Новости

Впровадження інституту приватного виконання в Україні

e-mail Друк

Після законодавчого закріплення Інституту приватних виконавців в Україні постало питання про підготовку фахівців даного профілю. І першим університетом в нашій країні, який почав здійснювати професійну підготовку таких фахівців, став Національний університет «Одеська юридична академія». Трохи більше двох місяців тому на базі університету стартували заняття першого набору курсів приватних виконавців. Представники багатьох юридичних професій з різних регіонів України з'їхалися до Одеси для того, щоб навчитися навичкам нової для України затребуваної професії. На відкритті курсів був присутній заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр. Сергій Володимирович також вручав сертифікати про закінчення курсів. Ще до офіційного старту навчання на першому наборі на адресу університету приходили листи від бажаючих пройти навчання на курсах приватних виконавців з проханням відкрити другий набір. І ось, 21 травня на базі НУ «ОЮА» почав свою роботу вже другий за цей короткий період набір курсів з підготовки приватних виконавців.
 
У нашій країні ці курси високо цінуються і є дуже затребуваними. З ініціативи президента університету Сергія Васильовича Ківалова рівно два місяці тому були відкриті перші курси. Ми зробили перший набір, перший випуск і зараз успішно відкриваємо другий набір. Знаково, що саме в цьому наборі представлені слухачі з усіх областей нашої держави.
- зазначив декан факультету цивільної та господарської юстиції Денис Колодін.

Детальніше...

У День вишиванки студенти НУ «ОЮА» організували флешмоб

e-mail Друк

Щорічно, з 2006 року, в Україні відзначається День вишиванки. Ідея, що стала новою культурною традицією, була підтримана в усіх регіонах України, як данина історії і один із шляхів популяризації української культури. Ось уже протягом 12 років в третій четвер травня вулиці українських міст стають яскравіше і яскравіше від найрізноманітніших кольорів і силуетів лляних і шовкових, покритих різнобарвними стежками, ошатних сорочок і суконь, візерунки і фасони яких сьогодні не соромляться запозичувати найвідоміші дизайнери планети.

Треба сказати, що традиції прикрашати вишивкою як одяг, так і текстильні предмети побуту не одна сотня років. Етнологи і мистецтвознавці вважають, що традиційні орнаменти вишивки переповнені глибоких символів, своєрідних культурних і сакральних кодів, де зашифровані і родові символи, і подієва канва людського життя, і її основні віхи, і все те, що могло символізувати благополуччя і долю в цілому. У різних областях України було прийнято своє поєднання кольорів, від чорно-білої гами до кольорового і квіткового достатку. Тим багатша сьогодні скарбниця ідей для сучасної інтерпретації вишивки, вишиванки як національного надбання. Все більше українців віддають перевагу цьому одягу, як сучасному, історичному та етнічному одночасно. Символічно, що один із символів української культури, українських традицій з тисячолітньою історією не тільки не втратив своєї актуальності, а й став естетичним вираженням української автентичності.

Детальніше...

Наукова бібліотека НУ «ОЮА» лауреат конкурсу «Краща книга виставки XIX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»

e-mail Друк

Наукова бібліотека Національного університету «Одеська юридична академія» визнана лауреатом конкурсу «Краща книга виставки XIX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у номінації «Енциклопедичне та довідкове видання» за книги «Пам’ятки права: рідкісні та цінні видання з фонду наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія» та «Пам’ятки права: каталог рідкісних видань» (Одеса : Юридична література, 2017), які були підготовлені до 20-річчя Національного університету «Одеська юридична академія».

Висока нагорода стала результатом високопрофесійної, творчої праці колективу укладачів видань (С. І. Єленич, Т. Ю. Фідаева, І. С. Мазур, Т. М. Стефанчишена) та підтримки проекту керівництвом Університету і особисто президентом Національного університету «Одеська юридична академія» Сергієм Васильовичем Ківаловим.

Детальніше...

Сторінка 1 з 283

Новини