НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Факультет журналістики провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Журналістика та соціальні комунікації в контексті становлення громадянського суспільства в Україні і в світі: виклики, тенденції, перспективи».

Голова організаційного комітету, перший проректор, доктор юридичних наук, професор Мінас Аракелян, відкриваючи форум, наголосив, що у сучасному світі інформація прирівнюється до потужної зброї. «Основна загроза демократії полягає у здатності дезінформації та пропаганди на основі брехні здійснювати колосальний вплив на громадську думку. Це несе за собою тяжкі наслідки, які впливають на свободу вираження думки, право на приватність та демократичний процес в цілому», - зазначив він. Як додав професор Аракелян, «важливо, що усім цим проблемам приділяють належного значення на факультеті журналістики». Перший проректор висловив сподівання, що учасники конференції нададуть певний імпульс усім цим напрямкам для фахового розвитку, і що учасники конференції ознайомляться із новими соціокомунікативними тенденціями.

Речник голови Одеської обласної військової адміністрації, заслужений журналіст України Сергій Братчук у вітальному слові наголосив, що сьогодні важливо зустрічатися саме на такому майданчику, бодай онлайн, але, як сказав він, дякуємо Збройним Силам України, які дають нам таку можливість. На переконання Сергія Братчука, щоб повернути мирне життя, нам треба перемагати, у тому числі перемагати на інформаційному фронті, в журналістиці, соціальних комунікаціях, позаяк  «інформаційний фронт сьогодні є не менш важливим, ніж передова». Речник ОВА висловив впевненість, що ця науково-практична конференція «буде може й маленьким, але важливим камінчиком в загальному фундаменті величного, без перебільшення, процесу».

Спікерами заходу стали відомі вітчизняні журналісти, науковці із України та США. Так, Максим Драбок, журналіст-міжнародник, який багато років працював у США (автор єдиного ексклюзивного інтерв’ю для українських ЗМІ з президентом США, а саме з Джорджем Бушем, у 2008, а нині він у Німеччині на Deutsche Welle) говорив про виклики і загрози міжнародній журналістиці в епоху постправди. Тележурналіст, медіа тренер, радіоведучий на радіо «Новое время» Дмитро Тузов присвятив свій виступ питанням трансформації кібер- та гібридних загроз, протидії російським дезінформації і пропаганді. Про те, яким є вплив війни та економічної кризи на українські ЗМІ розмірковувала у своєму виступі Ліна Кущ, журналістка, медіаекспертка, перша секретар Національної спілки журналістів України. Доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету, заступник голови Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО» Ігор Тодоров зупинився на аналізі медійного виміру статусу України як кандидата в члени ЄС, а професорка університету Талси (штат Оклахома, США) Катерина Цецура на основі проведених досліджень коментувала тенденції розвитку сучасної американської журналістики. Аналізу міжнародних подій на youtube каналі Юрія Швеця присвятив свій виступ кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Національного університету «Одеська юридична академія Віталій Жугай. Усі спікери відповіли на численні запитання.

Декан факультету журналістики Олена Скалацька подякувала усім спікерам за участь у конференції і цікаві виступи, запросила до подальшої співпраці у справі підготовки журналістських кадрів.

Наукові дискусії відбулися і під час секційних засідань, в яких активну участь взяли здобувачі вищої освіти НУ «ОЮА» та інших закладів вищої освіти.