e-mail Друк

Національний університет «Одеська юридична академія» - один з найбільш динамічних вузів України. Університет має численні плідні зв'язки з закордонними навчальними закладами. Уже підписано безліч угод про співпрацю з найпрестижнішими вузами США, Франції, Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю, Австрії. Вища освітній заклад є членом Асоціації європейських університетів і Європейської асоціації публічного права.

Список найпрестижніших вузів-партнерів НУ «ОЮА» поповнився завдяки підписанню чергового меморандуму про співпрацю - цього разу тристороннього. Така нестандартна форма партнерства була обрана завдяки тому, що маршрут між двома найбільшими вузами Чорноморського узбережжя транзитом проходить через Республіку Молдову. А Кишинівський державний університет і університет Овідіус міста Констанци давно є вузами-побратимами.

«Підписана сьогодні угода про співробітництво має важливе значення для відносин як між вузами, так і між нашими державами. Університет Овідіус є найбільшим вузом Євросоюзу на узбережжі Чорного моря і має дуже багато угод з різними навчальними закладами на всіх континентах планети. Але ми прагнемо укладати угоди саме з тими університетами, які знаходяться в містах, розташованих на Чорноморському узбережжі, а Молдова є певним мостом між нашими країнами. Культура Молдови асимільована з української, і допомагає подолати мовний бар'єр.

«НУ «ОЮА» демонструє найвищий рівень: тут дуже хороша адміністративна і матеріальна база, впроваджені новітні технології. Видно керівна робота президента вузу Сергія Васильовича Ківалова. Я дякую йому за роботу, яку довелося виконати для створення такого навчально-наукового конгломерату. Хочеться сподіватися, що підписані сьогодні угоди будуть стимулювати румунський і молдавський університети бути на такому ж високому матеріальному і академічному рівні,

- сказав Сорін Руджіна, ректор університету «Овідіус».

З огляду на те, що даний захід пов'язано з угодою насамперед між юридичними факультетами, Ректор університету Констанци прибув у супроводі декана юридичного факультету і Першим заступником прокурора Округу Констанца в Румунії. Гості зробили традиційну екскурсію по знаковим місцям НУ «ОЮА», відвідавши Музей зброї, Музей рідкісної книги, Наукової бібліотеки, стрілецький тир та спортивний комплекс університету.

Дана угода є дуже важливим кроком у розвитку освіти і науки. Також така співпраця передбачає академічне взаємодія і обмін студентами. Це один із значущих кроків до поглиблення інтеграції між Національним університетом «Одеська юридична академія» та європейської освітньої системою.

У ці ж дні Національний університет «Одеська юридична академія» відвідала надзвичайний повноважний посол Хорватії в Києві. Президент університету академік Сергій Ківалов зустрівся з Аніцією Джаміч і обговорив акредитацію нових навчальних програм, реалізацію спільних проектів і розвиток програми обміну з Загребським університетом - найбільшим і найстарішим вузом Хорватії, з яким НУ «ОЮА» тісно і плідно співпрацюють протягом багатьох років. В рамках програми ERASMUS тисячі студентів, аспірантів і викладачів обох ВНЗ щорічно виїжджають за кордон, де продовжують навчання або проходять стажування в кращих університетах світу, міжнародних організаціях і правових установах інших держав.

Новини університету Національний університет «Одеська юридична академія» продовжує розширювати зв'язки з іноземними університетами