НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

В Одесі відкривають Центр боротьби з епідеміями, протидії коронавірусу і захисту від пандемії COVID-19, а також Медичну клініку при Міжнародному гуманітарному університеті. З такою ініціативою виступив почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, лідер Української морської партії Сергій Ківалов. Всі, хто звернеться в клініку, будуть проходити експрес-тест на коронавірус.

Про те, як будуть працювати Центр і Медична клініка сьогодні обговорили депутати і лідер Української морської партії.

Міжнародний гуманітарний університет і Національний університет «Одеська юридична академія» вжили безпрецедентних заходів по боротьбі проти поширення коронавірусу в нашому регіоні. При університетах створили Центр боротьби з епідеміями, протидії коронавірусу і захисту від пандемії COVID-19, а також Медичну клініку. В даний час навчальні аудиторії медичного інституту МДУ переобладнують на Лабораторію, де будуть проводити експрес-тести на вірус Covid-19, медичні кабінети, де будуть проводити повне обстеження висококваліфіковані лікарі, розмістяться палати інтенсивної терапії та ізолятор. Висококваліфіковані медичні працівники в спецодязі зніматимуть температуру електронними безконтактними термометрами і здійснюватимуть забір аналізів.

«Необхідно надати реальну медичну допомогу всім громадянам нашого міста, тому що ми не можемо стояти осторонь від того, що відбувається в нашій країні. Ми робимо стаціонар, тут будуть обладнані кілька палат. Клініка буде доступна не тільки для співробітників і студентів Міжнародного гуманітарного університету та Національного університету «Одеська юридична академія», а й для всіх городян. Ми робимо свій внесок у боротьбу з коронавірусом, з цією чумою, яка з'явилася в тому числі і в нашому місті,

- зазначив Сергій Ківалов.

Зупинити пандемію, і наскільки це можливо, мінімізувати її наслідки можливо, тільки знаючи реальну картину того, що відбувається. Щоб виявити осередки вірусу і локалізувати їх, тест на коронавірус COVID-19 повинен пройти кожен громадянин.

«Для того, щоб боротися з цим вірусом, потрібно, щоб більше людей пройшли тестування. Виявивши тих, хто заражений, ми будемо визначати коло того, з ким контактували і будемо їх також обстежувати. Тільки так можна боротися з цим вірусом, і ми, колектив Міжнародного гуманітарного університету, беремо на себе цю ношу, щоб надати реальну допомогу громадянам нашого міста. Ніхто не знає, скільки реально, заражених. Як тільки ми почнемо тестувати громадян, виявляти хворих, ми зіпсуємо статистику. Не хочу, щоб підтвердилися прогнози, але інфікованих коронавірусом можуть виявитися сотні одеситів і жителів Одеської області. Але, якщо ми зараз це не зробимо, якщо ми не об'єднаємо зусилля всіх медиків нашого міста і області, буде велика біда,

- зазначив Сергій Ківалов.

У разі, якщо буде виявлена ​​позитивна реакція на тести, такі пацієнти будуть переміщені в окреме приміщення для тимчасової ізоляції від оточуючих до приїзду швидкої допомоги, яка потім доставить їх в інфекційний стаціонар або той стаціонар, який буде визначений відповідно до вимог надання медичної допомоги. Прийом пацієнтів в клініці здійснюватимуть високопрофесійні фахівці - викладачі всіх медичних кафедр Міжнародного гуманітарного університету, кандидати і доктора медичних наук. Крім цього, залучені волонтери із студентів-медиків.

«Президент нашого вузу Сергій Васильович Ківалов поставив генеральне завдання для розгортання інтенсивного лікування. Дуже важливо сьогодні створити такі умови, які забезпечать і безпеку пацієнтів, і забезпечать безпеку персоналу. Для цього потрібно дотримуватися рекомендованих ВООЗ правил - три зони, два входи, що ми сьогодні тут реалізуємо в рамках реалізації палат інтенсивного лікування, в рамках кафедри інтенсивної терапії та реанімації Одеського медичного інституту МДУ,

- розповів проректор Міжнародного гуманітарного університету з науково-медичної роботи, доктор медичних наук В'ячеслав Полясний.

У будь-який час одесити зможуть звернутися на гарячу лінію call-центру та отримати консультацію лікаря в онлайн-режимі, а також записатися на прийом і пройти повне обстеження. Онлайн-запис на конкретний час для кожного відвідувача буде здійснюватися таким чином, щоб уникнути черг в клініці.

«Ми вдячні юридичній академії та Сергію Васильовичу Ківалову за те, що він прийняв рішення на базі Юридичної клініки розгорнути call-центр, який буде надавати консультування всіх жителів міста з питань коронавірусної інфекції. Для цього ми задіємо єдину інформаційну медичну систему, яка дозволить нам якісно приймати, обробляти інформацію від жителів, реагувати на їхні потреби. Ми підготували спеціальні стандарти питань і формування відповідей, щоб якісно сформувати їх потреби виключно в рамках коронавірусної інфекції і сформувати правильний маршрут в необхідний лікувальний заклад міста,

- пояснив В'ячеслав Полясний.

Персонал медичної клініки готовий до викликів часу. Всі умови, для того щоб почати повноцінну роботу, в установі є. А саме Міжнародним гуманітарним університетом і ОдеськоюЮракадемією закуплено 10 тисяч експрес-текстів на коронавірус COVID-19, 4 сучасних апаратів штучної вентиляції легенів, 500 літрів антисептичної рідини, 1 апарат для нагнітання кисню, 10 балонів кисню, 30 електронних безконтактних термометрів і кварцових ламп. Колектив Вищого об'єднаного професійно-технічного училища сфери послуг Одеської юридичної академії своїми силами відшиває більше 200 масок в день, використовуючи матеріал, закуплений університетом.

«На сьогодні час диктує цю необхідність, це певний внесок в раннє виявлення пацієнтів з такою патологією і їх своєчасне лікування. У нас є все необхідне, вирішується тільки питання зі структурованим приміщенням, тому що всі пацієнти повинні бути грамотно роз'єднані,

 - зазначила лікар клинки, професор, доктор медичних наук Людмила Ковалевська.

Зараз в приміщеннях медінституту працюють сантехніки і будівельники. Невтішна епідемічна обстановка в країні, і в світі, і в цілому диктує свої умови. Осторонь стояти просто не можна. Крім створення клініки Сергій Ківалов ініціював відкриття Центру боротьби з епідеміями, протидії коронавірусу і захисту від пандемії COVID-19. Функціонувати він буде на базі Одеської юридичної академії.

Боротьба з пандемією і її наслідками триває. Ефект принесуть лише грамотні кроки, а не хаотичні спроби органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо недопущення поширення коронавірусу. Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет сьогодні вносять реальний внесок у боротьбу з пандемією. Сергій Ківалов закликає всіх об'єднати зусилля - вузи, міську владу, депутатів, представників бізнесу. Тільки в такому випадку можна зупинити поширення вірусу і мінімізувати його наслідки.