Уже понад 20 років Національний університет «Одеська юридична академія» готує висококваліфікованих фахівців в сфері юриспруденції. Однією з найпрестижніших і високооплачуваних є професія адвоката. Студенти, які вибирають спеціальність «правознавство» зі спеціалізацією «адвокатська діяльність» отримують в університеті не тільки фундаментальні теоретичні знання, але практичні навички, необхідні для майбутнього успішного працевлаштування.

На сьогодні факультет адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» є лідером в підготовці майбутніх адвокатів, а також прокурорів, суддів, слідчих.

«Ми готуємо студентів так, щоб вони були готові до будь-яких викликів, але основний акцент робимо на адвокатуру. Сьогодні це незалежна сфера діяльності юриспруденції, яка надає найширші можливості для реалізації в юридичному полі. Ми пишаємося тим, що на нашому факультеті всі викладачі є практиками - це кандидати, доктори наук, які є чинними адвокатами, суддями. Я також займаюся адвокатською діяльністю, тому що декан факультету повинен розуміти, як вибудувати навчальний процес, щоб дати студентам і практичні, і теоретичні знання, адже без цього не буде майбутнього професіонала. Також є чинним адвокатом Президент університету Сергій Васильович Ківалов. У нього є свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю, і воно не призупинено».

 - зазначив декан факультету адвокатури НУ «ОЮА» Євген Хижняк.

Професорсько-викладацький склад вузу включає в себе провідних вчених, юристів і безпосередньо адвокатів. Факультет тісно співпрацює з Радою адвокатів Одеської області, Одеської обласної колегією адвокатів та іншими яскравими представниками адвокатського самоврядування, які дають можливість студентам безпосередньо вливатися в професійне середовище ще зі студентської лави. Професія адвоката, як стверджує голова Ради адвокатів Одеської області Йосип Бронз, є настільки ж відповідальною, як і професія лікаря. Вибираючи цю спеціальність, людина повинна розуміти, що тепер все своє життя вона зобов'язана присвятити служінню людям.

«Я багато років пов'язаний з факультетом адвокатури Одеської юридичної академії, приймаю державні іспити і знаю рівень студентів, які закінчують. Щоб стати професійним і затребуваним юристом, потрібно не втрачати час даремно, і максимально використовувати можливість, щоб отримати найглибші і великі знання за час навчання. Тоді буде легше починати практичну діяльність. А щоб стати адвокатом, тут вимоги більш істотні, більш жорсткі».

 - розповідає Йосип Бронз.

Щоб приступити до адвокатської діяльності, по закінченню вузу, потрібно спочатку працювати протягом двох років в якості юриста або помічника юриста на підприємстві, в установі або організації. Потім фахівець має право звернутися до кваліфікаційної дисциплінарної комісії адвокатури, скласти кваліфікаційний іспит і відпрацювати шість місяців в якості стажера в адвокатській компанії або помічником адвоката. Тільки після цього, придбавши необхідні практичні знання, майбутній адвокат допускається до прийняття присяги і отримує свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

«Як заступник голови ради адвокатів, можу з упевненістю сказати, що ті випускники Одеської національної юридичної академії, які в подальшому отримали юридичний стаж і свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, є гідними представниками адвокатури в Одеській області і не тільки. Дуже добре, що діючі адвокати, члени органів адвокатського самоврядування, в тому числі викладачі, читають спеціалізовані курси в нашому університеті, таким чином наші студенти отримують інформацію не тільки з точки зору науки і теорії, але і з точки зору практики».

 - розповідає викладач НУ «ОЮА» Олена Джабурія.

Спеціалізовані курси на факультеті адвокатури складені таким чином, щоб студенти могли отримати якомога більше інформації з практичної точки зору. Підготовку майбутніх адвокатів здійснюють в декілька етапів. Спочатку студенти вивчають загальні теоретичні дисципліни - це знання історії, теорії права і судових правоохоронних органів. Потім вводяться такі дисципліни як адвокатура України, історія адвокатури, етика адвоката та інші. Після цього майбутніх фахівців вводять безпосередньо в тонкощі адвокатської професії.

«Президент університету Сергій Васильович Ківалов дуже багато приділяє уваги підготовці майбутніх адвокатів. Будучи Головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення політичної реформи та організації парламентського контролю Комітету Верховної Ради з питань правової політики, свого часу він брав участь в розробці чинного закону про адвокатуру та адвокатську діяльність. Характерною рисою вузу також є організована ярмарок вакансій, яка дозволяє главам адвокатських об'єднань, що діють адвокатам як майбутнім роботодавцям бачити студентів і спілкуватися з ними. Адже питання про працевлаштування дуже важливий».

 - зазначила завідуюча кафедрою організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» Нана Бакаянова.

Після закінчення навчання випускники факультету адвокатури стають цінними професіоналами, які вже зарекомендували себе в різних адвокатських об'єднаннях. Отримані знання дають можливість працювати не тільки в системі адвокатури, а й в органах прокуратури, внутрішніх справ, нотаріату, судах, юридичних консультантів в установах, підприємствах та організаціях усіх форм власності.

«Факультет адвокатури готує якісних фахівців, які володіють об'ємом теоретичних і практичних знань. Вони можуть працювати і виконувати свої завдання, мають загальні розуміючи в юриспруденції, і, найголовніше, вони мають досить великий обсяг знань і, скажімо так, досвіду, що має дуже велике значення в юриспруденції. Що ще важливо - на факультеті адвокатури прищеплюють любов до цієї професії. Більшість випускників не мають проблем з працевлаштуванням».

 - зазначив голова адвокатського об'єднання Олександр Марков.

В університеті теорія і практика є нерозривними складовими навчального процесу. Уже під час навчання під керівництвом досвідчених фахівців студенти НУ «ОЮА» можуть займатися юридичною практикою на базі Юридичної клініки, яка створена при університеті. Практичні навички майбутні фахівці отримують і завдяки можливості бути присутнім на судових засіданнях. Крім цього при вузі працює аналітичний клуб «Адвокат», засідання якого проходять за участю не тільки вітчизняних адвокатів, а й фахівців з Європи і США.

Можливість стати успішним адвокатом сьогодні є у кожного абітурієнта. І для початку потрібно зробити перший крок - подати документи на факультет адвокатури до приймальної комісії Національного університету «Одеська юридична академія».

Нагадаємо, на базі університету працює Консультативний центр безкоштовної допомоги абітурієнтам, який надає допомогу випускникам 9-х та 11-х класів протягом усього вступної кампанії. Центр працює за адресою: вулиця Академічна, 2, на першому поверсі, в Приймальної комісії з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 18:00. Також необхідну консультацію можна отримати по телефону (048) 719-88-00 або на офіційному сайті університету https://onua.edu.ua/ua/.