УНІВЕРСИТЕТУ

На 83-му році пішов з життя талановитий юрист і дипломат, видатна особистість в історії вітчизняної правової системи - Віталій Федорович Бойко.

Протягом багатьох років Віталій Федорович був тісно пов'язаний з діяльністю Національного університету «Одеська юридична академія», був членом нашого колективу, нашої команди. Очолював державну екзаменаційну комісію. Одноголосним рішенням Вченої ради вузу Віталію Федоровичу було присвоєно найвище звання - Почесний доктор «Honoris Causa» Одеської юридичної академії.

Віталій Бойко був Міністром юстиції України в період здобуття країною незалежності. Саме в ті роки міністерством розроблялися основні положення, які лягли в основу найважливіших законів і нормативних актів, вносилися зміни до законодавчих актів. Віталій Федорович виконував обов'язки Голови Центральної виборчої комісії на виборах народних депутатів України, займався організацією виборів першого Президента України, проведенням Всеукраїнського референдуму з питань незалежності нашої країни. У 1994 році був обраний головою Верховного суду України і очолював його до виходу у відставку в 2002 році. Професіонал високого класу, він був членом Вищої ради юстиції.

Вагомий внесок у справу міжнародного співробітництва вніс Віталій Федорович, будучи Надзвичайним і Повноважним Послом України в Молдові.

У 2009 році Віталій Бойко був обраний Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ініціатор багатьох законопроектів і пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства України, здійснення в державі судово-правової реформи, Віталій Федорович входив до складу Ради при Президентові України з питань реформування судової системи і був одним з організаторів Союзу юристів України.

Людина з великої літери, відданий своїй справі, чесний і принциповий.

Це велика втрата і для вітчизняної юриспруденції, і для багатотисячного колективу Національного університету «Одеська юридична академія». Глибокі співчуття рідним і близьким Віталія Федоровича