НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

18 січня в IE університеті (Мадрид) відбувся захід, який відкрив новий етап розвитку Школи глобальних та публічних відносин IE університету.

Представники керівних органів ЄС, уряду Іспанії, дипломатичний корпус, академічна спільнота зібралися разом щодо презентації нової програми Школи глобальних і публічних відносин. Одеську школу права репрезентував професор кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія», гостьовий професор IE університету, суддя ad hoc Європейського суду з прав людини на користь Україні, професор Вячеслав Туляков.

За словами Першого проректора IE університету, професора Мігеля Муньіза, Державного секретаря МЗС Іспанії у минулому: Взаємозалежність, волюнтаризм та вразливість міжнародних відносин є центральними проблемами, які впливають на розвиток міжнародних відносин. Проте люди та їх потреби є найважливішою основою, на якій ми працюємо задля сталого майбутнього для всіх. Ми відзначаємо наше глобальне розмаїття в усіх його аспектах та заохочуємо допитливість та допомогу людям як шлях до нового мислення та інновацій. Ми відстоюємо гуманістичні погляди, щоб зрозуміти наш світ, розуміючи самих себе. Звідси школа глобальних та публічних відносин змінює вектор свого розвитку у напрямку формування школи політики, економіки та глобальних відносин.

У рамках презентації Форуму глобального управління та Центру Геоекономіки центральну доповідь, присвячену глобальним проблемам світового розвитку, презентував Верховний представник Европейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки п.Жозеп Борррель. Зупинившись на політичних та економічних проблемах війни в Україні («ми платимо у євро, українці платять життям»), нестабільності розвитку світових відносин, стратегічних протиріч між США та Китаєм, взаємозалежності розвитку та використанням інструментів розвитку у якості зброї та примусу у міжнародних відносинах, кризи мультізалежності, Жозеп Боррель на основі даних сучасної економічної статистики розкрив основні виклики, які постали перед ЄС у сучасних умовах.

Лауреатка Нобелевської премії миру Джоді Вільямс, колишня президентка Генеральної Асамблеї ООН Марія Еспіноза та колишня Голова офісу ООН Сюзана Малкоза зупинилися на значенні розвитку концепції безпеки людини за рахунок безпеки апарату управління державою та ролі та недоліках діяльності ООН та Генасамблеї ООН у формуванні світового нормопорядку.
Інновативний, мультидисціплінарний підхід до розвитку системи освіти у напрямку гуманізації та активізації міжнародних відносин, зробив IE університет першим за рейтінгом в Іспанії, та у числі найкращіх вишів світу за окремими навчальними програмами (https://www.ie.edu/university/news-events/news/ie-university-top-10-qs-global-ranking/)