Уcі новини Університету

Уcі новини Університету

В НУ «ОЮА» открылась выставка «Не женское дело»

e-mail Друк

В Национальном университете «Одесская юридическая академия» развернулась выставка «Не жіноча справа». Она посвящена гендерному неравенству, имевшему место в нашей стране до недавнего времени.
С 1993 года до декабря 2017 года в нашей стране действовал дискриминационный приказ № 256 Министерства здравоохранения Украины, согласно которому 450 профессий для женщин были под запретом. Женщина не могла быть капитаном, водителем метро и поезда, водолазом или пожарным. Эти профессии традиционно считались мужскими. Да и IT-сфера – тоже сфера приложения лишь для мужчин.
Особенно остро этот вопрос встал в 2014 году, когда в зону АТО наравне с мужчинами отправились представительницы слабого пола. Их оформляли посудомойками, поварами, медперсоналом. Соответственно женщины, взявшие в руки оружие, не имели тех льгот, что имели мужчины-военнослужащие.
Чтобы наглядно показать, в каких сферах наши женщины были дискриминированы, и был объявлен этот конкурс среди молодых иллюстраторов. Партнером конкурса выступил Институт развития региональной прессы. На конкурс было представлено 74 работы на данную «женскую – неженскую» тематику. Из них жюри отобрало 23 лучшие работы.
Так появилась на свет передвижная выставка «Не жіноча справа», организованная Национальным демократическим институтом. Вначале с ней познакомились столичные жители. Выставка экспонировалась в Верховной Раде Украины, в Министерстве здравоохранения, на первом Всеукраинском женском конгрессе,  других значимых мероприятиях, затем ее увидели в областных центрах. И вот, наконец, она добралась до Одессы.

Детальніше...

У НУ «ОЮА» відбулося відкриття виставки «Не жіноча справа»

e-mail Друк

Проблеми рівності жінок з чоловіками неодноразово розбурхували громадськість ще з 80-х років. Виникало багато обговорень, суперечок, але теза про те, що жінка рівна з чоловіком в 21 столітті вже практично ніким не заперечується і не засуджується.

Починаючи з 20 століття, в соціології починає активно розвиватися галузь, що вивчає гендерний поділ ролей. Сам термін «гендер» вперше використав психолог Стіллер в 1968 році, розділивши саме поняття статі на «біологічна стать» і «соціальна стать». Гідденс наголошував, що не фізичні відмінності, а соціально обумовлені особливості і соціальні очікування щодо чоловіків і жінок є складовою частиною поняття «гендер».

Наказ Міністерства освіти України від 29 грудня 1993 року №  256 «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок» визначав перелік з 450 професій, заборонених для жінок, чим фактично не давав можливості робити жінкам вибір з професійної реалізації.

Медіа-партнер і субгрантер НДІ Інституту Розвитку регіональної преси ініціював скасування цього наказу через інтернет-ресурс кампанії проти сексизму в політиці і ЗМІ «Повага». Одним з найяскравіших прикладів антидискримінаційної діяльності «Поваги» є ініціатива «Не жіноча справа».

Детальніше...

Нагородження переможців першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади

e-mail Друк

16 березня урочистим відкриттям розпочався перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади в 2018/2019 н. р. за спеціальністю "правознавство" в Актовій залі Національного університету «Одеська юридична академія». З вітальним словом виступила Галина Олексіївна Ульянова - проректор університету з наукової частини.

«Як неодноразово наголошував Президент НУ «ОЮА » академік Сергій Васильович Ківалов, що саме студенти прославляють наш університет в Одеській області та за її межами. Сьогодні починається важливий етап - визначення переможців, імен тих студентів, хто представить одеську школу права на Всеукраїнській олімпіаді. Бажаю всім удачі! », - зазначила Галина Олексіївна.

Сама олімпіада включала в себе як індивідуальні завдання, так і командні. Студенти в залежності від курсу і наповненості навчальної програми отримали певну кількість часу і тестових завдань. Завдання на олімпіаду були представлені у формі тестів і проходили в оновлених комп'ютерних класах університету. Для чесності і прозорості до кожної групи студентів, яких розподіляли по аудиторіях, була приставлена предметна комісія, яка розсаджувала учасників за комп'ютери, роз'яснювала правила участі і фіксувала результати проходження тестів.

Детальніше...

Профорієнтаційні зустрічі Івано-Франківських викладачів із випускниками закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації

e-mail Друк

 13 березня старший викладач кафедри загальноправових та гуманітарних дисциплін Івано-Франківського юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія» Кисляк Леся Несторівна провела відкрите заняття та профорієнтаційну зустріч зі студентами Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету, які цього року здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за спеціальністю «Право» у даному навчальному закладі.

Під час спілкування зі студентами-правниками Леся Несторівна розповіла про навчальну, наукову і громадську діяльність Івано-Франківського юридичного інституту НУ «ОЮА», організацію дозвілля та активного відпочинку, перспективи стажування і подальшого працевлаштування випускників Національного університету «Одеська юридична академія». Від студентів приємно було почути схвальні відгуки про рівень навчання, якими з ними ділилися їхні старші колеги – випускники Надвірнянського коледжу, які продовжили здобувати вищу освіту в нашому навчальному закладі у попередні роки. Отже, враховуючи позитивний імідж Івано-Франківського юридичного інституту НУ «ОЮА» на Прикарпатті, спілкування видалось цікавим та пройшло за невимушеної атмосфери, студенти дізнались про нюанси освітньої підготовки та вступної кампанії у 2019 році. Також молодь зацікавила інформація про можливість навчання за програмою підготовки офіцерів запасу на базі кафедри військової підготовки, програми академічної мобільності та обміну досвідом із вітчизняними та закордонними партнерами Національного університету «Одеська юридична академія».

Детальніше...

Зустріч доцента НУ "ОЮА" Людмили Островської з суддею ЄСПЛ

e-mail Друк

Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Національного університету «Одеська юридична академія». Університет послідовно розвиває співробітництво з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. Доцент НУ «ОЮА» Людмила Островська в рамках професійного тренінгу з вивчення практики ЄСПЛ зустрілась у Раді Європи м. Страсбург з суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською. У ході зустрічі вона запросила шановну пані до Національного університету на травневу міжнародну конференцію та подарувала книгу-словник «English-Ukrainian. International Case Law Dictionary», який базується на матеріалах виступів Президента НУ «ОЮА», академіка Сергія Васильовича Ківалова у Європейській комісії за демократію через право, ПАРЄ, де політик представляв Україну понад 8 років. Сподіваємось на подальше плідне співробітництво між Національним університетом «Одеська юридична академія», ЄСПЛ та іншими європейськими інституціями.

Детальніше...

Профорієнтаційна робота у формі гри

e-mail Друк

Щоб поглиблювати знання, розширювати кругозір, розвивати пам’ять, вміння швидко аналізувати, логічно мислити, працювати у команді студенти Миколаївського інституту права Національного Університету «Одеська Юридична Академія» беруть активну участь у інтелектуально-розважальних іграх: «Що? Де? Коли?», «Брейн-ринг», «Своя гра» тощо. Загальновідомо, що лише освічена, всебічно розвинена особистість може досягти успіху у сучасному світі. Уже давно студенти були учасниками цих конкурсів, а тепер вирішили виступити у ролі організаторів і проводити такі заходи зі школярами. Саме тому 14 березня 2019 р.  до Миколаївського інституту права НУ «ОЮА» завітали учні 11-классу Миколаївської ЗОШ №10 на інтелектуально-розважальну гру «Що? Де? Коли?». Цікаве та веселе змагання проводилося між дівчатами та хлопцями, а в перервах між конкурсами всі запрошені гості мали можливість насолоджуватись гарними піснями у виконанні студентів-учасників творчого центру культури «Феміда» МІП НУ «ОЮА». Наприкінці гри всі учасники отримали подарунки. Організатор заходу стала керівник центру культури «Феміда» Миколаївського інституту права «Національного університету «Одеська юридична академія» Дудукіна Альона Олегівна.

Детальніше...

Благодійний кіновечір в НУ «ОЮА»

e-mail Друк

«З усіх чеснот і достоїнств душі найбільша гідність – доброта», - писав Френсіс Бекон.

В кінці лютого студенти Національного університету «Одеська юридична академія» дізналися страшну новину – студентка 1 курсу магістратури факультету журналістики Марія Левицька вже більше двох місяців паралізована і знаходиться в лікарні. Лікарі відповіли не двозначним діагнозом - арахноміеліт. Це запалення спинного мозку, яке прикувало нашу студентку до ліжка. Лікарі дають шанс на те, що вона зможе ходити, але лікування і подальша реабілітація коштує не підйомних грошей для сім'ї Марії. Не перший день триває збір коштів для допомоги дівчині, було зібрано чимало, але все ще недостатньо.

Детальніше...

Сторінка 1 з 406

Новини