НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет прийняли у себе китайську делегацію і уклали Меморандуми про співпрацю відразу з декількома провідними вузами.

25 вищих навчальних закладів провінції Цзянси були представлені на виставці, що відкрилася в Одесі. Керівники китайських вузів здійснили довгий «шовковий шлях» з Китаю в Україну, щоб познайомити з системою освіти своєї країни і зацікавити одеситів. Ознайомитися з процесом і умовами навчання на виставці можна було особисто, благо, перекладачів не бракувало, і також за допомогою презентаційних буклетів і брошур.

Подібна масштабна виставка відбувається в Одесі вперше.

Ось що розповів на відкритті виставки консул Генерального консульства КНР в Одесі Фен Цзюань:

«Для провінції Цзянси і Одеси характерні історичні та культурні традиції і висока увага до розвитку освіти. Ми сподіваємося, що попереду у нас - активна співпраця в плані освіти, що тепер китайські і одеські вузи будуть безпосередньо спілкуватися і співпрацювати, проводити дослідження в різних областях науки. Одеса є ідеальним місцем для китайських студентів, щоб продовжувати освіту. Тут дуже красиво, і тут розвитку освіти приділяють велику увагу. А ми запрошуємо одеських студентів на навчання в наші інститути».

Найпочесніші місця в перших рядах великого залу готелю «Брістоль» зайняло керівництво одеських вузів. У відкритті виставки також взяли участь викладачі та студенти різних навчальних закладів міста.

В урочистій церемонії відкриття виставки взяли участь: голова Одеської облради Сергій Парашенко, в.о. Генерального консула КНР в Одесі Чень Юйжун, виконуючий обов'язки представника МЗС України в Одесі Сергій Орлов, заступник Генерального директора управління освіти провінції Цзянси Ван Лисия, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Одеської області Сергій Степаненко та інші офіційні особи. Обидві сторони виявили великий інтерес у встановленні контактів.

У числі вищих навчальних закладів, з якими зацікавлені співпрацювати в Китаї, - Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет. У цих вузах вже склалися культурні та освітні зв'язки з Китайською народною республікою.

Так, в травні цього року був підписаний договір про співпрацю між Національним університетом «Одеська юридична академія» та видавничим альянсом Народного університету в Пекіні. Тепер публікації одеських вчених і викладачів будуть виходити в Китаї, і, навпаки, українцям стануть доступні роботи китайських вчених.

Президент НУ «ОЮА» Сергій Ківалов оцінив значимість тієї події, що відбувається в Одесі:

«Це важливо не тільки для Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, а й в цілому для Одеської області. Думаю, наше місто було обрано невипадково. У багатонаціональній Одесі представлена ​​і китайська діаспора. Тепер одеські студенти будуть виїжджати для навчання і стажування в Китай, а студенти з Китаю приїдуть в наші вищі навчальні заклади. Китай - це країна, з якою цікаво співпрацювати у багатьох сферах, в тому числі, і в гуманітарній. Не випадково товарообіг між нашими країнами з року в рік зростає. У молодих українців сьогодні високі прагнення вивчати китайську мову. Меморандуми тільки підписані. А наша студентка МГУ Єлизавета Рубан - переможниця конкурсу Інституту Конфуція «Міст китайської мови», зараз навчається в Шанхаї на магістратурі. Завдяки тісним зв'язкам з Інститутом Конфуція наші студенти проходять навчання в Харбінському інженерному університеті і в університеті міста Ухань. Ми передбачили сьогоднішню подію, яка стала результатом таких освітніх зв'язків. Тепер, сподіваюся, будуть укладатися контракти, взаємовигідні для наших країн».

Урочиста церемонія підписання Меморандумів між вузами КНР і Одеси під традиційні китайські мелодії виявилася досить тривалою, близько години. Ще б пак, адже було підписано, з дотриманням усіх формальностей, понад сорок (!) угод і договорів.

В.о. Генерального консула КНР в Одесі Чень Юйжун не приховувала емоцій:

«Сьогодні велике свято в сфері освіти для університетів Одеси. Адже майже двадцять років не було такої події міжнародного значення. Серед 25 вузів, які тут показані, багато видатних. Їх представляють ректори, проректори, які є вченими в різних областях науки. Провінція Цзянси і Одеська область могли б добре взаємодоповнювати один одного, адже вони мають великий потенціал в сфері освіти. Нинішня виставка і підписання меморандумів - це великий крок вперед в наших відносинах, який має важливе значення і дає новий імпульс для зміцнення співпраці в сфері освіти.

Але те, що в інших вузах поки тільки є перспективою, на факультеті лінгвістики і перекладу Міжнародного гуманітарного університету - вже отримало розвиток. У трьох групах факультету основна мова навчання - китайська, така затребуваність. Викладають в них носії мови. Щорічно студенти факультету беруть участь в конкурсі «Міст китайської мови», який проводить Інститут Конфуція. Тепер завдання на найближче майбутнє - більш тісна і ефективна взаємодія університетів двох країн.

У відкритті виставки взяли участь і студенти різних вузів, включаючи МГУ студентка другого курсу факультету лінгвістики та перекладу Міжнародного гуманітарного університету Олександра Златовласова - одна з тих, хто вивчає китайську мову:

«Китайською мовою я зацікавилася в шість років. МГУ мені дав можливість оволодіння цією складною мовою. На факультеті лінгвістики і перекладу я вивчаю не тільки мову, але й китайську культуру. У нашому університеті щорічно проходять конкурси: «Китайська писемність», «Міст китайської мови», переможцем якого я стала в минулому році. Я двічі відвідувала Китай. В першу свою поїздку я була в Пекіні і в Харбіні, вчилася в Харбінському університеті. Другий раз я відвідала цю країну минулого літа, була в Шанхаї і Харбіні. Думаю, в майбутньому стати перекладачем, педагогом або філологом».

Все це китайські гості могли самі оцінити, побачивши на власні очі. По завершенні виставки та підписання Меморандумів Сергій Ківалов запросив китайських гостей відвідати Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет.

Для делегації КНР провели екскурсію по двом провідним вузам Одеси. Представники вищої освіти Цзянси ознайомилися з матеріально-технічною базою ВНЗ, які займають лідируючі позиції за багатьма показниками.

«За всю історію університету у нас не було такої представницької делегації - близько вісімдесяти осіб, - зауважив Сергій Ківалов. -Ми раді бачити і спілкуватися з нашими китайськими гостями. Студенти навіть заварили їм китайський чай. Ми показали їм структуру нашого університету. Провели в бібліотеку, в читальний зал, в наші навчальні класи, IT-центр, щоб наші гості бачили, що в наших вузах рівень підготовки досить високий. Наступним буде вже наш візит в Китай, в провінцію Цзянси. Представників освіти Китаю цікавлять практично всі дисципліни, які викладають у нас: право, психологія, політологія, соціологія, кібербезпека та інформаційні технології».

Екскурсію по Міжнародному гуманітарному університету для китайської делегації разом з провідними викладачами провів ректор МГУ Костянтин Громовенко:

«Міжнародний гуманітарний університет уклав договори з двома вузами Китаю. Перший готує економістів. Другий спеціалізується в області медицини. Але в цілому ми вже вісім років співпрацюємо з вузами Китайської Народної республіки. Зі ста п'ятдесяти чоловік, які вивчають китайську мову на факультеті лінгвістики і перекладу, дев'ять студентів, у яких хороший рівень китайської та англійської мов, зараз перебувають на стажуванні в Китаї, з подальшою перспективою працевлаштування в КНР. Тепер наша співпраця ще більше розшириться. Крім студентів, на стажування будуть відправлятися в Китай і викладачі».

Китайські гості, оглянувши Міжнародний гуманітарний університет, побували і в університетській Стоматологічній клініці, де студенти МГУ проходять практику.

Віце-президент Університету Сіньу Лі Мін зізнався, що дуже радий співпраці, сподівається в майбутньому на позитивну динаміку і пообіцяв, що після підписання контракту одеські студенти теж побачать багато цікавого, відправившись на стажування в Китай.

А в.о. Генконсула КНР в Одесі Чень Юйжун була в захопленні від теплого прийому, який влаштував Сергій Ківалов китайським партнерам.

На завершення зустрічі заступник Генерального директора управління освіти провінції Цзянси Ван Лисия зізнався:

«Те, який вуз зміг створити Сергій Ківалов, справило на нас незабутнє враження. Цей університет - один з найсучасніших в Україні. І ми будемо поглиблювати і розширювати нашу подальшу співпрацю».

Технологічне і фінансове зростання Китаю добре відоме далеко за його межами. Це друга економіка світу після США і перша за співвідношенням ВВП і купівельної спроможності. Вища освіта в Китаї - це висока якість програм, можливість інтегруватися в культуру Піднебесної. У Китаї вже навчається понад 300 000 студентів з 175 країн, і число бажаючих щорічно зростає. А підписані договори про співпрацю провідних китайських вузів з Національним університетом «Одеська юридична академія» та Міжнародним гуманітарним університетом відкриють новий етап плідної співпраці між нашими країнами в освітній сфері.