ДОКУМЕНТАЦІЯ

 

В сучасному світі все стрімко змінюється. І людина повинна бути готова до змін. Нова реальність диктує нові запити на фахівців в різних сферах діяльності. У зв'язку з розвитком громадянського суспільства і демократичних інститутів в нашій країні, все більшої популярності набувають професії, пов'язані з суспільним і політичним життям.

Це політологія, соціологія і звичайно ж, психологія. Їх навіть називають професіями XXI століття. Відповідно і оплата праці даних фахівців досить висока. В Україні соціологи, політологи і психологи входять в ТОП-10 за зарплатою.

Підготовку фахівців рівня молодший бакалавр, бакалавр і магістр за напрямом «політологія», «психологія» і «соціологія» вже більше десяти років успішно здійснює Факультет психології, політології та соціології Національного університету «Одеська юридична академія».

Ще в 2010 році, передбачаючи надзвичайну актуальність і затребуваність даних спеціальностей, за ініціативою президента НУ «ОЮА» академіка Сергія Васильовича Ківалова в Одеській юридичній академії створили Факультет правової політології та соціології. Через 6 років він стає Факультетом психології, політології та соціології. Сьогодні тут працюють прекрасні, висококваліфіковані фахівці: більше 30 докторів політичних, філософських, соціологічних, психологічних наук, професора, а також більше 30 кандидатів наук, які є справжніми професіоналами своєї справи. Це говорить про високий рівень підготовки студентів.

З моменту створення Факультет психології, політології та соціології став одним з найпрестижніших не лише в Одесі, але і в країні в цілому. Багато в чому це відбулося завдяки тому, що навчальна програма тут завжди була орієнтована на прикладні дисципліни, що дуже важливо для фахівців в подальшій роботі. Сьогодні тут для студентів передбачені практикуми по психотерапії та психокорекції, тут вивчають психологію і педагогіку вищої школи, кіберпсихологію , основи психосоматики і психогенетики , психологію здоров'я, психотехнології медіації, арттерапію , психологію Public relatioms . А також: соціологію проектування і фандрайзингу, публічну політику і зв'язку з громадськістю, соціологію стартапа і інновацій.

На базі вузу створено і успішно працює спеціальна дослідницька лабораторія, де студенти мають можливість закріпити теоретичні знання безпосередньо на практиці.

Гарантія успішного працевлаштування

Набір абітурієнтів на факультет ведеться не тільки на контрактну, а й на бюджетну форму навчання. На факультеті понад 150 бюджетних місць! Вчитися можна як на стаціонарі, так на заочному відділенні. Диплом випускника факультету гарантує подальше працевлаштування молодого фахівця і високу зарплату. Досить відкрити популярний сайт з працевлаштування « work.ua », щоб переконатися: сьогодні заробітна плата психолога або соціолога, який тільки вийшов зі стін університету, стартує від 25 тисяч гривень на місяць.

Однак, говорячи про затребуваність тієї або іншої професії, орієнтуватися слід не тільки сайти з вакансіями. Всім відомо, що, наприклад, політолог - дуже популярна професія. А оголошень про вакансії політологів практично немає. Справа в тому, що такі вакансії не заповнюються за допомогою людей «зі сторони». На подібну роботу беруть на підставі рекомендацій. Адже будь-яка робота в рамках цього кола вимагає найвищого рівня довіри. Бюджети виборчих кампаній вимірюються мільйонами, тут без довіри нікуди! Відповідно, якщо ти без зв'язків, ти не у справ. І так побудована робота в кожній державі, це аж ніяк не українське ноу-хау. Так як же налагодити зв'язки, потрапити в коло довіри і отримати престижну роботу? Вибрати правильне місце навчання! Надходження в правильний вуз вже забезпечує людини найнеобхіднішими контактами, а процес навчання - це можливість проявити себе і завоювати довіру.

Факультет ППС в НУ «Одеська юридична академія» - без сумніву, саме те місце, яке може забезпечити студента потрібними зв'язками. В першу чергу це практикуючі викладачі, які допоможуть знайти місце для стажування та подальшої роботи. Крім того, це все, з ким зустрічаються студенти в процесі навчання: викладачі зарубіжних університетів, депутати різних рівнів, держслужбовці та, звичайно, інші студенти різних спеціальностей, які навчаються в НУ «ОЮА» . Всі ці люди і є той плацдарм, який дозволить побудувати успішну кар'єру політолога. Потрібно лише дві речі: вступ до Університету і бажання вчитися!

Сьогодні психологи, соціологи і політологи можуть будувати кар'єру абсолютно самостійно, не добиваючись місця роботи де б то не було. І спосіб цей - стати блогером. Всупереч існуючого стереотипу про те, що блогером бути дуже легко, на факультеті розуміють, що це така ж важка праця, як і будь-який інший бізнес. Але щоб дати більш повне розуміння про те, що ж це таке, і як побудувати процес, факультет ввів курс « Блогінг » як офіційну частину програми. В ході курсу студенти дізнаються, як стати блогером, що для цього необхідно і як просувати себе.

Випускники - гордість факультету

Розвиток своєрідної партнерської мережі, тобто набору організацій, в яких можуть стажуватися студенти Факультету психології, політології, соціології - один з пріоритетів у нашій роботі, - розповідає декан Факультету психології, політології та соціології, доктор політичних наук, професор Денис Яковлєв. - Для цього є дві основні причини. Перша - спеціальності прикладні, тому без практичного застосування знань готових до роботи випускників не отримаєш. Друга - дуже часто стажистів запрошують на постійну роботу, а значить, випускник відразу після закінчення ВНЗ працевлаштований!

На факультеті пишаються своїми випускниками і їх успіхами. І не без підстав. Адже сьогодні випускники Факультету психології, політології, соціології НУ «ОЮА» працюють і в Верховній Раді України, і в Кабінеті міністрів України, і в Одеській міській раді. Також випускники факультету працюють в органах влади, міжнародних організаціях, дослідницьких центрах, центрах, силових структурах, мас-медіа, політичні партії та виборчих штабах.

Розвиток і досягнення

Все це стало можливим ще й завдяки тому, що Факультет постійно розвивається, тут розуміють, що не можна стояти на місці, потрібно йти в ногу з часом. Так, наприклад, на факультеті проводяться щорічні наукові заходи: Міждисциплінарні науково-практичні конференції, Національний конвент Міжнародної асоціації студентів політичної науки (IAPSS - Україна), Всеукраїнські олімпіади зі спеціальностей «Політологія» та «Соціологія» та «Політологія».

31 липня 2020 президентом Університету, академіком Сергієм Ківаловим було підписано угоду про співпрацю з Одеським відділенням ВГО «Комітет виборців України».

Факультет є колективним членом Міжнародної асоціації студентів політичної науки з правом голосу і Соціологічної асоціації України. На постійній основі факультет взаємодіє з Одеським відділенням ВГО «Комітет виборців України», Південноукраїнським центром етнічних і політичних досліджень «ЛАД», іншими інститутами громадянського суспільства, політичних партій та ЗМІ. Декан факультету, викладачі та студенти виступають на телебаченні, на таких телеканалах як: ТРК «Репортер», Думська ТВ, Інформаційне агентство «Одеса-медіа», ТРК «Академія».

У 2020 році факультет психології, політології та соціології підписав Меморандум про співпрацю з Асоціацією дитячих, сімейних і перинатальних психологів, медиків і педагогів «Психея». А також з провідними національними та зарубіжними університетами. Викладачі кафедри психології є членами Української психологічної асоціації.

Доцент кафедри психології Олена Адамова, яка викладає на факультеті дисципліну «Психологія бізнесу», є провідним експертом і коучем. Вона учасник ряду психологічних заходів, зокрема: «Марафон щасливого життя», «Гармонія у відносинах: психологія і етикет - краса всередині і зовні», «Жити в печері», «Про співчуття до себе», «Емоційне вигорання» і ін.

У 2020 році на факультеті було проведено чимало онлайн-зустрічей з провідними фахівцями в галузі психології, політології та соціології, такі як: відео-конференція на тему «Демократія в умовах коронавіруса: виклики і можливості Швейцарії й України», лекції фахівців-психологів з Інституту Фрейда (Австрія).

У листопаді 2020 пройшов онлайн-тренінг «Як провести своє дослідження?», Спікерами якого стали декан факультету психології, політології та соціології, професор Денис Вікторович Яковлєв і доцент кафедри політичних теорій Артем Вікторович Кройтор. У цьому ж місяці відбулася онлайн-зустріч з випускницею факультету, фахівцем з інтернет маркетингу Ганною Таран і ще багато цікавого.

Дозвілля та спорт

Студенти Факультету психології, політології та соціології, як і всі студенти Національного університету «Одеська юридична академія », мають можливість не тільки отримувати якісні знання європейського рівня, але і користуватися всіма благами вузу з кращою матеріально-технічною базою. Тут створені всі умови для розвитку спортивного, творчого потенціалу молоді, а також повноцінного відпочинку студентів.

Сьогодні саме на факультеті ППС навчається віце-міс НУ «ОЮА» - 2019 Єлизавета Гордієнко. На факультеті також навчаються: Данило Кулик (кандидат в майстри спорту з бальних танців), Микита Степаненко (кандидат в майстри спорту з боксу), Владислав Кураєв (чемпіон України з плавання, член паралімпійської збірної України), Януш Муратов (майстер спорту України з боксу ), Олена Сазонтова (майстер спорту з тенісу).

Більш повну інформацію про факультет можна знайти в соціальних мережах - студенти психологи, політологи та соціологи дуже активні в Інстаграмі ( fpps_news ) і Фейсбуці ( fpps_news ), а також по телефону: 068 848 39 60.