Уcі новини Університету

Уcі новини Університету

В НУ «ОЮА» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Концептуальні основи кримінальної законотворчості»

e-mail Друк

19 жовтня 2017 р. в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Концептуальні основи кримінальної законотворчості», присвячена 20-річчю Університету. Захід був організований кафедрою кримінального права НУ «ОЮА» та проведений за підтримки керівництва Університету, Південного регіонального центру Національної академії правових наук України та  Всеукраїнської громадської організації «Асоціація кримінального права». Конференція зібрала біля 100 учасників з провідних шкіл кримінального права в Україні. Серед учасників були не тільки науковці, а й представники судової влади, Міністерства юстиції України, адвокати.

Наукові роботи учасників конференції зібрані в єдиному збірникові матеріалів. В ньому висвітлюються актуальні питання кримінального права України та інших держав, розвиток науки і закономірності практики у сфері теорії кримінальної законотворчості, та практики правозастосування. Збірник розрахований на науковців та практичних працівників, докторантів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також всіх тих, хто цікавиться проблемами сучасної юриспруденції.

Детальніше...

Ознайомлювальний візит ізраїльських дипломатів

e-mail Друк

20 жовтня 2017 року відбувся ознайомчий візит Радника Посольства Держави Ізраїль Геннадія Поліщука та Директора Ізраїльського культурного центру в Одесі, Першого секретаря Посольства Держави Ізраїль в Україні Ілони Хильківської, яка зайняла цю посаду восени 2017 року.

Геннадій Поліщук та Ілона Хільковська зустрілися з Президентом університету академіком Ківаловим Сергієм Васильовичем, з яким обговорили стан і можливі напрямки двостороннього співробітництва. Під час бесіди дипломати відзначили, що Національний університет «Одеська юридична академія» є одним з лідерів міжнародного університетського співробітництва в Україні, і давнім та надійним партнером Ізраїльського культурного центру в Одесі. Була висловлена ​​зацікавленість в розширенні переліку тематики лекцій, які читають ізраїльські науковці студентам Юракадемії.

Детальніше...

Відбулась публічна лекція провідного ізраїльського політолога та соціолога Володомира (Зеєва) Ханіна

e-mail Друк

20 жовтня 2017 року в рамках співпраці між Національним університетом «Одеська юридична академія» та Ізраїльським культурним центром в Одесі відбулась публічна лекція Головного вченого Міністерства алії і абсорбції Держави Ізраїль, провідного ізраїльського політолога і соціолога Володимира (Зєева) Ханіна на тему «Ізраїль і Близький Схід в епоху Трампа».

В рамках лекції Володимир (Зеєв) Ханін ознайомив викладачів, аспірантів і студентів ряду провідних університетів України з особливостями ізраїльської зовнішньополітичної оцінки тенденцій міжнародних відносин в цілому, і загроз національній безпеці на сучасному етапі, зокрема.

Також Володимир (Зеєв) Ханін зустрівся з президентом університету академіком Ківаловим Сергієм Васильовичем. В рамках зустрічі іноземний гість ознайомився з історією та структурою Національного університету «Одеська юридична академія», особливостями організації навчального процесу у ВНЗ, а також обговорив з академіком Ківаловим С.В., особливості та тенденції розвитку вищої освіти і науки в Ізраїлі і в Україна.

Детальніше...

Антикоррупционные суды в Украине: что решила Венецианская Комиссия

e-mail Друк

Как известно, 6 октября Венецианская Комиссия утвердила два заключения по украинским вопросам. Одно из них – по законопроектам №6011 и 6529, касающимся специализированных антикоррупционных судов и судей.

Оба законопроекта были внесены народными депутатами. Законопроектом №6011 предусматривается формирование Высшего антикоррупционного суда, одновременно как суда первой инстанции, и как суда апелляционной инстанции (для чего в его составе предусматривается апелляционная палата, судьи которой не рассматривают дела по первой инстанции). К юрисдикции этого суда, который, таким образом, и первой инстанции, и сам себе апелляционный, отнесены уголовные дела подследственности НАБУ. 

Детальніше...

Вороновські читання в місті Чернівці

e-mail Друк

У місті Чернівці 4 жовтня 2017 року відбулося урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Вороновські читання». Конференція проходила за підтримки кафедри конституційного, адміністративного і фінансового права Чернівецького юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія» та Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області у приміщенні будинку юстиції.

Науковий захід присвячено пам’яті фундатора фінансово-правової науки України, видатного фахівця у галузі фінансового права, талановитого педагога, академіка Національної академії правових наук України, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Лідії Костянтинівні Воронової. З ім’ям Лідії Костянтинівні пов'язаний розвиток фінансово-правової науки на Україні.Поєднання розвитку юридичних центрів на Україні привели до формування потужної школифінансового права ім. Л. Воронової.

Детальніше...

Сергій Ківалов запропонував свій варіант реформи юросвіти

e-mail Друк

Альтернативний законопроект про юридичну освіту і юридичну професію вже в Парламенті.

Народні депутати Сергій Ківалов, Віталій Курило і Олександр Співаковський зареєстрували у Верховній Раді альтернативний законопроект «Про юридичну освіту і юридичну професію» (№ 7147-1).

Нагадаємо, в парламенті вже зареєстрований законопроект про реформу юридичної освіти № 7147, який викликав критику юридичного співтовариства через низку спірних положень.

Альтернативний законопроект визначає не 4 юридичні професії (суддя, адвокат, прокурор, нотаріус) і професійну діяльність в сфері права (як це передбачено проектом № 7147), а розділяє юридичну діяльність на регульовану і нерегульовану, що обумовлює різний порядок допуску до неї.

Детальніше...

Факультет адвокатури працює з обдарованою молоддю Одещини

e-mail Друк

21 жовтня у рамках підписаного Меморандуму про співробітництво між Факультетом Адвокатури та Одеським інститутом удосконалення вчителів був проведений обласний етап XV Всеукраїнського турніру юних правознавців.

У даному заході взяли участь 11 команд, загальною чисельністю 55 учнів. Турнір є учнівським інтелектуальним змаганням, що проводиться серед команд учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, його основним завданням є популяризація правових знань серед учнівської молоді, її виховання в дусі загальнолюдських демократичних цінностей, створення умов для реалізації та розвитку науково-дослідницьких, творчих здібностей школярів, прищеплення їм навичок роботи в колективі, вміння формувати та відстоювати власну думку.

Детальніше...

Сторінка 1 з 355

Новини