КАФЕДРА

Вікторія Вікторівна
в.о. завідувача кафедри
кандидат філологічних наук, доцент

Кафедра журналістики – випускова кафедра факультету журналістики, одного з наймолодших підрозділів Національного університету «Одеська юридична академія», створеного в 2013 році за ініціативою президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Васильовича Ківалова.

Колектив кафедри бачить свою мету в підготовці фахівців за двома спеціалізаціями – «Журналістика» та «Реклама і зв’язки з громадськістю (PR)». Досягнення мети забезпечується навчально-науковим, методичним та організаційним потенціалом кафедри.

Обов’язки завідувача кафедри виконує кандидат філологічних наук, доцент Колкутіна Вікторія Вікторівна.

Кафедра успішно співпрацює зі спорідненими факультетами вищих навчальних закладів України, розвиває міжнародне співробітництво та академічну мобільність із зарубіжними науковими установами: з факультетом журналістики і масової комунікації Софійського університету (Болгарія), кафедрою медіакомунікацій Лундського університету (Швеція), кафедрою слов’янських мов Університету Грац (Австрія).

На кафедрі журналістики працює навчальна теле- і радіостудія, де студенти в реальних умовах відпрацьовують практичні навички роботи журналіста, створюють і записують власні передачі та проекти. Також кафедра активно співпрацює з провідними телерадіокомпаніями країни, куди на стажування відправляє найуспішніших студентів. Завдяки співпраці з провідними міжнародними організаціями, наприклад, ПРООН і Google Україна, кафедра реалізує низку практичних заходів для активної молоді (Міжнародний фестиваль соціальної реклами «Інший погляд» (http://inpoglyad.tilda.ws/), Літня медіашкола).

Серед викладачів кафедри – доктори і кандидати наук, практикуючі журналісти, а також відомі українські та зарубіжні науковці, експерти, дослідники, медійники. Будучи підрозділом факультету журналістики, кафедра, разом з тим, бере участь у підготовці фахівців на всіх факультетах Національного університету «Одеська юридична академія». Наші викладачі ведуть заняття в групах бакалаврів і магістрів з «Ораторського мистецтва» і «Основ соціальних комунікацій».

Провідні принципи навчально-практичної роботи кафедри:
– тісний зв’язок теорії з практикою, активне залучення журналістів-професіоналів до навчально-практичної діяльності;
– вивчення актуальних трендів сучасного медіапростору (нових медіа, медіакритики, політичної комунікації, медіапсихології, візуальних комунікацій, реклами та PR як засобів маркетингових комунікацій і т. ін.);
– унікальна модель майстер-класів, які регулярно проводяться успішними українськими й іноземними журналістами та викладачами вищих навчальних закладів;
– інноваційні методи навчання.

Наша кафедра – це команда однодумців, яка не боїться експериментувати. Ми намагаємося поєднати найкращі українські та європейські освітні стандарти. У нашій команді гармонійно поєднуються науково-педагогічний потенціал викладачів-теоретиків із креативністю та енергійним запалом молодих фахівців-практиків.

Наукова тема, над якою сьогодні працює кафедра: «Соціальні комунікації в контексті становлення громадянського суспільства: методологічне і прикладне вимірювання».

Основні навчальні дисципліни кафедри: Основи соціальних комунікацій; Теорія масової комунікації; Комунікаційні технології; Міжкультурні комунікації; Аудіовізуальні комунікації; Проблематика ЗМІ; Етика в журналістиці; Реклама і зв’язки з громадськістю; Медіакритика; Телевиробництво; Радіовиробництво; Газетно-журнальне виробництво; Інтернет-журналістика; Символіка в рекламі та PR; Практика рекламної діяльності та багато інших.