ольга Смирнова, яка 7-8 років тому закінчила наш вуз, а сьогодні очолює адвокатське об'єднання в США.

- каже президент НУ «ОЮА» академік Сергій Ківалов.

Друга гостя - Несс Фердман - засновник школи коучингу і центру персонального розвитку в Ізраїлі, експерт в області бізнес-консалтингу. Вона - одна з найвідоміших тренерів з психології, що володіє більш ніж 20-річним досвідом у цій сфері. Зі студентами факультету психології, соціології та політології Несс інтерактивно обговорила питання ефективної комунікації.

Пані Фердман відвідала знакові місця університету - Музей рідкісної книги, Тир, Музей зброї та наукову бібліотеку, яка містить найбільше зібрання книг в Україні. Популярний психолог підкреслила роль керівництва в створенні зво європейського рівня.

«Коли у зво є президент, у якого не просто статус і крісло, а який живе тією справою, в яку вкладаються фінансові та душевні ресурси, - це відразу зчитується навіть на ментальному рівні. Коли заходиш до цього навчального закладу, відразу видно, що у нього є господар в хорошому сенсі цього слова. Тут продумано все до дрібниць. Національний університет «Одеська юридична академія» взагалі дуже відрізняється від безлічі інших вузів, які є, в найкращому сенсі. Його унікальність, перш за все в тому, які люди тут вчаться і працюють.

 - вважає Несс Фердман.

Лекції по психології мають не тільки освітнє, а й прикладне значення, отримані на них знання відразу ж можна застосовувати в повсякденному житті.

«Дуже приємно, що ось такі інтернаціональні зустрічі з реальними професіоналами для студентів - не новина, а традиція. Такі зустрічі з людьми, компетентними в різних сферах нашої професійної діяльності, - юристами, політологами, психологами - допомагають нам розвиватися всебічно, виробляючи свій власний погляд на наш предмет.

- каже студент факультету психології, політології та соціології Євген Абрамов.

Настільки розвинуте міжнародне співробітництво та поглиблене вивчення іноземних мов привертає до університету все більше молоді. Так, на цьому тижні академію з екскурсією відвідали учні львівських шкіл. Для багатьох з них відвідування вузу зумовило вибір місця майбутнього навчання.

«Я в школі вивчаю англійську мову. Але в цьому вузі можна вивчати також інші іноземні мови, прослуховувати тематичні лекції закордонних фахівців на мові оригіналу. Це, в свою чергу, відкриває великі перспективи перед студентами і випускниками цього престижного вузу.

- вважає школярка зі Львова Марія Лук'янчук.

НУ «ОЮА» є членом Асоціації європейських університетів і Європейської Асоціації публічного права. У минулому році студенти і викладачі вузу вперше здійснили освітній візит до Страсбурга і Женеву, де зустрічалися з представниками Європейського суду з прав людини і Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Щорічно понад дві тисячі студентів, аспірантів і викладачів виїжджають за кордон, де продовжують навчання або проходять професійне стажування в кращих університетах світу, міжнародних організаціях, урядових установах зарубіжних країн, що в свою чергу відриває великі перспективи перед студентами і випускниками престижного вузу.

Новини університету Американський адвокат Джордж Берман і відомий психолог Несс Фердман відвідали Національний університет «Одеська юридична академія»