ЮРИДИЧНА КЛІНІКА
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
«ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»

 

Адреса: 65009, ул. Черняховського, б. 2
Телефон: (048) 777-27-61

E-mail: lawclinic@onua.edu.ua

Запис на консультацію
середа з 10:00 до 13:00

Графік надання консультацій:
вівторок, п'ятниця з 10:00 до 13:00
вихідні дні - субота, неділя

ІВАНЦОВА
Зоя Анатоліївна

директор Юридичної клініки

В умовах сучасного життя кожен із нас хоче бути впевненим у тому, що він не самотній, що є люди які можуть надати допомогу у складних життєвих ситуаціях, тому Юридична клініка Національного університету «Одеська юридична академія» готує кваліфікованих юристів, які завжди готові надати юридичну допомогу кожному хто її потребує.

22 лютого 1998 року за ініціативи ректора Одеської державної юридичної академії професора С. В. Ківалова та представників громадської організації «Південноукраїнський центр молодих юристів» розпочала свою діяльність безкоштовна юридична консультація, яка була реорганізована у самостійний підрозділ Одеської національної юридичної академії – Юридичну клініку та отримала в користування нове приміщення. З того часу Юридична клініка знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Черняховського, буд. 2, контактній номер телефону: (048) 777-27-61, lawclinic@onua.edu.ua.

 

Вересюк
Ольга Володимирівна
юрист ІІ категорії

Гончарук
Владислава Ігорівна
юрист ІІ категорії

Єфанова
Дарина Сергіївна
лаборант

Мета діяльності юридичної клініки Національного університету «Одеська юридична академія» залишається незмінною та є дуалістичною. Важливо пам’ятати, що найголовнішим є виховання нового покоління юристів, пов’язане з набуттям студентами університету досвіду практичної діяльності з захисту прав, свобод та інтересів людини, формуванням у них усвідомлення важливої ролі правника в суспільстві, розумінням соціальних проблем та бажанням забезпечити незахищеним громадянам доступ до безоплатної правової допомоги та правосуддя. І звичайно - безпосереднє надання студентами університету безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення під пильним керівництвом викладачів-кураторів університету та практикуючих юристів.

На базі Юридичної клініки постійно проводяться правоосвітні заходи з різними категоріями громадян. Зважаючи на актуальні проблеми сьогодення, у Юридичній клініці були відкриті ініціативні групи з правової допомоги особам з тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщенним особам та група з правової допомоги морякам.

Крім того, Юридична клініка використовується як база для проходження студентами університету навчальної (ознайомчої), виробничої, переддипломної практики, що допомагає поліпшити і розвити навички майбутньому юристу.

У своїй діяльності Юридична клініка керується законодавством України, Статутом та нормативними актами Університету, Положенням про Юридичну клініку НУ «ОЮА», затвердженим в новій редакції  в 2021 році, та іншими актами з організації роботи Юридичної клініки.

Основною формою діяльності Юридичної клініки є її діяльність як громадської приймальні, у межах якої студенти та аспіранти під пильним керівництвом кураторів надають незахищеним верствам населення безкоштовну правову допомогу шляхом усного консультування з юридичних питань, складанням процесуальних документів (позовних заяв, скарг, клопотань тощо) та правової допомога недієздатним громадянам, а також виїзної консультації.

У 2015 році Юридична клініка була нагороджена званням «важливий соціальний проект для нашого міста». Соціальний портал «Твоє місто» віддячив Юридичній клініці за працю та щоденний вклад у покращення навколишнього світу.

За увесь час діяльності Юридичної клініки безоплатну правову допомогу отримало декілька десятків тисяч громадян, а більше трьох тисяч студентів Університету мали змогу набути додаткових теоретичних знань та практичних навичок.

22 лютого 2023 року Юридичній клініці виповниться 25 років. За час своєї роботи, було надано консультацію близко 90 000 громадянам, написано більш ніж 50 000 різноманітних процесуальних документів. Враховуючи вищевикладене, важко не помітити важливу роль  Юридичної клініки не тільки в житті громадян та в захисті їх прав, а й у випуску кваліфікованих юристів.