МІЖНАРОДНЕ
СПІВРОБІТНИЦТВО

 

2017 04 21a 1

21 квітня в Університеті Марібор (Словенія) відбулась заключна нарада представників консорціуму університетів, що беруть участь в реалізації проекту TEMPUS IV «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права в Східній Європі – InterEULawEast». Основним завданням заключної наради є надання оцінки результатам діяльності кожного партнера проекту, а також обговорення перспективи розвитку магістерської програми з європейського і міжнародного права. Національний університет «Одеська юридична академія» представляли віце-президент, проректор з міжнародних зв'язків, суддя ad hoc Європейського Суду з прав людини В. Туляков і заступник декана факультету міжнародно-правових відносин університету М. Кацин.

Протягом 4 років експерти з університетів країн-членів Європейського Союзу спільно з представниками Одеської школи права розробляли навчально-методичне забезпечення магістерської програми. Магістерська програма, створена в рамках проекту, є інноваційною і перспективною для України, оскільки зосереджена на вивченні правового регулювання і практик Спільного Ринку Європейського Союзу, що особливо актуально в умовах реалізації Угоди про Асоціацію ЄС і України.

Учасники наради високо оцінили інноваційну англомовну магістерську програму з міжнародного та європейського права, яка з 2016 року успішно реалізується в Національному університеті «Одеська юридична академія». Також вони наголосили на важливій ролі університету як національного координатора проекту в Україні в цілому.

В рамках наради була підкреслена значимість подальшої співпраці між університетами в сфері спільної підготовки юристів, особливо в форматі дистанційного навчання, розробки нової англомовної платформи дистанційного навчання з Європейського права, академічних обмінів. Було прийнято рішення про продовження роботи над створенням магістерської програми з подвійним дипломом.

У своєму виступі професор В.О. Туляков передав європейським колегам слова подяки від Президента Національного університету «Одеська юридична академія» академіка С.В. Ківалова за їх внесок у реформування вищої юридичної освіти в Україні на основі європейських стандартів. Професор В.О. Туляков підкреслив, що з ініціативи Президента університету академіка С.В. Ківалова підготовка студентів-бакалаврів на іноземних мовах проводиться в нашому університеті вже більше 10 років, і що створення англомовної магістерської програми стало закономірним наступним кроком.

Від імені Президента університету С.В.Ківалова почесні відзнаки Національного університету «Одеська юридична академія» були вручені координаторам проекту професору Хані Хорак (університет Загреба, Хорватія) і обраному судді Конституційного Суду Словенії професору Райко Кнез (університет Марібор, Словенія).