НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Вечір професійного боксу пройшов в спортивному комплексі Національного університету «Одеська юридична академія». Перший спільний проект Одеської обласної федерації боксу та професійної промоутерської компанії Top Boxing Generation спрямований на просування боксерів-любителів до виступів на професійному ринзі.

«Президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов, який також є кандидатом у майстри спорту з боксу, в цілому приділяє дуже багато уваги розвитку спорту як на рівні вищого навчального закладу, так і в цілому в місті. На базі вузу будуються спортивні комплекси і зали, де мають можливість займатися не тільки студенти вузу, а й усі мешканці міста. Активно заохочується спортивна кар'єра серед студентів і викладачів. Спортивна база університету дозволяє приймати різні види змагань як національного, так і міжнародного масштаба.В той же час важливо відзначити, що Федерація боксу Одеської області сьогодні є локомотивом розвитку професійного боксу в нашій країні, і, я думаю, що протягом декількох років ми вийдемо на абсолютно новий рівень. Це буде не просто турнір, це буде індустрія, це буде шоу, і центром цього розвитку є саме наше місто і наш університет.»

 - зазначив віце-президент Федерації боксу Одеської області Валентин Федоров.

Турніри по різних видах і напрямках боксу вже не перший раз проходять в стінах спортивного комплексу Національного університету «Одеська юридична академія». Майданчик спорткомплексу ідеально підходить для проведення як для аматорських, так професійних боїв. Федерація боксу Одеської області має намір проводити такі заходи тут щорічно. У планах Федерації боксу Одеської області провести на базі Одеської юридичної академії та Міжнародного гуманітарного університету турніри пам'яті Бориса Литвака і Семена Трестіна.

«Тут дуже комфортні, дуже хороші умови, і я дуже вдячний Президенту університету Сергію Васильовичу Ківалову за те, що постійно надає нам це місце. Він завжди відгукується, завжди допомагає нам, і не тільки в спорті. Дуже добре, щоб таких людей у ​​нас в країні було б побільше. Я сподіваюся, ми і в майбутньому будемо проводити тут такі турніри.»

 - зазначив президент Федерації боксу Одеської області Халід Мусаєв.

Організатори розповідають, що рішення організувати такий проект прийшло буквально напередодні і було спонтанним.

«Ініціативу в проведенні якогось цікавого професійного турніру проявила федерація боксу в Одеській області. Хлопці у нас весь час напоготові, тобто ми постійно щось плануємо, придивляємось якісь дати. Коли прийшло розуміння, що це буде 21 число в Одесі, ми відразу всіх оповістили, зібрали пари, сподіваємося, що буде різний рівень. Навіть для нас виступи будуть інтригою.»

 - поділився представник промоутерської компанії Top Boxing Generation Влад Єлісєєв.

Даний турнір є рейтинговим. Для спортсменів це можливість підняти свій рейтинг за кількістю боїв, щоб в подальшому брати участь в змаганнях вищого рівня.

«Це перший проект, який ми запустили в Одесі на території одного з найпрекрасніших комплексів Юридичної академії, і ми всіляко сприятимемо тому, щоб наші спортсмени-любителі паралельно виступали на професійному рингу, домагалися якихось спортивних висот. Сьогодні людина, ставши чемпіоном світу по професіоналах, може також поїхати на Олімпійські ігри і завоювати там медалі різного рівня. І дуже багато наших боксерів одеситів, які вже провели ряд поєдинків за професіоналами, будуть набивати кількість боїв і бої за ринг.»

 - розповідає представник президента Федерації боксу Одеської області Олександр Гордієнко.

Всього в рамках вечора професійного боксу відбулося 14 поєдинків. На ринг, який придбав президент Федерації боксу Одеської області Халід Мусаєв, виходили як досвідчені боксери так і новачки. Більшість з них - одесити, також були представлені спортсмени і з інших регіонів України. Кожен бій складався з чотирьох раундів, а хедлайнери виступили в шестираундових боях.

«Сьогодні в головному бою вечора буде боксувати одесит Руслан Бєлінський, чемпіон України з професійного боксу. І другий бій проведе Георгій Лашко, чемпіон IBF Belt & Road, тобто діючий боксер. Це рейтингові бої, не титульні. Для хлопців це перший післекарантинний турнір, який дозволить їм ще більше піднятися в рейтингу і вони зможуть в Європі боксувати вже у більш серйозних боях.»

 - розповідає старший тренер області, менеджер Top Boxing Generation Володимир Осипчук.

Головний хедлайнер вечора чемпіон України одесит і вихованець клубу «Отаман» Руслан Бєлінський закінчив свій поєдинок бойовою нічиєю. А екс-чемпіон у версії Дабл-Ю-бі-О з Харкова Георгій Лашко здобув впевнену перемогу. Також в турнірі добре себе проявили боксери компанії Top Boxing Generation Ігор Садовник, Назрі Рагімов та Сергій Сорока. Спробували себе чимало дебютантів профі рингу.

Враженнями від участі в турнірі поділився один з учасників, боксер клубу «SPARTA» Олександр Баранський, який займається під керівництвом тренера Ігоря Платонова.

«Рівень тут набагато вище, потрібно добре розвивати своє дихання. Найважче отримувати удар. Моя звичайна тактика, оскільки я вище суперника, у мене рука довша, тому я працював другим номером. Чекав, доки він мене атакує, зустрічав одиночними ударами або двійками, наносив їх і тікав після цього відразу. Таким чином отримав перемогу.»

 - розповідає Олександр Баранський.

За словами тренера, засновника клубу «12 унцій», Михайла Чобану, багато боксерів-любителів досить комфортно почувають себе в професіоналах. На турнірі клуб представляли тільки любителі, але у кожного з них є хороший потенціал.

«У професійний бокс відразу пірнати головою не можна, тут необхідно трохи промоутерської компанії. Хлопці хороші, і, думаю, ми теж скоро будемо починати боксувати як професіонали. Є такий вислів «Боксер зростає від противника». Якщо ти нікуди не виходиш із залу, ти так і залишишся на одному рівні. Тому ми постійно організовуємо якісь збори спільні з іншими містами. Хлопці приїжджають на тиждень-два, і в цьому ритмі тренуються разом, переймають один від одного якийсь досвід, це дуже важливо.»

 - зазначив Михайло Чобану.

Для багатьох хлопців участь в цьому турнірі стане початком великої професійної кар'єри. Проект має намір розвиватися і далі, відкривати нові імена, які будуть прославляти наше місто і нашу країну, приносити нові перемоги національного і світового рівня.