УНІВЕРСИТЕТУ

23 січня 2023 року спільними зусиллями кафедри історії держави і права Національного університету «Одеська юридична академія», Наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія» та студентського наукового гуртка з історії держави і права України та зарубіжних країн було проведено запланований навчально-науковий захід – круглий стіл з нагоди святкування Дня Соборності України за темою «День Соборності України: історико-правовий досвід».

Круглий стіл збуло проведено у змішеному режимі за допомогою платформи ZOOM). Учасниками круглого столу були як досвідчені науковці університету так і молоді дослідники:  здобувачі вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» за спеціальністю 081 «Право», факультетів прокуратури і слідства (кримінальної юстиції), цивільної та господарської юстиції, судового та міжнародного права Національного університету «ОЮА» та здобувачі фахової перед вищої освіти Юридичного фахового коледжу НУ «ОЮА». У заході прийняли участь понад 50 учасників.

Мета проведення цього заходу пов’язана з бажанням науково-педагогічного складу кафедри історії держави і права та науковців бібліотеки університету досягти виконання низки наступних завдань:

1. Зблизити дослідників початківців з представниками історико-правової школи університету;

2. Привернути увагу молодих дослідників до важливих подій з історії українського державотворення, що відбувались в часи Національної революції 1917-1921 рр. (Згідно постанови Верховної Ради про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2023 р.);

Допомогти молодим дослідникам краще орієнтуватись в історико-політичних аспектах становлення й розвитку права та держави України в умовах важких випробовувань та ін.

Підсумки до проведення круглого столу зробила доц. Н. Єфремова, яка зазначила, «Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Отже ця подія стала одною з основоположних віх українського державотворення. Нажаль, понад 100 років тому українська незалежність зазнала поразки від більшовиків, через підтримку антиукраїнських рухів та брак згуртованості в діях. Сьогодні Україна знову захищає свою територію, тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога та пам’ятати помилки і здобутки нашого минулого». Вона подякувала усім учасникам за плідну роботу, а присутні позитивно оцінили проведений захід, який став важливим доповненням для вивчення здобувачами 1 курсу бакалаврату дисциплін «Історія держави і права України» в умовах складних випробувань часу.