Новини університету

Новини університету

В НУ «ОЮА» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Концептуальні основи кримінальної законотворчості»

e-mail Друк

19 жовтня 2017 р. в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Концептуальні основи кримінальної законотворчості», присвячена 20-річчю Університету. Захід був організований кафедрою кримінального права НУ «ОЮА» та проведений за підтримки керівництва Університету, Південного регіонального центру Національної академії правових наук України та  Всеукраїнської громадської організації «Асоціація кримінального права». Конференція зібрала біля 100 учасників з провідних шкіл кримінального права в Україні. Серед учасників були не тільки науковці, а й представники судової влади, Міністерства юстиції України, адвокати.

Наукові роботи учасників конференції зібрані в єдиному збірникові матеріалів. В ньому висвітлюються актуальні питання кримінального права України та інших держав, розвиток науки і закономірності практики у сфері теорії кримінальної законотворчості, та практики правозастосування. Збірник розрахований на науковців та практичних працівників, докторантів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також всіх тих, хто цікавиться проблемами сучасної юриспруденції.

Детальніше...

Сергій Ківалов запропонував свій варіант реформи юросвіти

e-mail Друк

Альтернативний законопроект про юридичну освіту і юридичну професію вже в Парламенті.

Народні депутати Сергій Ківалов, Віталій Курило і Олександр Співаковський зареєстрували у Верховній Раді альтернативний законопроект «Про юридичну освіту і юридичну професію» (№ 7147-1).

Нагадаємо, в парламенті вже зареєстрований законопроект про реформу юридичної освіти № 7147, який викликав критику юридичного співтовариства через низку спірних положень.

Альтернативний законопроект визначає не 4 юридичні професії (суддя, адвокат, прокурор, нотаріус) і професійну діяльність в сфері права (як це передбачено проектом № 7147), а розділяє юридичну діяльність на регульовану і нерегульовану, що обумовлює різний порядок допуску до неї.

Детальніше...

Факультет адвокатури працює з обдарованою молоддю Одещини

e-mail Друк

21 жовтня у рамках підписаного Меморандуму про співробітництво між Факультетом Адвокатури та Одеським інститутом удосконалення вчителів був проведений обласний етап XV Всеукраїнського турніру юних правознавців.

У даному заході взяли участь 11 команд, загальною чисельністю 55 учнів. Турнір є учнівським інтелектуальним змаганням, що проводиться серед команд учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, його основним завданням є популяризація правових знань серед учнівської молоді, її виховання в дусі загальнолюдських демократичних цінностей, створення умов для реалізації та розвитку науково-дослідницьких, творчих здібностей школярів, прищеплення їм навичок роботи в колективі, вміння формувати та відстоювати власну думку.

Детальніше...

Факультет журналістики залучає громадськість для проведення активного дозвілля

e-mail Друк

Студенти та викладачі факультету журналістики в рамках проекту «Відкритий університет» продовжують організовувати різні заходи для одеситів та гостей міста.

17 жовтня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. Грушевського у співпраці з Молодіжним центром ефективних комунікацій та за підтримки Німецької асоціації університетів DVV International було організовано й проведено літературно-музичне кафе «Осінні роздуми з ароматом кави».

Літературний вечір  об’єднав не лише  студентів, викладачів, постійних учасників проекту, але й залучив молодих одеських поетів та активних громадян міста. Серед запрошених гостей були такі поети як, Дар’я Коваль, Сергій Житницький (псевдонім – Сєрж Бєлкін), Наталі Ігнатенко, Анастасія Мельохіна та Анна Мудра.

Детальніше...

З НАГОДИ 20-ТИ РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ» ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ ІНОЗЕМНИХ МОВ №2 БУЛО ВИДАНО ПІДРУЧНИК З ЛАТИНСЬКОЇ МОВИ «LINGUA LATINA & MEDIA»

e-mail Друк

З нагоди 20-ти річчя Національного університету «Одеська юридична академія» викладачами кафедри іноземних мов №2 (проф. Петлюченко Н. В., доц. Морошану Л. І., доц. Томчаковська Ю. О., к. філол. н. Чернякова В. О., ст. викл. Фокша Ю. О., викл. Зайцев О. М., викл. Пальцева В. В.) було видано підручник з латинської мови «LINGUA LATINA & MEDIA» (Одеса, Фенікс, 2017, 400 с.).Мета укладання цього підручника полягає у вивченні майбутніми журналістами основ латинської мови, латинських крилатих висловів, ознайомленні з історією красномовства Давнього Риму тощо.

Підручник друкується вперше і розрахований на студентів спеціальності 6.030301 «Журналістика». Навчальний курс складається з 15 тем, кожна з яких має такі розділи: «Граматика», «З історії ораторського мистецтва у Давньому Римі», «Афоризми, цитати, крилаті вислови». Розділ «Граматика» містить теоретичний матеріал із зразками відмінювання, граматичні вправи, фрази для читання з перекладом, вправи з перекладу фраз з української мови на латинську, нові слова.

Детальніше...

ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТИПЕНДІАЛЬНИХ ПРОГРАМ В РАМКАХ СПІВПРАЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ» ТА НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ (DAAD)

e-mail Друк

12 жовтня 2017 року в 11.30 в ауд. 312 в рамках співпраці Національного університету «Одеська юридична академія» та Німецької служби академічних обмінів (DAAD) відбулась презентація стипендіальних програм у сфері вищої освіти. Презентація була корисна студентам, які вивчають німецьку та англійську мови. Після презентації представник DAAD в м. Одесі Регіна Улен із задоволенням відповіла на питання слухачів.

Презентацію відвідали студенти юридичних та неюридичних факультетів, аспіранти та викладачі Національного університету «Одеська юридична академія».

Детальніше...

Дар’я Сметанко та Вікторія Музика стали учасниками семінару в Грузії з лідерства і демократії

e-mail Друк

Студентка факультету журналістики Дар’я Сметанко та аспірантка кафедри міжнародного права й міжнародних відносин Вікторія Музика стали учасниками семінару для молодих лідерів, що проходив у Тбілісі, Грузія.

17 учасників з України, Молдови, Грузії, Росії та Вірменії взяли участь в чотирьох денному семінарі з лідерства та демократії «EngageBlackSea», який відбувся в рамках співпраці факультету журналістики НУ «ОЮА» та німецької громадської організації «European Leadership and Debate Academy». Учасниками семінару стали студенти Національного університету «Одеська юридична академія».

В рамках семінару всі учасники розподілились на групи. Вони розробляли громадські проекти та знімали відео з гендерної рівності, солідарності до національних меншин та толерантності до ЛГБТ-спільнот.

«Проекти вийшли достойними. Сподіваємось, що учасники семінару і надалі будуть їх розвивати після приїзду на батьківщину», - сказав тренер «European Leadership and Debate Academy» Крістіан Шталь.

Детальніше...

Сторінка 1 з 148

Новини університету