УНІВЕРСИТЕТУ

Карантин у місті, в країні, та й, практично, в світі. Тимчасово припинені навчальні заняття в школах і вузах. В цілому ВООЗ радить утриматися від поїздок, відвідування публічних місць і спілкування. Вимушене перебування вдома як не можна краще розташовує до зосередженого вивчення наук і дисциплін. А значить можна використовувати цей час з користю для справи.

На скляних дверях корпусів Національного університету «Одеська юридична академія» теж є попередження про вірус і оголошення про скасування занять.

Але! Заняття йдуть. Навчальний процес здійснюється дистанційно. Для підвищення ефективності комунікації зі студентами викладачі ОЮА закликали на допомогу платформу Zoom і ввели гугл-класи.

«Дистанційна освіта - це частина нашого навчального процесу, яка була впроваджена близько трьох років тому. Ми намагаємося йти в ногу з часом, прислухаючись до побажань наших студентів і до пропозицій наших викладачів. У зв'язку з нестачею навчальних годин, а їх завжди не вистачає, дана платформа є допоміжним комунікативним інструментом,

- розповідає завідувач кафедри англійської мови №1 НУ «ОЮА» Юлія Юлінецька.

Для кожного факультету університету педагоги кафедри створили гугл-класи, в яких організували відеокурси вивчення юридичної англійської мови. У кожного гугл-класу є свій код доступу, що дозволяє студенту приєднатися до групи.

До речі, таких курсів більше немає ні в одному українському університеті. Також був дистанційний відеокурс по підготовці зовнішнього незалежного оцінювання для студентів четвертого курсу.

Викладачі кафедри зізнаються, що організувати процес дистанційного навчання було не так легко. Це зажадало якісних зусиль від викладачів, відходу від традиційних методів навчання, оволодіння ними нових навичок і виходу із зони комфорту. Але все виправдовує ефективний результат.

«Онлайн навчання полегшує якісну комунікацію зі студентами, але зовсім не полегшує роботу викладачів. Але це перший показник, що викладач йде в ногу з часом, опановує новими технічними та інформаційними навичками і пропонує студентам вирішення питання,

- підкреслила Юлія Юлінецька.

В умовах оголошеного в країні карантину дистанційна освіта виявилася дуже затребуваною. Якщо раніше для студентів гугл-класи носили рекомендаційний характер, то зараз вони стали нагальною потребою для продовження навчального процесу та навчання впродовж життя.

На допомогу прийшла і платформа Zoom - сервіс для проведення відеоконференцій і онлайн-занять в режимі реального часу. На платформі Zoom студенти віртуально за розкладом зустрічаються зі своїми педагогами і доповідають, як справляються зі своїми завданнями. Викладач сам створює блоки завдань, будь то: граматика, читання, переклад, тести, аудіювання, вказує терміни виконань даних робіт.

Свої письмові роботи студенти прикріплюють в спеціальних файлах. Педагоги перевіряють, а система сама виставляє студентам оцінки.

Відзначимо, що дана система дистанційного навчання працює в Одеській юридичній академії не тільки в період карантину, а вже на протязі багатьох років. Зокрема, розроблена авторська відео-програма Legal English для онлайн-вивчення англійської мови. Подібних курсів більше немає ні в одному університеті України.

«Платформа для дистанційного навчання і гугл-класи є невід'ємною частиною навчального процесу в нашому вузі. Ми не обмежуємося відведеною кількістю аудиторних годин. Вивчення мов вимагає копіткої праці і щоденних занять. І ми ставимо перед студентами завдання в режимі реального часу,

- повідомила викладач кафедри, куратор проекту Юлія Бабятинська.

Важко в навчанні, легко в бою. Вимушена самоізоляція не стала часом нудьги і порожнього неробства, а наповнена змістом і користю.

Студенти жваво відреагували на нові технології, які дозволяють удосконалювати і поглибити їх знання іноземної мови. Адже ці уроки доступні навіть з мобільного телефону, і завдання можна виконувати в будь-якому місці.