НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Одеські однодумці-волонтери об’єдналися заради спільної мети - в котрий раз довести, що коли українці єдині - тоді непереможні. 10 благодійних організацій, об’єднавшись, створили асоціацію «Щасливе суспільство», яка займається допомогою переселенцям, багатодітним родинам,  дітям та літнім людям.

«Головне завдання асоціації – це об'єднувати та посилювати. 10 організацій, які займаються благодійністю: одна організація допомагає пенсіонерам, інша займається допомогою дітям, ще одна організація приділяє увагу тимчасово переміщеним особам, хтось роздає гуманітарну допомогу. Кожен має свій досвід, який ми тут намагаємося поєднати», - розповідає Голова асоціації «Щасливе суспільство» Вадим Степанов.

«До цього заходу кожна організація робила щось подібне окремо, але  ми вирішили об'єднати свої зусилля і подивитися, що з цього вийде. Ось ведучий робив таке для дітей, хлопці з парку культури теж. У п'ятницю ми робили благодійний вечір для збору коштів. Вирішили, що разом це все швидше робити, тому й об'єдналися», - сказав засновник проекту «Центр підтримки волонтерів» Сергій Тамінчук.

«Кубок одеського двору» для дітей – це перший спільний спортивно-розважальний захід, який провела асоціація. Місцем проведенням заходу став спортивний комплекс Національного університету «Одеська юридична академія». Він ідеально підійшов для того, аби провести захід та щоб діти і їх батьки почували себе комфортно.

«Ми справді розуміємо, що треба робити такі заходи частіше. Щиро вдячні Національному університету «Одеська юридична академія» та президенту вишу Сергію Васильовичу Ківалову за те, що відгукнулися і надали нам місце для проведення в такі швидкі терміни. Ми за два дні зібрали таку кількість дітей, ви бачите самі. На цей момент дуже багато дітей евакуйовано з інших регіонів країни до Одеси», - говорить Голова організації «Парк культури» Едуард Шевченко.

«Найголовніше, ще й не маловажливе, це те, що наша асоціація звернулася до Сергія Васильовича Ківалова з проханням провести таке чудове спортивне свято на базі НУ «ОЮА», і звичайно ж, він нам не відмовив, адже ідея класна, університет та особисто Сергій Васильович завжди підтримують розвиток спорту. Я впевнений, що надалі на нас чекатиме багато нових спортивних заходів на цій базі», - каже Голова благодійного фонду «Розвиток та підтримка спорту «Євтушенко» Олександр Євтушенко.

Не з власної волі люди змушені були покинути рідні будинки у Херсонській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій областях та інших регіонах, де ведуться бойові дії. Тому організатори зазначають, такі спортивні заходи націлені на те, щоб створити ком'юніті, де дорослі можуть знайомитися та спілкуватися, а діти соціалізуватись. Батьки малечі розповідають, що зараз найголовніше - це зберегти дитинство дітям, а такі заходи відволікають від поганих думок та самотності.

«Ми приїхали з Донецької області, місто Мирноград, ще у квітні з чоловіком та 2 дітками. Сьогодні на заходи прийшла з дітками, сьогодні  участь у змаганнях бере старший син. Ми на такому вперше і дуже задоволені, взагалі нам дуже подобається тут в Одесі. Ще до початку естафет він не міг відірватися від концерту. Взагалі, ми вдячні, що у дітей є можливість розважатися, а не сидіти вдома» - поділилася Юлія Лидишева, яка переїхала з Мирнограду, Донецька область.

Крім того, дітям потрібно адаптуватися до нових реалій. А щоб затишно почувати себе в іншому місті, в першу чергу, треба завести нових друзів. Спортивні змагання як ніщо інше об’єднує та згуртовує людей. Захід підростаючому поколінню сподобався. Більшості ж по душі прийшлася і сама Одеса.

«Одеса – одне з найкрасивіших міст України, тут дуже багато зелені та природи, тут море, дуже гарно. Мені це місто дуже сподобалося», - розповів Денис з Донецької області.

«Я приїхав з Авдіївки, і сьогоднішнє свято мені дуже сподобалося. Раніше я займався спортом і мені цього не вистачало, а тут я зміг проявити себе зі спортивної точки зору», - поділився враженнями Тимур з Авдіївки.

В першу чергу, новостворена асоціація «Щасливе суспільство» визначила вектор роботи - організовувати більше культурних, спортивних, молодіжних заходів для одеситів та гостей міста. Одеса – мирне та гостинне місто. За останніми даними в Одесі зареєстровано понад 28 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Організатори роблять усе можливе, щоб кожен почував себе тут як удома.