УНІВЕРСИТЕТУ

25 січня - День пам'яті Святої Мучениці Татіани. На згадку великомучениці і покровительки студентів святкові богослужіння проходять у всіх православних храмах міста, але особливо багато

прихожан збирається в храмі Святої мучениці Татіани на 4-й станції Великого Фонтану.

"Створюючи Національний університет «Одеська юридична академія», ми відразу вирішили, що при вузі повинен бути Храм, де з'єднається світло знань і світло віри. Духовність і моральність завжди були основою гуманістичної освіти і дуже потрібні в умовах кризового соціуму. Так, з благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела була побудована перша і єдина в Україні Церква Святої мучениці Татіани. Освячувати храм спеціально приїхав в Одесу Преосвященніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Храм будувався протягом цілих шести років за допомогою багатьох одеситів, наших перших студентів і викладачів. Він має унікальну архітектурну форму, неповторний розпис і мозаїчні панно. Не дивно, що вже в перші роки храм знайшов численну паству, ставши своїм для безлічі парафіян. Церква Святої мучениці Татіани стала центром духовності не тільки для студентів нашого університету та інших одеських вузів, а й для мешканців усього міста, сюди приїжджають з усіх куточків країни. У храмі кожен може знайти місце для молитви, для втіхи і радості. Особливо велелюдно тут в свята, як сьогодні. Наші студенти дуже люблять День Святої Татіани. Вони з ранку приходять на святкову службу, вітають один одного зі святом, просять свою покровительку про допомогу в навчанні. Тут збирається так багато людей, що храм не може вмістити всіх бажаючих, і люди терпляче чекають і по черзі заходять усередину, щоб помолитися, прикластися до чудотворних ікон і відчути ту атмосферу, яка тут панує - атмосферу спокою, радості і єднання з Богом", - розповідає почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов.

У великі свята Сергій Васильович завжди приходить в храм разом зі своєю сім'єю - дружиною і дочкою Тетяною.

"25 січня відзначається храмове свято - День Святої Мучениці Татіани, покровительки студентів, мій день ангела. Для мене особисто це - іменини, а для всіх віруючих це ще й свято освіти, свято культури, а для нашого храму улюбленого - це день народження, храмове свято, коли ми вітаємо один одного. Сьогодні в цей день традиційно проводиться красивий і смачний благодійний обід, влаштований працями викладачів і Сергія Васильовича Ківалова. Так ми це свято відзначаємо дуже багато років",
- схвильовано розповіла заслужений юрист України Тетяна Ківалова.

"Я пам'ятаю, як закладався перший камінь, я пам'ятаю, як піднімався хрест. Будівництво храму - це священна процедура, яка має кілька етапів. Сьогодні батюшка на проповіді порівняв його з народженням дитини, з його хрещенням, бо храм має свою душу і своє серце. Ось подивіться скільки людей бажає розділити з нами нашу традицію і привітати наш храм зі святом",
- зазначила також Тетяна Ківалова.

Тут завжди можна побачити і студентів, і викладачів Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету.

І ця традиція триває вже майже 15 років, з дня відкриття храму, який був освячений Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української православної церкви Блаженнішим Володимиром. А будівництво храму благословив Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

"У храмі люди знаходять спокій і благополуччя, моляться про своїх рідних і близьких. Ми прийшли, щоб помолитися за нашу велику родину - за університети, за всіх городян нашого міста, за всіх учнів нашої країни, тому що вони цього потребують. Думаю, що все, що сьогодні прозвучало в проповіді священика дійде до серця кожного. Дуже важливо, щоб ми вірили, що все буде добре, що буде мир, достаток і любов",
- зазначив Сергій Ківалов.

"Я хочу щиро привітати всіх учнів нашого міста, хочу окремо подякувати всім, хто брав участь в приготуванні сьогоднішнього свята, хочу побажати всім нам щастя, удачі, благословення Господнього та любові. Будьте щасливі, нехай вас Господь береже",
- додав Сергій Ківалов.

Відзначимо, що багато з ікон, які знаходяться в храмі Святої мучениці Татіани, написані ченцями зі Святої Гори Афон спеціально для нашого храму Святої мучениці Татіани. Це Іверська ікона Божої Матері, ікони «Скоропослушниця», «Годувальниця» і «Всецариця». А одна з головних святинь - ікона Святої мучениці Татіани з часткою її мощей.

Невід'ємною складовою Храму є джерело з живою водою - бюветний комплекс, що розташований поруч.

Його відкриття стало справжнім благом для жителів довколишнього району, так як раніше тут не було джерела з питною водою, він дуже зручний і для студентів Одеської юридичної академії. Крім того, цього літа з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела був відкритий ще один бюветний комплекс на Академічній, 30 поруч з Міжнародною академічною школою «Одеса» і Стоматологічною клінікою Міжнародного гуманітарного університету.