НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Одеса, Київ, Тернопіль, Вінниця, Херсон, Миколаїв, Черкаси ... У великому залі для урочистих подій банкетного будинку «Ренесанс» в цей вечір було тісно.

Тут можна було вивчати географію нашої великої країни.

Для молодих людей, які вирушили за знаннями і обрали для навчання Національний університет «Одеська юридична академія», цей день залишиться в пам'яті як один з найважливіших і головних днів у їхньому житті. Тепер вони не просто стали дорослими людьми, а дипломованими високоосвіченими фахівцями. І про це свідчить документ, який стане їх надійною перепусткою в сферу юриспруденції, політології, соціології, журналістики, держуправління, та в інші сфери наук.

Відкривав свято президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Васильович Ківалов. Він привітав «новоспечених» магістрів, побажав їм високо нести звання випускника Національного університету «Одеська юридична академія» та
успішно реалізовувати на професійній ниві отримані знання:

"Здається, тільки вчора ми вручали вам студентські квитки і залікові книжки. А сьогодні ви отримуєте дипломи і високе звання магістрів, яке в Європі вважається першим науковим ступенем. Ми намагалися навчити вас мислити, аналізувати, самостійно вирішувати поставлені завдання.

Цей часовий інтервал довжиною в п'ять-шість років, скручений в тугу пружину знань, семестрів і сесій, заліків та іспитів, безсонних ночей перед ними і після, назавжди залишиться у вашому житті і пам'яті.

Сьогодні вам вручають не просто диплом про вищу освіту. Це ваше перше дуже серйозне доросле досягнення, до якого ви йшли з першого дня навчання, прийнявши рішення і обравши місцем свого навчання кращий юридичний вуз країни".

Від імені всіх випускників з промовою на сцену піднялася випускниця факультету адвокатури Вероніка Шувалова, до речі, «Міс НУ «Одеська юридична академія-2017», «Міс Одеса-2018» і фіналістка конкурсу «Міс Україна-2018»:

"До цього урочистого моменту ми йшли довгі шість років навчання. Вони пролетіли так швидко, але запам'ятаються на все життя. Тут нам дали можливість оволодіти професійними знаннями, розкрити себе у творчості та спорті. Тут ми набули впевненості в собі і своїх знаннях, навчилися здоровій конкуренції. Настає новий етап в житті кожного з нас. І, де б ми не працювали, ми будемо, з гордістю нести почесне звання випускника Національного університету «Одеська юридична академія» та прославляти її своїми успіхами і досягненнями".

Багато випускників НУ «ОЮА» вже визначилися з роботою, а інші чекають тільки заповітних дипломів, щоб бути прийнятими на роботу за фахом.

Дійсно, завдяки високій кваліфікації і якості знань у сфері юриспруденції багато випускників вже працевлаштовані.

Наприклад, випускник факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА» Владислав Недоступ, магістр з червоним дипломом, який приїхав на навчання з Черкаської області, вже працює за фахом:

"Я щасливий, що досяг мети - став магістром, отримав червоний диплом. Я хочу подякувати Президента Сергія Васильовича Ківалова, який зумів сформувати такий професорсько-викладацький склад і такі прекрасні умови для навчання, яке було всі роки на високому рівні. Для мене дуже важлива юридична освіта. Я отримав елітну професію. У 2013 я вступив до університету, а в 2017-му - в магістртуру, на бюджет. Я вважаю, що Одеська юридична академія відповідає всім європейським стандартам і є прикладом і зразком для всіх університетів України. Я вже працюю і бачу для себе в майбутньому хороші перспективи".

Анна Таран в минулому році проходила стажування в апараті Верховної Ради:

"Ця ініціатива дозволяє молодим фахівцям увійти в професію в законодавчому органі нашої держави. Без ініціативності, хорошої освіти, базових знань неможливо почати старт у кар'єрі. Саме це ми отримали в НУ «ОЮА»".

Щасливий був і випускник університету Ігор Коловіч:

"Я дуже задоволений, що надійшов і закінчив Національний університет «Одеська юридична академія». Ті знання і навички, які я знайшов, мені стали в нагоді: я вже працюю в Юридичній компанії.
Це я вважаю наочним показником, коли студенти, ледь випустились, але можуть відразу вирішити питання з працевлаштуванням і зайняти такі відповідальні місця".

"Я не одеситка, але за п'ять з половиною років Одеса стала для мене рідною домівкою. Я дуже вдячна всьому колективу університету, перш за все, його Президенту Сергію Васильовичу Ківалову за ті прекрасні умови для навчання, які тут створені, і за ті знання, які ми отримали, навчаючись тут".
- розповіла Оксана Посох.

Кожен випускник під гучні оплески присутніх в залі батьків отримував «путівку» в життя і щирі побажання. Вчорашні студенти, а сьогоднішні випускники, що носять горде звання «магістр», виглядали дуже урочисто в традиційному академічному вбранні: мантіях і квадратних шапочках з пензликами, іменованих конфедератці. По-особливому схвильовані були їхні батьки і родичі, що прийшли з квітами і подарунками. Вони плакали від щастя і раділи за своїх, так швидко вже дорослих дітей.

Кілька випускниць Одеської юридичної академії прийшли на церемонію вручення дипломів уже зі своїми дітьми. Малюки в цей вечір теж були ошатні. Одягнені в маленькі мантії і головні убори, вони зворушили весь зал.

Мама вже двох дітей Катерина Слюсаренко зізналася, що було важко одночасно вчитися і займатися маленькими дітьми:

"Я вдячна, педагогам, які йшли мені назустріч, дозволивши успішно подолати всі труднощі. Тепер з Академією у мене пов'язано стільки щасливих моментів! Ми святкуємо цей день втрьох, з сином і донькою".

Велику підтримку протягом усього процесу навчання відчувала і випускниця факультету міжнародної журналістики НУ «ОЮА» Марія Левицька, яка довгий час бореться зі страшною хворобою, але знаходить сили йти до своєї мрії:

"Роки навчання в Одеській юридичній академії були кращими роками мого життя. Спасибі за це Сергію Васильовичу Ківалову, який дав мені можливість вчитися незважаючи ні на що і закінчити університет з відзнакою! Адже ще рік тому я не могла ходити і навіть не думала, що буду присутня на випускному вечорі".

Особливим був цей день не тільки для студентів, а й для всього професорсько-викладацького складу.

Сергій Ківалов не приховував, що задоволений своїми випускниками:

"У цей святковий день я хочу подякувати ваших батьків, які вірили в вас і підтримували на шляху до здобуття вищої освіти. Вони сьогодні об'єктивно пишаються вами. Наші спільні старання принесли свої чудові плоди: ви стали дипломованими фахівцями, розумними, самостійними і цілеспрямованими людьми, якими пишається наш університет. Роки, проведені в Альма матер, - це той фундамент, та перша і дуже важлива щабель, що веде до вершини вашого професійного та життєвого успіху. Тепер найсуворіший ваш екзаменатор - це життя, і права на переекзаменування у вас не буде. Але сподіваюся, що знання, отримані в університеті, навички і досвід допоможуть вам. Відправляючи вас в велике життєве плавання, хочу побажати: вірте в себе і в свої сили, знайдіть справу свого життя і домагайтеся намічених цілей. Думайте масштабно і трудіться на благо людям. Використовуйте свої особистісні якості для служіння своєму покликанню. І нехай юнацький запал і енергія збережуться на все життя".

Всього понад тисячу випускників Національного університету «Одеська юридична академія» отримали в цей вечір дипломи магістрів, третина з яких - з відзнакою. А значить, стільки професіоналів отримала наша країна, а можливо, і інші країни, де будуть працювати випускники НУ «ОЮА». Понад п'ять років вони йшли до наміченої мети, старанно вчилися, проходили практику і тепер з усією відповідальністю і багажем знань готові приступити до роботи. А хтось із них вибере науку, продовжить навчання. Адже в Національному університеті «Одеська юридична академія» - п'ять спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій.

Після завершення урочистої церемонії схвильовані випускники ще довго обіймалися, фотографувалися, за студентською традицією підкидаючи вгору, «на удачу», свої головні убори.