e-mail Друк

Хороший оратор і в стародавньому світі, і в наш час є практично синонімом сильної людини, харизматичного лідера, громадського діяча, яскравого політика. І навіть всередині сім'ї - грамотне, культурне ведення переговорного процесу неможливо переоцінити, адже вміння домовитися зберігає відносини.

Як тільки людина почала спілкуватися, вона почала вселяти, переконувати і доводити. У наші дні в режимі ораторської полеміки визначаються результати переговорів, презентацій в бізнесі, виграються ораторські бої між опонентами. Переконуючи співробітників, виступаючи на нараді, ведучи обговорення з товаришами, захищаючи диплом або реферат, - ми беремо участь в дебатах.

«Дебати» - слово французького походження і означає: обмін думками. У демократичних країнах дебатами визначаються політичні рішення, економічний курс країни, вирішується, хто буде президентом, проводяться закони в будь-якому парламенті світу.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Федерація Дебатів України» ставить перед собою завдання - створити умови для навчання молоді мистецтву і культурі ведення дебатів.

З цією метою командами дебатерів регулярно проводяться зустрічі-батли на різних рівнях, а раз на рік - Всеукраїнський турнір, на якому Колегія суддів визначає фаворита року.

Уже традиційно «Кубок Одеси» проходить на базі Національного університету «Одеська юридична академія». Вуз вже 8 років є невід'ємною частиною дебатного руху країни. У стінах установи вищої освіти учасники відчувають свою причетність до освітньої та юридичної еліти країни. Також в НУ «ОЮА» сформований один з кращих дебатних клубів в Україні, який не раз перемагав на чемпіонатах України, Європи та світу.

Як пояснила голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Федерація Дебатів України» Анна Кріс, в Україні клуб існував з 1995 по 2005рр, потім був відроджений у 2010 році, і з тих пір незмінно майданчиком для проведення засідань клубу незмінно виступає Національний університет «Одеська юридична академія» .

«Дебатний турнір «Кубок Одеси» ми заснували разом з Олександром Славським, починали з 12 команд, які були представлені тільки одеситами. Сьогодні присутній 100 команд з усієї України. За 10 років ми дуже виросли і вирішили, що необхідно створити платформу, де кожна людина зможе продемонструвати свою залученість в ті процеси, які відбуваються в Україні та в світі,

- каже Анна Сергіївна, з засновник Всеукраїнського дебатного турніру «Кубок Одеси».

Дебати відбуваються в форматі імітації засідань Британського парламенту: дві команди гравців, отримавши завдання, як на іспиті, мають кілька хвилин на підготовку, потім вони повинні відстоювати задану току зору (яка може не збігатися з їх особистою), зображуючи парламентську палату. Причому завдання - не стільки переспорити опонента, скільки привернути на свою сторону «електорат», роль якого виконують судді. Зізнатися, у арбітрів нелегке завдання: член Колегії суддів - це людина, яка взяла на себе місію протягом години перебувати в стані максимально сконцентрованого слухача, після цього, без будь-якої перерви, він повинен за 15 хвилин проаналізувати те, що відбувалося протягом цієї години. А ще після цього він повинен протягом наступних 15 хвилин максимально аргументовано обгрунтувати свій вердикт. На відміну від гравців, у суддів немає можливості обговорити з колегами свою думку. Практика ведення дебатів - це така технологія, яка залишає відбиток, яким би видом діяльності людина не займався протягом життя: коли ти проходиш співбесіду або вже піднявся по кар'єрних сходах, береш участь в телеефірі або розмовляєш зі своєю «другою половинкою», - тобі необхідно вміння презентувати себе і чути співрозмовника. І тут ти отримуєш емоційний ефект, якому навчаєшся на дебатах.

Крім того, необхідно мати інтелектуальну базу, яка дозволить аргументовано відстоювати свою життєву або політичну позицію. До речі, спробувати свої сили, ставши учасником клубу, може навіть школяр.

Фінал турніру проходив паралельно в трьох категоріях: «досвідчені», «новачки» і «школярі».

Привілеєм «досвідчених» було проведення фіналу в Зеленому залі Національного університету «Одеська юридична академія», - там сама обстановка сприяє усвідомленню значущості заходу.

Молодь України освоює мистецтво ведення дебатів на базі Одеської юридичної академії

Команди-представники клубу вже виступали на Чемпіонаті Європи і на Чемпіонаті світу, і завжди входять в топи.

«Фінали кубка традиційно всі ці роки проходять в стінах НУ« ОЮА ». Ми тут, як в рідному домі. Всі хлопці, гравці з усієї України, про це мріяли. Та й нам, організаторам, тут дуже подобається, в цих красивих аудиторіях. Особливо в Залі засідань Вченої ради, коли проходить церемонія нагородження переможців, - це особливе почуття, просто трепет охоплює від цієї обстановки. А в цілому можу сказати, що та кого Актового залу ми ніде не бачили, з такою технічним оснащенням, таким інтер'єром і місткістю. Крім того, нам надана можливість використовувати кілька аудиторій для того, щоб команди різних рівнів могли зручно взаємодіяти з членами Суддівської колегії. Я глибоко вдячна президенту вузу Сергію Васильовичу Ківалову за таку підтримку,

- каже президент Федерації «Дебати України» Всеукраїнської молодіжної громадської організації Родислав Ткаченко, юрист з м. Кременчук.

Проект «Кубок Одеси» спрямований на розвиток особистості: розвиток критичного, аналітичного, конструктивного мислення, ораторських навичок, толерантності, поваги до опонентів. Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Федерація Дебатів України» і надалі буде продовжувати залучати соціально активну молодь до громадського обговорення актуальних соціальних проблем.

Новини університету Молодь України освоює мистецтво ведення дебатів на базі Національного університету «Одеська юридична академія»