Наукові гуртки
кафедри

 

На кафедрі міжнародного та європейського права діють наукові гуртки за різними напрямками.

Так, на базі кафедри функціонує Студентський науковий гурток з міжнародного та європейського права. Гурток сприяє активній науковій роботі студентів та аспірантів, їх професійному розвитку. Робочі мови гуртка: українська, російська та англійська. В рамках гуртка проводяться дослідження, обговорюються проблемні питання історії, сучасного стану і перспектив розвитку (майбутнього) міжнародного та європейського права.

З 2019 року в рамках наукового гуртка активно досліджується IT-право. Так було проведено засідання на тему “Діяльність ІТ компаній в ЄС”. Студенти всіх факультетів Національного університету “Одеська юридична академія”  презентували доповіді щодо діяльності інтернет-магазинів, кібербезпеки, захисту персональних даних, застосування новітніх технологій в діяльності органів ЄС. А у грудні 2019 року у Національному університеті «Одеська юридична академія» пройшов public talk на тему: "Штучний інтелект і право в Європейському Союзі". Організаторами виступили факультет міжнародно-правових відносин, кафедра міжнародного та європейського права та факультет кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету "Одеська юридична академія". Модератором заходу виступила асистент кафедри міжнародного та європейського права Семідубарська М.М. Спікерами з боку викладачів виступили декан факультету кібербезпеки та інформаційних технологій Дикий О.В. і доцент кафедри міжнародного та європейського права Дронов В.Ю. На public talk були присутні представники IT компаній Provectus і Astin, які разом зі студентами обговорили питання відповідальності штучного інтелекту, правосуб'єктності штучного інтелекту і перспектив заміни існуючих професій.

З 2019 року функціонує Студентський науковий міжнародний багатомовний гурток кафедри міжнародного па європейського права «INTERNATIONAL CLUB» під керівництвом доцента кафедри, кандидата юридичних наук Дронова Владислава Юрійовича. В рамках його роботи регулярно проходять заходи, в ході яких обговорюються актуальні проблеми міжнародного та європейського права, студенти мають можливість покращувати знання іноземних мов, аналітичні навички.

Так, наприклад, навесні цього року, відбулось чергове, вже традиційне засідання в форматі круглого столу за участю іноземних гостей. Учасники обговорили широкий спектр актуальних проблем, зокрема, пов’язаних із гуманітарною допомогою, порушенням норм міжнародного гуманітарного права, правами людини, розслідуванням геноциду та відповідальністю за нього, реакцією світової спільноти, тощо. Із вітальним словом та доповіддю виступила лектор Ясського університету ім. А. І. Кузи (Румунія) Кармен Молдован, а студенти цього закладу виступили із доповідями. Доповіді та дискусія повністю пройшли англійською мовою. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих. В.Ю. Дронов висловив подяку за допомогу та підтримку румунському народові, місту Яси та Ясському університету ім. А. І. Кузи.

Здобувачі вищої освіти, які є членами гуртка, беруть активну участь у науково-практичних конференціях.

В рамках роботи студентських наукових гуртків ведеться відбір для участі у престижних міжнародних конкурсах. Студенти нашого університету успішно беруть участь в національних та міжнародних раундах конкурсів з міжнародного права ім. Філіпа Джесапа та Бенджаміна Телдерса, моделюваннях Міжнародного Кримінального Суду, що проходять в м. Нюрнбрег (Німеччина), м. Гаага (Нідерланди), м. Крижова (Польща), Міжнародному конкурсі з міжнародного торгового права та міжнародного комерційного арбітражу ICC Lex Mercatoria, Міжнародному конкурсі з права СОТ та ін.

Активна участь в роботі наукових гуртків допомагає студентам визначатись з темами власних наукових досліджень та успішно представляти результати цих досліджень на наукових конференціях та інших навчальних і наукових заходах, зокрема Всеукраїнському студентському конкурсі наукових робіт, здобуваючи призові місця.