НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Національний університет «Одеська юридична академія» відзначає 22-у річницю з дня свого заснування. Зберігаючи кращі традиції юридичної школи, що йде своїм корінням у часи заснування

юридичного факультету при Рішельєвському ліцеї, вуз активно примножує їх вже в новому часі. В цей день в актовій залі звучали подяки і привітання, вручалися почесні нагороди і грамоти.

Навіть не віриться, що пройшло вже 22 роки з того пам'ятного дня, коли перший склад колективу Академії починав свою роботу в єдиній будівлі, що належала вузу - напівзгорілому корпусі, позбавленому опалення і яких би то не було зручностей: колектив університету, як і тоді, являє собою родину відданих своїй справі однодумців-ентузіастів, багато з яких працюють тут з тих самих пір і до цього дня.

Сьогодні до послуг викладачів і студентів унікальне, що не має аналогів за своєю красою і комфорту академічне містечко. Щорічно відкриваються нові навчальні корпуси, гуртожитки, спортивні майданчики і оздоровчі комплекси. Національний університет «Одеська юридична академія» представляє собою потужний науково-навчальний комплекс, до якого належить авторство кожного другого підручника з юриспруденції, видаваного в державі Україна, і кожна третя монографія в країні також є продуктом творчої і наукової діяльності членів професорсько-викладацького складу ВНЗ-іменинника . У структуру вузу входять підрозділи, що дозволяють здійснювати освітній і виховний процес молодого покоління українських громадян, починаючи від самого юного віку: це перша в Україні загальноосвітня Академічна школа, яка скоро буде введена в експлуатацію; коледжі та професійно-технічні училища, після закінчення яких курсанти при бажанні автоматично стають студентами-третьокурсниками вузу. Крім того, існують п'ять спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій та курси підвищення кваліфікації діючих юристів, адвокатів і судових виконавців.

До всіх присутніх звернувся почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, Президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Васильович Ківалов: «Про вік не прийнято поширюватися. Але Одеська юридична академія така молода, що їй можна його не приховувати. Ми знаємо приклади великих університетів, вік яких обчислюється століттями. Ми ж в такий короткий термін, всього за 22 роки, домоглися, здавалося б, неможливого - наукової та професійної зрілості.

Пам'ятаю, коли ми тільки були на початку шляху, наші опоненти на молодий одеський вуз дивилися дещо зверхньо. Тепер же, коли ми досягли таких відчутних результатів, що нас називають українським Гарвардом, навіть недоброзичливці визнають наш авторитет. Національний університет «Одеська юридична академія» з усією відповідальністю несе своє звання лідера юридичної освіти в країні. Адже ми успадкували класичні традиції Одеської правової школи, що зародилися в стінах Рішельєвського ліцею.

Нам 22 роки. І я з гордістю можу констатувати, що Національний університет «Одеська юридична академія» сьогодні – потужний, сильний, європейський вуз. Кафедри, факультети, фундаментальна бібліотека, сучасні аудиторії, корпуси та спортивні майданчики, наукова база, нові знання в сфері права - що не візьми, все оновлюється. Вся ця величезна робота по створенню сильного правового вузу на півдні України була проведена синергією однодумців. Ми гідно пройшли шлях становлення і розвитку.

Самі хвилюючі і доленосні моменти в історії нашого вузу - це, коли 22 роки тому Вченою радою було прийнято одноголосне рішення про створення Одеської юридичної академії та коли 2 грудня 1997 року було підписано Постанову про створення на базі юридичного інституту Одеського державного університету ім.І.І.Мечникова Одеської державної Юридичної академії. І ця дата стала відправною точкою становлення і розвитку кращого юридичного вузу в Україні.

Звертаючись подумки назад, ми знову і знову проживаємо ті неймовірні радісні емоції. І це спонукає нас ще більше пишатися нашим спільним дітищем - нашим університетом і надихає працювати на благо його розвитку і процвітання.

Небачений ентузіазм був і у викладачів, і у студентів, які взялися за створення в напівзруйнованій будівлі на Піонерській Одеської державної юридичної академії. Ми свято вірили в свою ідею, і вона здійснилася.

Почавши свою діяльність з трьох факультетів, ми з року в рік створювали нові кафедри, факультети, розширювали кількість спеціальностей, за якими університет здійснює підготовку фахівців. Але не можна зупинятися на досягнутому. Якість освіти - це завжди прогрес, рух вперед, вдосконалення навчального і наукового процесу. В непростих умовах реформування освіти ми розвиваємо і рухаємо вперед юридичну науку.

Можна довго перераховувати досягнення рідної Альма матер і переваги навчання в ній. Підводячи підсумки роботи за двадцять два роки, можна з гордістю сказати, що ми змогли відродити сильну наукову правову школу і завоювати лідируючі позиції за багатьма показниками. Ми пройшли цей шлях з гідністю і сьогодні нам дійсно є чим пишатися. В цьому успіху - заслуга кожного викладача, кожного співробітника і кожного студента нашого університету. І я хочу висловити щирі слова подяки всім, хто своєю працею створював і розвивав наш університет! Ваш професіоналізм і відданість спільній справі створили наш загальний успіх. Від щирого серця вітаю Вас з 22-м Днем народження Національного університету «Одеська юридична академія»

У цей найголовніший день для Академії привітати alma mater прийшли високі гості, в числі яких були українські та зарубіжні громадські діячі, дипломатичні працівники, державні чиновники і члени депутатського корпусу найвищих рівнів: народний Депутат України Требушкін Руслан Валерійович; суддя касаційного господарського суду Краснов Єгор Володимирович; Баулін Юрій Васильович - академік-секретар відділення кримінально-правових наук Національної академії правових наук України; власник і керівник юридичної фірми «Йозеф Боллаг бюро» в Швейцарії, почесний доктор НУ «ОЮА» - Honoris causa - Доктор Йозеф Боллаг; Генеральний консул Румунії в Одесі доктор Еміль Рапчя; Перший секретар посольства Держави Ізраїль в Україні Ілона Хильківська; суддя у Вищому адміністративному суді в Софії Панайот Павлов Генков; професор, доктор юридичних наук Ілля Васильович Ілієв, випускник Національного університету «Одеська юридична академія»; заступник голови Одеської обласної ради - Дімчогло Юрій Дмитрович; заступник голови Одеської обласної адміністрації Шкарівський Вадим Миколайович; начальник територіального управління державної судової адміністрації в Одеській області Лукаш Тарас Валерійович; голова П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія Олександр Валентинович; Голова Малиновського районного суду міста Одеси - Лічман Леонід Григорович; Голова Київського районного суду Одеси Чванкін Сергій Анатолійович; Начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Сауляк Руслан Володимирович; заступник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Іщенко Іван Володимирович; керівник Одеської місцевої прокуратури № 1 - Царелунг Костянтин Петрович; начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Буряченко Олександр Євгенович; глава Комітету із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України Григоренко Юрій Сергійович; заступник Голови Ради адвокатів Одеської області Джабурія Олена Олександрівна; голова Ради ректорів закладів вищої освіти Одеського регіону Степаненко Сергій Миколайович; начальник Управління фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації Кольчак Валентина Андріївна; начальник Одеського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Тулунжі Олександр Петрович; директор Департаменту Одеської міської ради Жильцов Олександр Сергійович; голова Одеської Вірменської громади, Почесний громадянин міста Одеси Тигранян Самвел Ліпарітовіч; голова Спілки журналістів України в Одеській області Работін Юрій Анатолійович; голова Одеського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Дубовик Ніна Олександрівна; глава Асоціації філологів і перекладачів України Доктор Нахль; голова Одеської обласної ради миру Афанасьєва Таміла Володимирівна; депутати Одеської обласної та Одеської міської рад.

На святі також були присутні гості в священному сані: Вікарій Одеської єпархії архієпископ Южненський Діодор; настоятелька Одеського Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима; настоятель Студентського храму Святої мучениці Татіани, секретар Одеської єпархії протоієрей Гутьяр Євген; настоятель храму Преподобного Сергія Радонезького протоієрей Кударенко Сергій.

Колектив Національного університету «Одеська юридична академія» з 22-х річчям привітали: Конституційний Суд України; Філіп Кірш - представник міжнародного кримінального суду, професор, доктор Хоноріс Кауза; Славомир Пічорі - глава Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги в Молдові та Україні; Інга Розледачіє, ректор університету Миколас Ромеріса (Литва); Дуня Міятович - комісар Ради Європи з прав людини; Матті Маасікас - посол ЄС в Україні; Ганна Юдківська - суддя ЄСПЛ (Україна); Линос-Олександр Сіціліанос - президент ЄСПЛ; Оснат Лубрані - постійний координаторООН в Україні; Жан-Клод Міньйон - депутат Національної асамблеї Франції, доктор Хоноріс Кауза; Тудорель Тоадер - ректор університету Олександра Іоана Куза (Ясси), професор; Майкл Хенгартнер - ректор університету Цюріха; Спиридон Флогаітіс - президент Європейської організації публічного права.

Вітання від Верховного Суду України зачитав суддя Конституційного суду Краснов Єгора Володимирович.

Нагород у цей день було вручено безліч. Здавалося, низці поздоровлень і вручень медалей, відзнак, почесних звань і грамот не буде кінця. Схоже, ніхто в цей день не відчув себе обійденою увагою: заслуги кожного були відзначені.

Руслан Володимирович Боделан, людина, яка, будучи в той момент главою Одеської обласної державної адміністрації, першим поставив свою позитивну резолюцію під зверненням до Прем'єр-міністра та Президента України про створення Одеської державної юридичної академії, був удостоєний звання Почесного доктора НУ «ОЮА» - «Honoris causa». Сьогодні Руслан Борисович згадує про те, як все відбувалося:

«Я добре пам'ятаю, як Сергій Васильович увійшов до мене в кабінет, маючи намір гаряче переконувати мене в необхідності створення такого вищого навчального закладу. Дійсно, країна переживала тоді важкий період. Було зрозуміло, що перехід від соціалізму до капіталізму вимагає абсолютно нових підходів, нових, які не апробовані ніким шляхи, і звичайно ж, це завдання повинні були виконувати висококваліфіковані кадри - кадри, які повинні були готуватися на абсолютно новій основі. І був упевнений, що саме такий навчальний заклад, створений у нас, в Одесі, в силах підготувати такі кадри. Я не сумніваюся, що вона - вирішена, і сьогодні ми все це прекрасно бачимо, але хочу підкреслити, що мало підготувати хорошого фахівця - держава повинна не просто затребувати цих фахівців, а він повинен ще створити умови для того, щоб така людина реалізувала свої знання. І перш за все ці умови полягають в неухильному виконанні законодавства в нашій країні. Я переконаний, що одна з причин, по якій наша держава сьогодні знаходиться в не менш складній ситуації, ніж 22 роки тому, - невикористання висококваліфікованих кадрів на кожному робочому місці. Я сподіваюся, що молодь, яка вчиться в стінах цього вузу, гідно займе свої майбутні робочі місця і вирішить проблеми цілого ряду питань, які стоять сьогодні перед нашою державою.

Я, звичайно ж, вдячний Сергію Васильовичу та колективу університету за таку високу оцінку моєї вкладу в створення цього навчального закладу. І хочу сказати, що навіть готовий читати тут лекції. Бажаю всім успіхів, здоров'я, щастя, всього самого-самого доброго, і ще раз дякую за співпрацю» - завершив свою промову Руслан Боделан.

«Я познайомився з Сергієм Васильовичем кілька років тому в Києві, у філії Юридичної академії, яка випускає фахівців в області інтелектуальної власності, і, чесно кажучи, був дуже здивований тими умовами, які створені для студентів в Києві. На мій погляд, це найвищий рівень. Зараз я бачу, що такі ж умови створені і в Юридичній академії безпосередньо в Одесі. Легко відчути, яких зусиль докладає і керівництво, і Сергій Васильович Ківалов, і весь викладацький склад для того, щоб створити не тільки належні умови для навчання, але створити ту унікальну атмосферу, коли студентам хочеться вступати до цього ВНЗ, хочеться навчатися, і хочеться, найголовніше, рости і далі в своїх професійних навичках. Я, як гість, можу сказати, що тут присутня ця особлива атмосфера. Я вдячний за запрошення, і я бачу, що всі умови, набагато більше, ніж це належить, створені в стінах цього вузу. Я недавно на посаді, але вже бачу, що студенти Одеської Юракадемії у нас в пріоритеті на заміщення вакантних посад, які будуть виникати, тому ми будемо розвивати співпрацю з Юридичною академією, і переконаний, що на цьому шляху нам неминуче буде супроводжувати успіх» - вважає начальник територіального управління державної судової адміністрації в Одеській області Тарас Валерійович Лукаш.

Привітав керівництво та колектив університету з 22-ю річницею заснування вузу начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Руслан Володимирович Сауляк.

«22 роки - не такий великий вік для вузу. Але я можу сказати, що Юридична академія - флагман юридичної, і вже не тільки юридичної освіти в Україні, а можливо, і в Європі. Досягнення Юридичної академії вражають: це матеріально-технічна база, це професорсько-викладацький склад, це ставлення - ставлення Президента вузу до кожного з наукових співробітників та членів колективу, формує ту атмосферу урочистості і величі освіти, яку важко передати на словах, але нею просякнуте все в цьому храмі науки. Мені дуже приємно вітати весь колектив Юридичної академії, президента Академії Сергія Васильовича Ківалова з цим святом, побажати всіх благ, успішної реалізації найграндіозніших планів.

За той час, що я очолюю Головне територіальне управління юстиції в Одеській області, ми зробили багато важливих кроків і досягли значних результатів. За ці два роки ми з Юридичною академією підписали кілька меморандумів. Студенти, які випускаються з Юридичної академії, - це найбільш підготовлені студенти, які найкращим чином здають всі тести, проходять всі конкурси, ніж підтверджують на практиці якість знань, яке вони посіли в цьому найкращому вузі країни. Від щирого серця дякую за благородну громадянську позицію і вітаю зі святом. Віват, Академія! »

Національний університет «Одеська юридична академія» - вуз, в якому студенти на тільки отримують кращу освіту і досягають високих спортивних показників. Тут найкращим чином організований інтелектуальний і культурне дозвілля, а також оздоровча програма для студентів і співробітників в період літніх канікул - в цьому велика заслуга Первинної профспілкової організації вузу.

Ніна Олександрівна Дубовик, Голова Одеської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, привітала керівництво вузу і голови Первинної профспілкової організації Юракадемії, передавши заслужену нагороду не тільки від Обкому профспілок, а й від Центрального комітету працівників освіти і науки України.

«Коли 22 роки тому я дізналася, що в цій будівлі, де ми зараз знаходимося, з'явиться Юридична академія, якою керуватиме Сергій Васильович Ківалов, я була вражена: це було убоге будівля, в якому колись розташовувалося ПТУ, невідремонтовані. А ось зараз Юракадемія - це цілий комплекс, який з кожним роком стає все кращим. Гуртожитки, база відпочинку, яку представники Києва визнали найкращою в Україні, спортивні майданчики і зали - зробити так багато за 22 роки - це заслуга і керівника, і колективу, і студентів, і я рада, що багато ваших викладачі - це кращі наставники для студентів . Первинна профспілкова організація Національного університету «Одеська юридична академія» - найсильніша в Одеській області і в Україні. Для мене велика честь сьогодні вручити голові цієї організації високу нагороду - Почесну грамоту Центрального комітету Профспілки працівників освіти »  - каже Ніна Олександрівна.

«Національний університет« Одеська юридична академія »- найбільш успішний освітній проект незалежної України, і він є візитною карткою вищої школи Одеського регіону. За 22 роки Академія пройшла шлях, який багато навчальних закладів проходять за 50,70, 100 років. І зараз це - центр науки, центр юридичної освіти, центр інновацій та розвитку. Тобто це та точка інновації, яка і просуває вищу освіту України. Тому все ректора всіх вузів пишаються, що в Одесі є такий вищий навчальний заклад. Ми співпрацюємо з Юракадемією в області екологічного права, і можу навести яскравий приклад: надання Куяльнику статусу курорту державного значення - як раз плід наших спільних зусиль » - каже голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Одеського регіону Степаненко Сергій Миколайович.

«Я захоплююся цим вузом, випускником якого є сам, вважаю його одним з кращих навчальних закладів України. Завдяки зусиллям Сергія Васильовича, університет процвітає, з кожним роком стає все краще і перспективніше як для викладачів, так і для студентів і абітурієнтів. Ми недавно уклали меморандум про співпрацю, за умовами якого студенти нового факультету кібербезпеки стажуватимуться на базі нашого відомства. Сподіваюся, після закінчення вузу багато хто з них отримають у нас і своє перше робоче місце » - каже голова управління кіберполіції Юрій Олександрович Виходець.

У 2019 Національний університет «Одеська юридична академія» офіційно визнаний самим спортивним вузом країни - таке рішення було прийнято на засіданні Одеського обласного відділення Комітету фізкультури і спорту Міністерства науки і освіти України. Сучасні спортивні зали, стадіони і багатофункціональний спортивний комплекс високо оцінив керівник Апарату Офісу Президента України, президент федерації бадмінтону України Олексій Дніпров. Більше сотні переможців чемпіонатів України, Європи та світу брели в університеті тренувальну базу.

Один з найвідоміших в світі спортивних клубів, громадська організація «Мангуст», що об'єднує спортсменів багатьох видів єдиноборств, має багаторічні традиції співпраці з вузом. Каже президент громадської організації Магомед Газімагомедовіч Магдієв:

«Одеська юридична академія - єдиний вуз, де створені всі умови для студентів і для спортсменів: створена матеріально-технічна база, і інноваційні технології, прекрасні спортивні зали, я вважаю її як мінімум одним з кращих вузів Східної Європи. Тут знаходиться найкраща спортивна база клубу «Мангуст». самПерші спортивні студенти Юридичної академії, спільно зі спортивним клубом «Мангуст», показують високі результати на чемпіонатах Європи, на чемпіонатах світу. В цьому плані вуз може посперечатися з самими прославленими профільними навчальними закладами - вважає Магомед Магдієв.

«Дивлячись на ті результати, яких досягла Академія, можна тільки захоплюватися: просто відмінна матеріальна база, величезний авторитет, впізнаваність, повагу серед колег. Приклад з мого життя: раніше я відвідував Київська філія Одеської Юракадемії. Після цього (я ще був мером) ми приїхали цілим автобусом абітурієнтів - випускників до Києва, і з них відразу 14 осіб поступили вчитися в цей вуз. Тепер там здобуває освіту моя дочка. Так що можна сказати, що ми дружимо містами і сім'ями, і природно, що ми дуже любимо Академію. Хочу відзначити головне, на мій погляд, якість Сергія Васильовича: він не йде в ногу з часом, а випереджає час, точно прогнозуючи, які спеціальності будуть затребувані в перспективі, вкладає душу в своє дітище, і тому Академія так сильно і динамічно розвивається. - каже Народний депутат України Требушкін Руслан Валерійович.

«У нас дуже тісні дружні та професійні зв'язки з Юракадемією в Одесі, і лектори з Ізраїлю приїжджають регулярно, і ми сприяємо цьому. Я знаю, що налагоджені і академічні самостійні зв'язку, студенти з Ізраїлю приїжджають вчитися сюди, а студенти Одеської Юракадемії приїжджають до Ізраїлю. Роль особистості Сергія Васильовича в історії такого чудового академічного закладу, як Юракадемія в Одесі, - незаперечна, так само як і роль цього вузу в історії держави Україна. 22 роки для людини - вік повноліття, а в масштабах історії - це зовсім небагато. Так як незалежна держава Україна теж ще досить молоде, то як раз на цьому вузі лежить велика відповідальність за те, щоб створити правову державу, демократичну державу, щоб воно було гарним державою для всіх громадян. - впевнена Ілона ХИЛЬКІВСЬКИЙ, Перший секретар посольства Держави Ізраїль в Україні.

У році, що минає президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов і Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел підписали меморандум про співпрацю, який передбачає юридичний захист інтересів канонічної Української Православної Церкви.

«Юридична академія - скарбниця юридичних знань, вмістилище мудрості. А головна її цінність полягає в духовне багатство, це - той найвищий рівень культури, який панує в цих стінах. Впевнена, наша співпраця буде все більш розширюватися і міцніти до спільного блага. - вважає ігуменя жіночого Свято-Архангело-Михайлівського монастиря матінка Серафима.

Так, в Національному університет «Одеська юридична академія» шанують славне героїчну історію і з упевненістю дивляться в майбутнє. Наступність поколінь дозволяє виховувати гідних українських громадян.

Дивлячись на молодих людей, які тут навчаються, а завершивши освіту, впевнено входять у доросле життя, займаючи відповідальні пости в державних структурах, стає зрозуміло: якщо такі юнаки і дівчата стоять біля керма країни, займають серйозні, відповідальні посади, роблять свою роботу кваліфіковано і сумлінно, - значить, Академія на вірному шляху!