НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
«ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»

 

Адреса: 65009, м. Одеса, вул. Академічна, б. 2
Телефон: (0482) 719-88-58

Сайт бібліотеки: http://library.onua.edu.ua/

E-mail: library@onua.edu.ua

Instagram: @library_nuoua

FB: https://www.facebook.com/libnuonua/

Twitter: https://twitter.com/LibraryNUOLA

YouTube: https://goo.gl/7O7qGl

Графік роботы:
Пн.-Пт.: з 09:00 до 19:00
Суб.: з 10:00 до 18:00

ІВАНІЙЧУК
Таісія Юріївна
директор наукової бібліотеки
кандидат біологічних наук

Наукова бібліотека Національного університету «Одеська юридична академія» є духовною скарбницею Університету, її потужним науково-інформаційним центром та сучасним коворкінгом.

У статусі університетської книгозбірні вона існує вже понад 20 років, акумулюючи та розвиваючи вагомі надбання своєї майже 100-річної історії існування. У її підґрунті лежить книжкове зібрання першого державного показового дитячого містечка у місті Одеса, заснованого у 1920 році для навчання і виховання дітей-сиріт та підготовки науково-педагогічних працівників. Вагомий внесок у збереження та примноження  фонду бібліотеки зробили її перший директор О. А. Касько та М. М. Солодухіна, яка очолювала бібліотеку понад 40 років, плекаючи і нарощуючи її здобутки.

Потужним поштовхом для розвитку бібліотеки стало включення її у грудні 1997 року до складу Одеської національної юридичної академії. Керівництво академії, на чолі з Сергієм Васильовичем Ківаловим, зберігаючи та примножуючи університетські традиції, відчуваючи гострий брак необхідної навчальної та наукової літератури, доклало максимум зусиль та коштів, щоб створити фундаментальну гуманітарну бібліотеку сучасного юридичного вищого навчального закладу.

Новації, що базуються на багаторічних традиціях, визначають нині основний вектор діяльності наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія», що має у своєму складі 8 відділів, які за підтримки керівництва Університету та наполегливої роботи усього творчого колективу, стрімко розвиваються.

Бібліотека активно супроводжує науковий, навчальний та виховний процес в Університеті, здійснює інформаційне забезпечення освітньої діяльності відповідно до Ліцензійних умов, плідно реалізує самостійні наукові дослідження, проходячи шлях функціональної та змістовної модернізації в межах зміни існуючої парадигми бібліотечної справи з урахуванням сучасних досягнень інформаційно-комунікаційних технологій та розбудови суспільства знань.

Наразі у бібліотечній діяльності послідовно реалізуються нові форми роботи та удосконалюються вже існуючі сучасні сервіси. Потужного розвитку набув процес запровадження практики включення бібліотечних працівників у реалізацію наукових університетських проектів, формування електронних ресурсів власної генерації, розбудови електронної бібліотеки. Інформаційні ресурси бібліотеки доступні користувачам бібліотечних послуг як у традиційній формі, так і в інтернет-просторі, а кількість віддалених користувачів постійно зростає.

Наукова бібліотека ‑ активний учасник реалізації в Університеті дієвої політики академічної доброчесності, відкритої науки та освіти. Своєю діяльністю вона сприяє міжнародному брендінгу Університету, підвищенню його вебометричного рейтингу та просуванню наукового доробку представників наукової спільноти Національного університету «Одеська юридична академія» в інформаційному просторі.