НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Із запровадженням воєнного стану в Україні у громадян виникла велика кількість питань та проблем, які потребують юридичної допомоги. Насамперед це стосується міграції, виїзду за кордон, внутрішнього переміщення, набуття статусу біженця або тимчасового захисту, порядку отримання компенсації за пошкоджене та втрачене майно. Безплатна допомога з таких питань надається спеціалістами Юридичної клініки Національного університету «Одеська юридична академія». Зокрема, консультації та юридичний супровід забезпечуються військовослужбовцям та членам їхніх сімей.

«Рекомендую насамперед брати для себе статус тимчасового захисту, оскільки це дає вам комплекс соціального забезпечення, що включає медичну допомогу та іншу допомогу від держави. Статус біженця можна отримати навіть зі статусом тимчасового захисту, звернувшись надалі до відповідних органів. Ви маєте розуміти, що зі статусом біженця людина протягом як мінімум трьох років до України повернутися не може», - пояснює юрист Юридичної клініки Національного університету «Одеська юридична академія» Ольга Вересюк.

Юридична клініка – це соціальний проєкт, якому вже понад 20 років. За цей час безплатна правова допомога ніколи не втрачала своєї актуальності.

«Тут дуже висококваліфіковані спеціалісти. Це моє особисте враження. Я звернувся з питань і отримав вичерпні відповіді, пояснення, як треба діяти.

Вважаю, що ініціатива Сергія Ківалова дуже своєчасна. Як зараз показує практика, багато людей не отримують зарплати у зв'язку з тим, що їх виробництва були припинені та на території багатьох міст ведуться бойові дії, дуже багато біженців, які все, що змогли з собою забрати, – це лише особисті речі і якщо пощастило, особисті документи. Тому сьогодні звернення біженців і не лише біженців – мешканців міста, області, країни до цієї юридичної консультації, яку створив почесний громадянин Одеси, не зайве. Я думаю, що сьогодні це як ніколи дуже важливо для людей», – вважає Сергій Шатунов, який приїхав по допомогу до Юридичної клініки із міста Чорноморськ.

Зазначимо, що юридична допомога надається з понеділка до п'ятниці з 10.00 до 16.00. Консультації можна отримати в режимі онлайн за телефонами: 096-178-55-59, 050-943-72-13 або надсилайте ваші звернення на електронну пошту lawclinic@onua.edu.ua.