КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНОЇ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ

E-mail: theory_law@onua.edu.ua

Графік роботи кафедри
Пн. - Пт. 08.30-18.00;

Графік явочних днів викладачів:
пн. 15.00 - 17.00
пт. 14.00 - 16.00

ОБОРОТОВ
Юрій Миколайович

завідувач кафедри
доктор юридичних наук, професор
член-кореспондент Національної академії правових наук України
Заслужений юрист України

Кафедра загальнотеоретичної юриспруденції забезпечує формування в студентів мови права, правового мислення і правової інтерпретації як основи майбутнього професійної діяльності. Кафедра входить до складу факультету адвокатури і налічує 28 викладачів, серед яких 5 докторів наук і 19 кандидатів наук.

На кафедрі викладається такі навчальні дисципліни загальнотеоретична юриспруденція, методологія юриспруденції, історія вчень про державу і право, церковне право, дія і тлумачення права, правонормування і мова українського права, основи права, історія політичних і правових вчень, історія соціальних, політичних і правових вчень, соціально-політична і правова думка України, політична і правова думка України, юридична техніка і технології, технології (вступ до спеціальності).

Кафедра бере активну участь в реалізації ініціативи президента НУ «ОЮА» академіка С. В. Ківалова щодо викладання юридичних дисциплін англійською мовою. Викладачі Н.М. Крестовська, О.С. Мельничук, М.Ю. Рязанов, С.В. Ковбасюк забезпечують читання лекцій і проведення семінарських занять з дисциплін Legal Philosophy і History of Political and Legal Doctrines, Legal research methodology.

Діяльність кафедри в науковому і освітньому просторі неодноразово відзначалася на академічному і урядовому рівнях. Професорам Ю.М. Оборотову В.В. Дудченко та В.В. Завальнюку, доценту П.П. Богуцькому присвоєно почесне звання Заслужений юрист України. Професор А.П. Овчиннікова є членом Спілки театральних діячів України. Члени кафедри неодноразово нагороджувалася почесним грамотами Президента НУ «ОЮА» академіка С. В. Ківалова.