НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Проблематика комплексної перевірки стану компаній та кримінально-правових наслідків такої діяльності щодо порушень прав людини була темою Міжнародної конференції, яка відбулася на факультеті права та соціальних наук університету Кастілья Ла Манча.

Організаторами конференції виступили Міжнародна асоціація кримінального права (AIDP), Європейський фонд сприяння місцевій демократії, Міністерство освіти Королівства Іспанія,  університет Карлоса III Мадриду та університет Кастілья Ла Манчі. Завдяки організації роботи Інституту міжнародного та європейського кримінального права, конференція відбулася у центральному кампусі університету Кастілья Ла Манчі у Сьюдад Реал. Сьогодні в університеті Кастілья Ла Манчі проходять навчання близько 30 000 студентів. Університетські кампуси розташовуються в містах Альбасете, Сьюдад-Реаль, Куєнка та Толедо; філії працюють в Альмадені, Талавері-де-ла-Рейну та Пуертояно. Провінція Гвадалахара та її кампус належать до Університету Алькали. Децентралізація кампусів, надає кожному з них велику автономію та свободу, свого часу, центральне управління та Ректорат знаходяться в Сьюдад-Реалі, а віце-ректорати на кожному кампусі. Всі 4 кампуси пов'язані оптичним волокном, що дозволяє негайний внутрішній зв'язок у всіх напрямках. Відмінні електронні звʼязкі дозволили поєднати учасників із Швейцарії, Німеччини, Італії, Аргентіни, України.

Серед доповідачів конгресу були Джон Верваель (університет Утрехту, президент Міжнародної асоціації кримінального права), Луі Арройо (університет Кастілья Ла Манчі, віце-президент Міжнародної асоціації кримінального права, президент Міжнародного товариства соціального захисту та гуманної соціальної політики), Адан Ніето (університет Кастілья Ла Манчі, Інститут міжнародного та європейського кримінального права), Луіджі Фоффарі (університет Модени та Реджіо Емільї), Катарина Бекенпер (університет Лейпцигу), Джакобо Допіко (університет Карлосу III Мадрід).

 На засіданнях конгресу були розглянути питання Due Diligence та прав людини у контексті розвитку європейського публічного права, проблема кримінального економічного права та прав людини, колективних дій у протидії міжнародній корупції, взаємодії зобов’язань комплексного аудиту та результативності притягнення до кримінальної відповідальності, доступу до правосуддя та ресторативної юстиції у сфері економіки, проекту методичного посібника по контролю за правами людини при здійсненні економічної діяльності та аудиту бізнесу з метою зменшення корупційних ризиків та зміцнення демократії.

Доповідь проректора з міжнародних звʼязків Національного університету «Одеська юридична академія професора Вячеслава Тулякова була присвячена особливостям кримінальної та квазікримінальної відповідальності юридичних осіб у країнах Східної Європи. Доповідач зупинився на підставах, характеристиках застосування кримінально-правових заходів безпеки до юридичних осіб в Україні, особливостях кримінальної відповідальності юридичних осіб в Молдові, Литві, Грузії, Хорватії, Польщі у порівнянні із законодавством Іспанії, Німеччини та Франції. Особливий інтерес у слухачів визвала характеристика підстав застосування заходів безпеки в залежності від характеристик об’єктивної сторони складу предикатного кримінального правопорушення, та стан законопроектних робот у цій галузі. Міжнародне визнання наукових здобутків Одеської школи права та українського кримінального права загалом надає перспективи розвитку відносин у науковій сфері, престижу навчання в Національному університеті «Одеська юридична академія», академічній мобільності викладачів та студентів університету.