МІЖНАРОДНЕ
СПІВРОБІТНИЦТВО

erasmus es

Проект Національного університету «Одеська юридична академія» увійшов до числа 10 проектів від України, відібраних Європейською Комісією для фінансування в рамках програми Європейського Союзу Erasmus + Модуль Жан Моне. Проектна заявка НУ «ОЮА» стала єдиною заявкою, відібраної серед заявок університетів Одеського регіону. (Більш детально: http://erasmusplus.org.ua/novyny/1836-peremozhtsi-proektiv-zhana-mone.html)

Модуль Жан Моне «ЄС як глобальний актор і агент змін» спрямований на стимулювання та вдосконалення методики викладання, а також оптимізацію досліджень в області зовнішньої політики та дипломатії Європейського Союзу. Проект також має на меті підвищити конкурентоспроможність випускників НУ «ОЮА» на загальноєвропейському ринку праці, надавши їм спеціалізовані знання в сфері європейської дипломатії та практичні навички отримання грантів та управління проектами ЄС.

Модуль Жан Моне буде впроваджуватися в рамках навчальних планів для студентів-магістрів факультету міжнародно-правових відносин (спеціалізації «міжнародне право і право ЄС»), а також факультету журналістики (спеціалізація «міжнародна інформація»).

Реалізація модуля Жан Моне розрахована на 2018-2021 роки. В команду проекту поряд з українськими викладачами увійшли також і закордонні експерти. Координатор проекту від Національного університету «Одеська юридична академія» - доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин, кандидат політичних наук Дарина Юріївна Дворніченко.

Підготовка успішної проектної заявки стала можливою завдяки вже накопиченому колективом Національного університету «Одеська юридична академія» досвіду участі в трансєвропейських науково-освітніх проектах, зокрема, в проекті TEMPUS IV «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права в Східній Європі - InterEULawEast», в рамках якого в університеті була відкрита інноваційна магістерська програма, де викладання предметів ведеться англійською мовою. (Більш детально: http://intereulaweast.onua.edu.ua/)

Програма Жан Моне отримала свою назву на честь відомого французького державного діяча, одного із засновників Європейського Союзу. В рамках програми, заснованої в 1989 році, профінансовано понад 4000 проектів з тематики європейської інтеграції.
З 2013 року Програма Жан Моне є одним з компонентів програми Еразмус +.

Модуль Жан Моне спрямований на розширення знань про процеси європейської інтеграції за допомогою викладання, досліджень і дебатів на теми, пов'язані з історією, політикою, економікою та правом Європейського Союзу, а також відносинами ЄС з іншими регіонами. Основне завдання Модуля - залучення європейського виміру у систему вищої освіти.