Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Національного університету «Одеська юридична академія». Розвиток міжнародних зв’язків і співробітництва здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, реалізації положень Болонської декларації.
Національний університет «Одеська юридична академія» має плідні наукові зв’язки з закордонними навчальними закладами. Укладено близько 100 угод про співробітництво з провідними університетами Німеччини, США, Франції, Польщі, Туреччини, Литви, Хорватії, Словенії, Швеції, Республіки Білорусь Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Австрії, Молдови, Швейцарії, Мексики, Словаччини, Румунії, Болгарії, Кіпру, Тайваню, Ізраїлю.
В процесі співробітництва з закордонними навчальними закладами зв’язків здійснюється обмін планами науково-дослідних робіт і досвідом наукової роботи, сумісна розробка наукових праць, рецензування наукових праць, обмін науковою інформацією та літературою, участь у роботі спеціалізованих рад по захисту дисертацій та інше.
Національний університет «Одеська юридична академія» послідовно розвиває співробітництво з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. Університет багато років плідно співпрацює з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, Управлінням Верховного Комісара ООН з питань біженців, Місією ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Консультативною Місією ЄС, Норвезькою радою біженців, Благодійним фондом «Хайметгартен», Альянс Франсез в м. Одеса, Британською Радою, а також з неурядовими сітьовими студентськими організаціями – Європейською асоціацією студентів правознавців (ELSA) та Міжнародною асоціацією студентів політологів (IAPSS).
Університет є членом Європейської асоціації університетів (з 1998 року) та Європейської асоціації публічного права (з 2008 року), підписантом Magna Charta Universitatum (з 2004 року).
Структурні підрозділи Національного університету «Одеська юридична академія» входять до складу Європейської асоціації юридичних факультетів (з 2017 року).
Співробітництво з міжнародними організаціями сприяє обміну новітніми освітянськими методиками та практиками. Активно працюють представництва міжнародних неурядових організацій, що створені на базі Університету.
Національний університет «Одеська юридична академія» є визнаним центром науки, освіти, культури та духовності. В Університеті постійно проводяться масштабні міжнародні заходи, міжнародні тематичні семінари, круглі столи та школи. За підтримки іноземних студентських асоціації проводяться ознайомчі візити студентів з різних країн.
Університет регулярно відвідають гостеві лектори з числа закордонних провідних вчених, юристів-практиків, суддів, політичних діячів тощо. За участю гостевих лекторів організовуються extracurricular навчальні курси іноземними мовами.
Студенти, аспіранти та молоді викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» регулярно демонструють високі результати у всесвітньо відомих міжнародних студентських інтелектуальних змаганнях: Міжнародному конкурсі судових дебатів з міжнародного публічного права ім. Ф. Джесепа, Міжнародному конкурсі судових дебатів з міжнародного публічного права ім. Бена Телдерса, Міжнародному конкурсі судових дебатів з права Всесвітньої Торгівельної Організації, Конкурсі з міжнародного комерційного арбітражу під егідою Європейської арбітражної палати, Міжнародних судових дебатів з міжнародного екологічного права ім. Джона Б. Стетсона, Судових дебатах з права прав людини ім. Нельсона Мандели, Міжнародних судових дебатах з медіа права ім. Монро Прайса, Міжнародних змаганнях по праву Європейського Суду з прав людини ELSA, Міжнародних судових дебатах з морського арбітражу, а також у міжнародних моделях ООН та Міжнародного кримінального суду.
Національний університет «Одеська юридична академія» створює необхідні умови для забезпечення індивідуальної академічної мобільності студентів, аспірантів та викладачів. Щорічно десятки студентів та науково-педагогічні працівники університету навчаються, проводять дослідження, підвищують кваліфікацію за кордоном.
Національний університет «Одеська юридична академія» має значний досвід реалізації європейських проектів в рамках грантових програм Європейського Союзу – TACIS, TEMPUS, ERASMUS +.
Сталими партнерами університету є провідні американські грантові програми – USAID, програма Фулбрайту, Центр міжнародних правового навчання, Левітт Інститут Міжнародного Розвитку.
Щорічно зростає сума грантів та спонсорських внесків. Гранти та спонсорські внески використовуються за наступними напрямками: закупівля закордонної наукової та навчальної літератури на англійській, німецькій та французькій мовах; забезпечення довготермінового стажування викладачів, аспірантів, студентів Університету в наукових та освітніх закордонних установ; забезпечення індивідуальної мобільності науковців; організація авторських навчальних курсів іноземних гостьових лекторів; організація інтегрованих довгострокових навчальних курсів; організація літніх міжнародних студентських освітніх заходів; сертифікація мовних навичок; видавнича діяльність.
В рамках реалізації проекту Tempus IV Project 544117-TEMPUS-1-2013-1-HR-TEMPUS-JPCR «European and International Law Master Programme Development in Eastern Europe – InterEULawEast» у співпраці з Загребським університетом (Хорватія) та Мариборським університетом (Словенія) в Національному університеті «Одеська юридична академія» у 2016 року була запроваджена інноваційна англомовна магістерська програма за спеціальністю 081 «Право», спеціалізація «Міжнародне та європейське право». Ця програма орієнтована на студентів, які прагнуть вивчати юриспруденцію на поглибленому рівні, з розумінням особливостей взаємодії міжнародного та європейського права з національним, і, водночас, отримати навички для розв’язання правових питань в контексті мультиюрисдикційної діяльності
Національний університет «Одеська юридична академія» має славетні традиції підготовки високопрофесійних кадрів для зарубіжних країн. У різні роки в Університеті навчалися студенти з Азербайджану, Анголи, Вірменії, Афганістану, Білорусі, Болгарії, В’єтнаму, Гани, Грузії, Данії, Зімбабве, Ізраїлю, Йорданії, Іраку, Ірану, Ємену, Казахстану, Камеруну, Кенії, Китаю, Литви, Латвії, Молдови, Монголії, Намібії, Нігерії, Німеччини, Палестини, Росії, Саудівської Аравії, Сербії, Сирії, Сомалі, США, Таджикистану, Танзанії, Туреччини, Туркменістану, Узбекистану. Багато іноземних випускників університету зайняли високопоставлені пости в політичній, економічній та юридичній сферах на батьківщині.