ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ ПУБЛІЧНОЇ СЛУЖБИ І ПРОФЕСІЙНИХ СУДДІВ

Костянтин Миколайович

директор центру
доктор політичних наук, професор

Центр підготовки магістрів публічної служби і професійних суддів утворився шляхом об'єднання двох структурних підрозділів Національного університету «Одеська юридична академія» - Магістратури державної служби та Інституту професійних суддів. Реорганізація здійснилася з метою оптимізації роботи, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» та Статуту Національного університету «Одеська юридична академія», відповідно до рішення Вченої ради Національного університету «Одеська юридична академія» від 16 лютого 2018 року, протокол №4.

Магістратура державної служби Національного університету «Одеська юридична академія» була створена в 1996 році. Її основне завдання - підготовка фахівців, які отримали поглиблені спеціальні знання інноваційного характеру, мають певний досвід їх застосування та продукування нових знань для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі.

В сучасних умовах в Україні питання публічної служби та адміністрування набуває великого значення, так як саме вона є «інструментом» захисту прав і свобод людини. Саме завдяки державній службі забезпечується діяльність держави, функціонування його апарату.

Національний університет «Одеська юридична академія» має Генеральну угоду з Національним агентством України з питань державної служби, по якій проводиться підготовка магістрів спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

Інститут підготовки професійних суддів був створений, згідно з Указом Президента України «Про Інститут підготовки професійних суддів» від 27 грудня 2001 року, розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про створення Інституту підготовки професійних суддів» від 30 травня 2002 року при Одеській національній юридичній академії. Інститут був заснований на державній основі Міністерства освіти і науки України. Мета створення інституту: здійснення підготовки висококваліфікованих професійних кадрів для формування суддівського корпусу України.