Уcі новини Університету

Уcі новини Університету

Семінар-тренинг «Особливості розгляду цивільних справ в судах»

e-mail Друк

В Миколаївському інституті права Національного університету «Одеська юридична академія» для студентів бакалаврату та магістратури за участі суддів Ленінського районного суду м.Миколаєва пройшов семінар-тренинг на тему: «Особливості розгляду цивільних справ в судах».

Ініціатором проведеного заходу стала кафедра загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції МІП НУ «ОЮА». Основною формою захисту порушених,  невизнаних або оспорюваних прав,  свобод чи інтересів фізичних осіб,  прав  та  інтересів  юридичних  осіб, інтересів держави в Україні визнається судовий захист. При цьому переважна більшість судових справ розглядається саме в порядку цивільного судочинства. Саме тому проведений семінар-тренинг, присвячений особливостям розгляду цивільних справ в судах, має не тільки теоретичний інтерес, але й практичне значення і є дуже важливим для ґрунтовної підготовки спеціалістів у сфері права і формування у студентів правничих компетентностей.

Спікерами заходу стали суддя Губницький Дмитро Григорович та суддя Кокорєв Вячеслав Валентинович, які звернули увагу слухачів на певні особливі моменти, які виникають при здійсненні правосуддя по цивільним справам, а саме: в договірних зобов’язаннях з забезпеченням виконання, при розгляді в суді віндикаційних та негаторних позовів, в спадкових справах тощо.

Викладачі Інституту та студенти мали можливість запитати спікерів про окремі категорії цивільних справ – проблеми у визначенні сторін справи, збір та надання доказів суду, прийняття рішення по справі. І слухачі, і запрошені судді-спікери залишилися задоволеними від такої зустрічі. На добру згадку про Миколаївський інститут права гостям подарували збірки праць викладачів кафедри  загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції та канцелярські вироби з символікою Національного університету «Одеська юридична академія».

Детальніше...

Зустріч з регіональним представником секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини

e-mail Друк

10 жовтня 2018 року в Миколаївському інституті права Національного університету «Одеська юридична академія» кафедрою загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції МІП НУ «ОЮА» разом Координаційною радою молодих юристів при ГТУЮ в Миколаївській області, була організована зустріч з регіональним представником секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області Перебийніс Світланою на тему: «Гарантії та порядок реалізації права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних».

На зустрічі були присутні студенти, які вивчають курс «Конституційне право України». Матеріал був наповнений прикладами з практичної діяльності представника у Миколаївській області, студенти знайомились з судовими рішеннями, практикою ЄСПЛ щодо права на доступ до публічної інформації, порядку доступу до публічної інформації та чутливих персональних даних.

Детальніше...

Презентація стипендіальних програм в галузі вищої освіти

e-mail Друк

10 жовтня в рамках співробітництва Національного університету «Одеська юридична академія» та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) відбулась презентація німецьких стипендіальних програм в галузі вищої освіти.

У презентації взяла участь представник DAAD в Одесі пані Регіна Улен. Вона розповіла у доступній і невимушеній формі про освітні та дослідницькі пропозиції для представників різних галузей знань.

Презентацію відвідали студенти юридичних факультетів, в тому числі ті, які вивчають юридичні дисципліни на німецькій мові, студенти факультету журналістики та факультету психології, соціології та політологій, а також аспіранти Національного університету «Одеська юридична академія».

Детальніше...

Засідання правового довідкового бюро

e-mail Друк

11 жовтня, у рамках роботи Університету правових знань Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гмирьова, відбулося засідання правового довідкового бюро на тему: «Примусове виконання судових рішень».

У роботі довідкового бюро взяли участь студенти Миколаївського юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія». Під час заходу студенти також мали змогу ознайомитися з виставкою видань з фондів бібліотеки з даної тематики.

Детальніше...

Європейський день мов

e-mail Друк

10 жовтня 2018 року в стінах НУ «ОЮА» кафедра іноземних мов №1 провела відкритий семінар, присвячений Європейському дню мов.

Цілі:
-привернення уваги до проблеми вивчення мов з метою підвищення рівня міжкультурного та міжмовного взаєморозуміння;
-підтримання мовного розмаїття, двомовності кожного європейця;
-демонстрація багатства мовного та культурного розмаїття Європи;
-заохочення вивчення та освоєння різних мов в стінах університету та протягом усього життя людини.

Концепція заходу: інформативні презентації студентів факультетів МПВ, ФПС та ЦГЮ про ВНЗ Європи англійською мовою.

Детальніше...

«Судова експертиза в рамках правового поля»

e-mail Друк

9 жовтня 2018 року у приміщені Миколаївської центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького студенти Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» слухали лекцію про судову експертизу в рамках правового поля. 

Спікером заходу виступила начальник обласного бюро судово-медичної експертизи Миколаївської обласної ради – Дерюгіна Ольга Владиславівна.

Ольга Владиславівна розповіла присутнім про структуру судово-медичної експертизи в Україні та її компетенцію. Звернула увагу слухачів на вимоги до осіб, які хочуть стати судово-медичними експертами та зазначила про велику кількість відкритих вакансій на цю посаду.

Студентам-юристам було дуже цікаво послухати ситуації з професійної практики: багато питань спікеру та «сяючі» очі слухачів – тому підтвердження.

Детальніше...

Зустріч з автором книги «Мої дорогі далекі предки» Оленою Антоновою у науковій бібліотеці НУ «ОЮА»

e-mail Друк

Наукова бібліотека Національного університету «Одеська юридична академія» вчергове виступила майданчиком для знайомства та спілкування автора із своїм читачем.

На початку жовтня студенти Університету отримали можливість познайомитися з журналістом, письменницею і сценаристом Оленою Антоновою, яка представила свою книгу «Мои дорогие далекие предки» (Одесса, КП ОГТ, 2016).

Нове видання, подароване автором до фонду бібліотеки ще влітку, розкриває захоплюючу історію одеської сім'ї, яка протягом століть міцно переплела долі людей різних національностей. Саме така полікультурність і є відмінною рисою українського півдня, яка, однак, ніколи не була роз'єднуючою, а лише додавала властивий тільки цьому регіону колорит і самобутність.

Детальніше...

З Днем Юриста та працівника освіти!

e-mail Друк

В Україні 8 жовтня святкується День Юриста! З нагоди цього свята, а також Дня працівника освіти в Миколаївському інституті права та Миколаївському юридичному коледжі Національного університету «Одеська юридична академія» відбувся святковий захід в стилі «Вечірка 90-х». В програмі свята було виконання пісень, танців та гумористичних номерів. Присутні гості, викладачі та студенти були в захваті від костюмів та фотозони.

Директор Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» Поліщук Сергій Михайлович тепло привітав всіх присутніх і побажав невичерпної енергії, успіхів у навчанні та роботі, благополуччя та твердої віри в ті високі ідеали, до яких ми прагнемо на шляху утворення закону та справедливості.

Також студентів привітала директор Миколаївського юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» Ємельянова Людмила Василівна, яка побажала викладачам і студентам наснаги, витримки , здоров’я та процвітання їхнім родинам.

Веселе та яскраве свято стало можливим завдяки Культурному центру «Феміда» та його керівника – Дудукіна Альони Олегівни.

Детальніше...

Сторінка 2 з 365

Новини