МІЖНАРОДНЕ
СПІВРОБІТНИЦТВО

 

Неугодніков
Андрій Олександрович
проректор з міжнародних зв’язків
кандидат юридичних наук, доцент
Заслужений юрист України

Міжнародне співробітництво є найважливішим напрямком розвитку Національного університету «Одеська юридична академія». Співпраця з іноземними установами розширює межі знань і вирішує проблеми реального світу, створюючи позитивний вплив на суспільство, економіку та здоров’я. Координацію діяльності Університету у сфері міжнародного співробітництва здійснює відділ міжнародних зв'язків, який підпорядковується проректору з міжнародних зв'язків.

Слід зазначити, що з 1997 по 2004 роки проректором з міжнародних зв’язків був видатний український учений, професор Марк Орзіх. Його наступником став професор Вячеслав Туляков, який працював на цій посаді з 2005 року по серпень 2022 року. За 17 років перебування професора Тулякова, наш університет об’єднався із низкою європейських та американських шкіл. Після відставки він був запрошений на посаду професора в Мадридський університет Карла III. Пізніше, професор Туляков став запрошеним дослідником Інституту європейського та міжнародного кримінального права Університету Кастілья-Ла-Манча (Сьюдад-Реаль) і отримав звання запрошеного професора в Університеті IE (Мадрид). Восени 2022 року проректором з міжнародних зв’язків призначено доцента Андрія Неугоднікова.

З 2002 по 2018 рік відділ міжнародних зв’язків очолював доцент Вадим Барський, потім, з 2018 по 2021 рік, начальником цього відділу була призначена Юлія Астанкевич. З вересня 2022 року начальником відділу міжнародних зв’язків став доцент Михайло Кацин.

Основними завданнями відділу є:

- організація наукового співробітництва із зарубіжними університетами, науковими установами, фондами, державними та неурядовими міжнародними організаціями;
- планування міжнародних наукових заходів (конференцій, симпозіумів, науково-практичних семінарів, круглих столів тощо);
- організація міжнародної освітньої студентської діяльності (літні школи, судові моделі, тематичні семінари, курси іноземних лекторів, курси із вивчення мови);
- проведення академічних обмінів;
- організаційно-методична допомога учасникам академічних обмінів;
- протокольне забезпечення офіційних візитів до університету;
- листування з питань міжнародного співробітництва, ведення договорів у сфері міжнародного співробітництва.
- популяризація Національного університету «Одеська юридична академія» (підтримка веб-сайту, участь у навчальних виставках, інформування населення про досягнення Університету в національних ЗМІ, розміщення рекламних матеріалів про Університет в зарубіжних ЗМІ, популяризація науково-педагогічної діяльності). обмін літературою з іноземними партнерами);
- професійна робота з іноземними студентами;
- допомога іноземним студентам у процедурі нострифікації документів;
- допомога тим, хто закінчив університет.

За останні 25 років було підписано понад 100 угод про партнерство та співпрацю з провідними університетами різних країн, у тому числі: Німеччини, США, Франції, Польщі, Туреччини, Литви, Хорватії, Словенії, Швеції, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Австрії, Молдови, Швейцарії, Мексики, Словаччини, Румунії, Болгарії, Кіпру, Тайваню, Ізраїлю. Цей перелік далеко не вичерпний.

Університет став членом Європейської асоціації університетів (з 1998 р.) та Європейської асоціації публічного права (з 2008 р.), підписаної Magna Charta Universitatum (з 2004 р.). З 2017 року декілька факультетів отримали статус члена Європейської асоціації юридичних факультетів та Європейського інституту права.

Відносини з нашими партнерами охоплюють широкий спектр міжнародних освітніх послуг. Ми наполегливо заохочуємо академічні обміни, спільні магістерські програми, короткострокові та довгострокові програми отримання сертифікатів. Реалізуючи зовнішню програму, ми повністю дотримуємося положень Болонської декларації.

Національний університет «Одеська юридична академія» вже має значний досвід реалізації європейських проектів, таких як: TACIS, TEMPUS, ERASMUS+. Крім них, постійними партнерами університету є провідні американські грантові програми, такі як USAID, Fulbright Programme, Center for International Legal Education, Leavitt Institute for International Development.