НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

На базі П'ятого апеляційного адміністративного суду міста Одеси було відкрито філії відразу двох кафедр Національного університету «Одеська юридична академія»:

кафедри адміністративного та фінансового права та кафедри організації судових правоохоронних органів та адвокатури.

«Сьогоднішня подія - відкриття філій кафедри адміністративного та фінансового права та кафедри організації судових правоохоронних органів та адвокатури на базі П'ятого апеляційного адміністративного суду - важливий крок, необхідний для якісної підготовки студентів. В Одеській правовій школі завжди приділялася велика увага практиці. Раніше при Жовтневому суді, очолюваному Олександром Головченко, була відкрита і успішно працювала довгі роки кафедра кримінального права, - студенти мали можливість успішно проходити практику на місцях. Сьогодні ми продовжуємо цю добру традицію відкривати в передових судах філії кафедр нашого вузу. Так, кафедра Національного університету «Одеська юридична академія» відкрита і успішно функціонує при Одеському апеляційному господарському суді. Тому нами було прийнято рішення створити аналогічну кафедру при П'ятому апеляційному адміністративному суді. Адже 40 відсотків членів суду займаються наукою і мають наукові ступені. І зауважу: майже 90 відсотків - це випускники НУ «ОЮА». Ми зробимо все для того, щоб наші студенти - майбутні судді, майбутні працівники судів - проходили максимально якісну практику. Щоб знали, що таке адміністративний процес не тільки за підручниками, але мали можливість бути присутніми на засіданнях.

Крім того, відкриття філії кафедри дозволить проводити спільні науково-практичні заходи. Професори та викладачі вузу, аспіранти та студенти Одеської юридичної академії зможуть відвідувати відкриті судові засідання в суді. Таким чином, завдяки цій важливій угоді, підготовка фахівців юридичного профілю буде забезпечена науковою основою і підкріплена практикою здійснення правосуддя. Будуть також організовуватися круглі столи, семінари, симпозіуми науково-практичні конференції за участю викладачів Університету, інших наукових установ, суддів і співробітників суду. Все це, безумовно, послужить на користь юридичної науки та освіти при підготовці висококваліфікованих фахівців в області адміністративної юстиції, підвищить авторитет судової влади», - прокоментував подію президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Ківалов.

«Сергій Васильович абсолютно справедливо зазначив, що наші тривалі партнерські відносини між Національним університетом« Одеська юридична академія », судовою системою в цілому і П'ятим апеляційним адміністративним судом зокрема, дають дуже значущі і очевидні результати. Для того, щоб розуміти цілі і завдання, які ми ставимо перед собою, потрібно знати, що сам по собі процес заради процесу нікому не цікавий. Мені здається, зараз в державі, під час зміни влади, важливий так званий замкнутий цикл. Це стосується судочинства - від подачі позовної заяви до проходження спору через усі інстанції і виконання судового рішення. Точно так же замкнутий цикл, поза всяким сумнівом, повинен стосуватися нашої співпраці. Студент обирає найкращий вуз, вливається в процес навчання, і потім отримує можливість на практиці застосувати свої навички. Дві кафедри, які сьогодні відкриваються, є продовженням тих намірів, які ми з Сергієм Васильовичем задекларували в серпні поточного року на відкритті П'ятого апеляційного адміністративного суду. Ми надамо максимальні можливості студентам Національного університету «Одеська юридична академія». Це дуже правильне, дуже корисне починання: для студента додаткова практика - це завжди тільки плюс», - вважає голова П'ятого апеляційного адміністративного суду Олександр Джабурія.

Нана Бакаянова - завідуюча кафедрою судових правоохоронних органів та адвокатури.

«Наш університет і П'ятий апеляційний адміністративний суд дійсно пов'язані багаторічною результативною співпрацею. Адже наші майбутні випускники - сьогоднішні студенти, магістри - в перспективі працівники Апарату суду. У минулому році ми провели відкрите модельне судове засідання в П'ятому апеляційному адміністративному суді: студентам різних факультетів нашого вишу представили судовий процес, - було дуже захоплююче, і що дуже важливо - методичну допомогу в проведенні судового засідання надавали, в тому числі, і судді П'ятого апеляційного адміністративного суду. При нашій кафедрі існує науковий гурток, в рамках якого проводяться засідання - так само, як і на базі суду. Студенти разом з супроводжуючими їх викладачами відвідують судові процеси, присутні на судових засіданнях, відвідують канцелярію суду, спілкуються з працівниками Апарату суду - все це розширює їх знання про організацію роботи суду. У нашого наукового гуртка є підсекція - проблемна група з питань судоустрою та судової влади. Тепер вона буде базуватися саме на базі цієї філії, для того, щоб студенти могли краще готуватися до конференцій, вивчали статистику, наочно досліджували роботу суду»,  - каже Нана Мезеновна.

«Протягом усіх років навчання в Національному університеті «Одеська юридична академія» я отримую задоволення від перебування в стінах як університету, так і на базах практики, яку ми проходимо, починаючи з другого курсу. Перша моя практика була на базі Київського районного суду. Тепер я можу сподіватися, що на п'ятому курсі вона буде проходити саме тут. Студенти, починаючи вже з першого курсу, будуть також відвідувати філії кафедр, у них буде можливість відвідувати зали судових засідань, на власні очі бачити, як проходить весь процес в залежності від різних категорій справ. Це дійсно дуже захоплююче, і практика дозволяє нам ще більше зацікавитися нашою майбутньою професією, а також більш поглиблено і предметно підходити до теорії. Я як студентка дуже підтримую цю систему, тому що потрібно розуміти, вже починаючи з першого курсу, для чого ми вчимо теорію. Знаю по собі: перебуваючи на практиці, я відчуваю, наскільки важлива правильна глибока теоретична база. Спостерігаючи, як застосовується теорія на практиці, мені ще цікавіше її вивчати. Велике дякую Сергію Васильовичу Ківалову, який дає нам можливість всебічно розвиватися, вчитися і проходити практику, починаючи вже з першого курсу»,  - каже студентка 4 курсу факультету адвокатури Юлія Топал.

Тепер за допомогою філій кафедр буде здійснюватися координація спільної наукової та практичної роботи професорсько-викладацького складу НУ «ОЮА» та працівників суду. Цей крок допоможе і університету, і П'ятому апеляційному адміністративному суду взаємно посилювати розвиток правової науки.