Щороку 09 листопада в Україні з гідністю відзначається День української писемності та мови. З нагоди важливого свята традиційно стартує масштабний Міжнародний конкурс імені Петра Яцика.

Петро Яцик – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. Як патріот він уперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу, які надали спонсорську підтримку в проведенні конкурсу та нагородженні його переможців. Вагомий внесок у фінансування конкурсу зробив і Петро Яцик. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено у 2000 році. Відтоді кількість учасників постійно зростає, а останніми роками – сягає 5 млн осіб з-понад 20 країн світу.

В Україні Конкурс проводиться з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу і популяризації серед молоді, виховання поваги до культури і традицій свого народу. Він відбувається у декілька етапів, що дозволяє визначити найкращих мовознавців на різних рівнях.

У Національному університеті «Одеська юридична академія» майбутніх юристів і психологів, політологів і соціологів, перекладачів і журналістів об’єднує любов до України і рідної мови, тому у відбірковому І турі, проведеному кафедрою прикладної лінгвістики Університету, взяли участь студенти майже всіх спеціальностей. Старший викладач кафедри Занько Олена Валентинівна займалася організацією, проведенням конкурсу та підготовкою студентів-учасників. Журі Конкурсу, відзначивши блискучі знання української мови всіх учасників, переможцем визначило майбутнього журналіста, студента 2 курсу Сіміцаря Владислава Віталійовича.

Владислав підтвердив вибір Університету, здобувши перемогу у ІІ (обласному) етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбувся на базі Комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради». За результатами перевірки конкурсних робіт студент нашого Університету виборов призове ІІІ місце (протокол результатів перевірки робіт).

Щиро вітаємо Владислава з цією перемогою! Гідному українцю – гідне майбутнє!