НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Музика, прапори, повітряні кулі - в справжнє свято перетворилося відкриття спортивного майданчика для пляжного волейболу на набережній 8-ї станції Великого Фонтану. Цей майданчик є частиною великого і сучасного спортивного комплексу Міжнародного гуманітарного університету та Національного університету «Одеська юридична академія».

Розташована біля самого краю води, довгий час вона зазнавала впливу морської стихії і прийшла в повну непридатність. Президентом Національного університету «Одеська юридична академія», лідером української морської партії, почесним громадянином Одеси і Одеської області було прийняло рішення провести капітальну реконструкцію майданчика.

«Хочу підкреслити -  все, що було зроблено з цим літнім майданчиком, ми не вклали і не використовували ніякі бюджетні кошти. Ні з бюджету міста, ні з бюджету області, ні з бюджету країни. Для розвитку спортивної інфраструктури ми використовували тільки те, що заробив Міжнародний гуманітарний університет та інші установи »,

 - зазначив Сергій Ківалов.

Урочисте відкриття майданчика для пляжного волейболу ознаменувався товариським матчем, в якому взяли участь студенти та викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету - спорт об'єднав усіх. Гра настільки надихнула її учасників, що багато хто висловив бажання приходити грати сюди якомога частіше.

«Чудовий майданчик. Буквально два місяці тому після стихії тут було складно і навіть неможливо грати. І сьогодні президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов відкриває цю площадку. Таких споруд десятки в нашому місті. Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет вже давно стали центрами розвитку спорту не лише нашого міста, а й країни, тому що на нашій базі проводиться величезна кількість заходів, величезна кількість змагань, починаючи від обласних, закінчуючи чемпіонатами світу. Зовсім недавно на базі спортивного комплексу Одеської юридичної академії пройшов вечір професійного боксу, за підтримки Федерації боксу Одеської області було проведено масштабне відкрите тренування на березі моря, також були відкриті кілька залів вільної боротьби, рукопашного бою, а сьогодні нашому місту була подарована ще одна така площадка , де можна грати в волейбол біля моря, оздоровлюватися і отримувати задоволення »,

 - зазначив глава Апарату президента Національного університету «Одеська юридична академія» Валентин Федоров.

До появи спортивного комплексу територію на набережній 8-ї станції Великого Фонтану хотіли віддати під будівництво комерційної нерухомості, але забудову узбережжя багатоповерховими будинками вдалося своєчасно зупинити.

«Чим більше буде тут спортивних майданчиків, тим менше житлових забудов. Якби ми не побудували спортивний комплекс, якби ми не висадили 10 тисяч дерев і кущів, тут би вже давно стояли 25-ти, 30-ти поверхові житлові будинки. І я бачив цей проект, але так як ми почали вибудовувати спортивні майданчики, висаджувати дерева, ніхто сьогодні не може дозволити собі сюди зайти. Не знаю, що буде далі, поки нам вдається відбиватися від будь-якого будівництва, яке, на жаль, ведеться в місті. Звичайно, житло потрібно будувати, але не можна будувати багатоповерхові будинки в історичному центрі міста і біля берега »,

 - вважає Сергій Ківалов.

Будівництво спортивних об'єктів вимагає постійного догляду, тому вся інфраструктура періодично ремонтується і оновлюється. У минулому році був проведений капітальний ремонт відкритого спортивного комплексу. Через підземні води поверхня стадіону прийшла в непридатність, довелося витратити чималі гроші, залити чотири КАМАЗа бетону, щоб зробити якісний майданчик, який прослужить десятиліттями. Зараз там встановлено нові трибуни більш ніж на тисячу місць, футбольне, волейбольне та баскетбольне поле, майданчик з вуличними тренажерами, сертифікованими в США, і тенісний корт, який також нещодавно реконструювали і поклали нове якісне покриття - тенісист.

В цей же час, продовжується реконструкція критого спортивного комплексу. На об'єкті здійснюється повна заміна покриття, оновлюється інфраструктура, комунікації, встановлюються сонячні батареї і колектори, щоб забезпечити комфортні умови для спортсменів як влітку, так і в зимовий період. А незабаром з'явиться ще один майданчик з вуличними тренажерами, яка буде доступна для всіх одеситів і гостей міста. Так само ґрунтовно підійшли і до реконструкції волейбольного майданчика.

«Завдяки Президенту нашого вузу, Сергію Васильовичу Ківалову, у нас в університеті є багато спортивних майданчиків: і тенісний корт, і волейбольний, і баскетбольний – у нас є все для того, щоб займатися спортом. Цей майданчик буквально місяць назад був у занедбаному стані, і зараз він виконаний за європейськими стандартами, тут прекрасне накриття, яке повністю захищає нас від морського середовища. Тут можна спокійно сидіти, спостерігати і насолоджуватися спортом. Ми завезли сюди понад десять машин піску, пофарбували, все зробили красиво і для душі. Робили як для себе. І сьогодні цей майданчик відкритий не тільки для студентів і викладачів вузу, але і для всіх жителів нашого міста »,

 - зазначив проректор з питань навчально-інноваційного розвитку і економічної діяльності Національного університету «Одеська юридична академія» Вадим Підгородинський.

При реконструкції майданчика були використані найсучасніші і якісні матеріали.

«Ми застосували кращі технології, найкращі матеріали, закупили паркан німецького виробництва, який, незважаючи на агресивне середовище моря, вистоїть, витримає і буде радувати очі одеситів і гостей нашого міста не один рік. З вибором дизайну нам допомогли наші студенти, на цьому малюнку ми з'єднали студентство та викладацький склад, так само, як і зараз - ми всі дружно граємо і проводимо своє дозвілля »,

- зазначив помічник проректора з господарської частини Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Лук'янченко.

Будівництво об'єктів спортивної інфраструктури соціального значення за довгі роки вже стало традицією.

«Президент нашого вузу, академік Сергій Васильович Ківалов дуже відповідально ставиться до розвитку спорту, вихованню молоді в нашому місті, і підтвердженням цього є відкриття цього майданчика. Даний об'єкт носить соціальну спрямованість, майданчик буде доступний для всіх бажаючих, не тільки для студентів і викладачів. Погодьтеся, не скрізь таке можливо. Також сьогодні реалізується масштабний соціальний проект - будується Міжнародна академічна школа «Одеса», в якій теж буде сучасний спортзал і чудовий басейн, який зможуть відвідувати жителі Одеси, а маленькі одесити будуть отримувати дуже якісну освіту »,

 - зазначив ректор Міжнародного гуманітарного університету Костянтин Громовенка.

Коли облаштовувалася волейбольний майданчик, виявилося, що на цьому пляжі люблять купатися одеські «моржі». Вони приходять сюди і влітку, і взимку, і в сніг, і в дощ. На прохання любителів холодного купання поруч з майданчиком був встановлений козирок, щоб «моржі» мали можливість переодягнутися і вкрити одяг від негоди. Поруч встановлено кілька вуличних тренажерів. А всі бажаючі пограти в волейбол можуть звернутися до охорони спорткомплексу і взяти ключ від майданчика. Про це свідчить спеціальна табличка.

«І молодь, і студенти були дуже натхнені, коли ми разом з Сергієм Васильовичем створювали умови, щоб не тільки студенти могли сюди приходити і займатися спортом, але і наші городяни, наші одесити і гості міста. Такий прекрасний волейбольний майданчик сьогодні буде відкритий силами наших активістів »,

- зазначив декан факультету адвокатури Євген Хижняк.

Набережна 8-ї станції Великого Фонтану сьогодні є єдиною ділянкою узбережжя, що не забудованим різними магазинами та кіосками.

Набережна європейського рівня обладнана лавками, урнами, освітленням, кількома спусками до води, в тому числі і для людей з особливими потребами здоров'я. Також тут є безкоштовна парковка, безкоштовний пляж і відкриті спортивні комплекси - і все це робиться для одеситів і гостей міста.