УНІВЕРСИТЕТУ

Пройтися по студентському кампусу, подивитися на аудиторії, спортивні комплекси і познайомитися з матеріально-технічною базою університету можна, не виходячи з дому. Вперше в Україні Одеська Юридична академія спільно з компанією Google презентували віртуальний 3D-тур по вузу. Локації з 3D-панорамами доступні на офіційному сайті університету, а також в Google-картах. Віртуальний тур створює ефект повної присутності.

Умови, в яких абітурієнт проведе понад чотирьох років і отримає бажану професію - важлива складова при виборі навчального закладу. Зараз, коли пандемія коронавіруса внесла корективи в звичний нам образ життя, все більшої актуальності набувають проекти онлайн. Саме тому в Національному Університеті «Одеська юридична академія» і пішли на такий новаторський крок - представили новий цифровий проект - віртуальний 3D-тур по університету. Тепер кожен охочий може з будь-якого пристрою зайти на сайт вузу або знайти Національний університет «Одеська юридична академія» в Google-картах і побачити все, що його цікавить, навіть студентські кафе.

«Наш університет спільно з компанією Google розробив ще один продукт - 3д тур по Юридичній академії, - пояснює Валентин Федоров, відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету     « Одеська юридична академія ». - Така віртуальна подорож по вузу найбільш затребувана саме сьогодні, коли лютує епідемія Covid-19 і ми обмежені у своїх пересуваннях, але хочемо ознайомитися з навчальним закладом ».

«Вступники та їх батьки можуть заглянути в аудиторії, подивитися спорткомплекс, IT-центр, центр кібербезпеки, бібліотеку і, що важливо, побачити умови в наших гуртожитках».

- каже Катерина Король, начальник відділу зв'язків з громадськістю

Національного університету «Одеська юридична академія».

На створення продукту у фахівців пішло більше трьох місяців, два з них витратили на зйомку десятків тисяч фото. Для цього запросили сертифікованого фотографа, який строго виконував вимоги, що стосуються якості фото, правила розміщення на картах, а також рекомендації щодо розташування панорам і навігації всередині 3D-туру. Віртуальний тур - це об'єднання 3D-фото з аеропанорамами, зробленими за допомогою квадрокоптера.

«Взагалі віртуальний тур складається зі специфічних фотосфер, 3D-сфер, - роз'яснює технічні моменти Євген Вівчар, IT-фахівець. - Як вони робляться? Їх фотографує сертифікований фотограф. Він у нас є. Це фотограф Google street view. Для розуміння: для одного будинку потрібно більше тисячі знімків, потім вони зшиваються в один і завантажуються на сервери Google і виходить такий віртуальний 3D-тур».

Національний університет «Одеська юридична академія» володіє понад 800 новими комп'ютерами, електронною бібліотекою з віртуальним залом і доступом до багатьох світових інформаційних баз, а також п'ятьма коворкінговими просторами. З моменту вступу абітурієнта основним завданням факультету є підготовка його, вже як студента, до роботи в професійному середовищі і надання йому допомоги в досягненні кар'єрних цілей.

«Один з IT-центрів, в якому ми сьогодні перебуваємо, був відкритий кілька років тому, - каже Валентин Федоров, відповідальний секретар Приймальної комісії Національного університету «Одеська юридична академія ». - Його відкривав президент нашого університету Сергій Васильович Ківалов спільно з першим заступником міністра освіти і науки. Це був перший крок в цифровізації та інформатизації нашого вузу. Потім були відкриті комп'ютерні будинки, створений Факультет кібербезпеки та інформаційних технологій, лабораторія цифрових технологій і багато іншого ».

Студенти Факультету кібербезпеки і інформаційних технологій з першого курсу навчання проходять практику в провідних українських IT-компаніях і державних структурах. Факультет співпрацює з Департаментом кіберполіції, Міністерством транспорту та зв'язку України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України. Крім того, IT-фахівці університету розробили чат-бот, який розроблений на мові програмування Payton з елементами штучного інтелекту і дозволяє студентам отримувати повну інформацію про навчальний процес, а абітурієнтам - здійснити онлайн екскурсію по університету і дізнатися актуальну інформацію про спеціальності, які цікавлять.