НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Національний університет «Одеська юридична академія» є одним із самих спортивних вузів країни. Стадіони, спортивні комплекси та майданчики НУ «ОЮА» не раз приймали у себе різні турніри і чемпіонати по самим різним видам спорту, в тому числі національні та міжнародні змагання. Знаковою подією для університету стало підписання тристоронньої угоди про співпрацю між Національним університетом «Одеська юридична академія», Федерацією бадмінтону Одеської області і Федерацією бадмінтону міста Києва.

«Я дуже радий, що, що цей вид спорту набирає силу в Україні і безпосередньо в Одесі і Одеській області. Упевнений, що сьогоднішнє підписання Меморандуму про співпрацю дасть нашим спортсменам ще більше можливостей і преференцій. Це і регулярні тренування на наших спортивних базах, і дружні спортивні зустрічі з командами інших міст і областей. Це можливість спортивного росту та участі в серйозних міжнародних спортивних змаганнях. Словом, в добру путь, друзі, однодумці, любителі і поклонники бадмінтону, яких, впевнений, тепер побільшає!

 - зазначив президент Національного університету «Одеська юридична академія», почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, лідер Української морської партії Сергій Ківалов.

«Меморандум укладається в спільній популяризації та розвитку бадмінтону між Києвом і Одесою, що включає в себе проведення турнірів, семінарів, науково-методичної роботи в цьому напрямку, навчання дітей, тренерів - все це відображено в меморандумі. Сергій Васильович завзятий уболівальник і любить бадмінтон і популяризує спорт в нашій країні. У Юракадемії є велика база, щоб проводити такі турніри, і Сергій Васильович цьому тільки сприяє.

 - зазначив президент Федерації бадмінтону міста Києва Елізбар Сарія.

Нагадаємо, раніше був підписаний тристоронній договір між Національним університетом «Одеська юридична академія», Федерацією бадмінтону України та Управлінням фізичної культури і спорту Одеської обласної державної адміністрації. Завдяки цим договорам в університеті була впроваджена програма Shutle Time з навчання вчителів фізкультури викладання дисципліни «Бадмінтон» на заняттях фізичної культури.

Під час візиту керівник апарату Офісу президента України, Президент Федерації бадмінтону України Олексій Дніпров нагороджував переможців Зимового Кубка з бадмінтону, який проходив в нашому університеті. Бадмінтон також входить в щорічну спартакіаду НУ «ОЮА», в якій беруть участь студенти та викладачі вишу.

«Сьогодні цей меморандум дає плоди в тому, що в місті Одесі проводиться величезна кількість заходів, чемпіонатів, наприклад, вперше за вісім років була проведена Одеська обласна універсіада з бадмінтону, і, найголовніше, це проведення чемпіонатів України серед студентів, фіналів Всеукраїнської Гімназіади, Всеукраїнської універсіади, які також будуть проходити в Одесі на базі Національного університету «Одеська юридична академія». Наш вуз завдяки цій співпраці і тому, що у нас найкраща в країні спортивна інфраструктура, вже давно став центром проведення різноманітних змагань, зокрема такого чудового олімпійського виду спорту як бадмінтон.

- зазначив Президент федерації бадмінтону Одеської області Валентин Федоров.

Початку нової співпраці поклало відкриття першого в історії міста міжнародного турніру з бадмінтону Odessa Open 2020, який проходить на базі спортивно-оздоровчого комплексу Міжнародного гуманітарного університету на 8 ст. Великого Фонтану, де тільки завершилася масштабна реконструкція.

Odessa Open 2020 покладе нову сторінку в історії одеського бадмінтону. З 1992 року цей вид спорту був визнаний олімпійським, а, отже, його розвиток має великі перспективи.

«Для нас Сергій Васильович - меценат спорту в цілому і наш наставник. Вуз дає нам ту необхідну базу, яка потрібна для того, щоб провести турнір, а так як нещодавно була завершена повна реконструкція спорткомплексу, то найближчим часом він зможе приймати і етапи Гран-прі Європи з бадмінтону так і інших видів спорту. Роль вузу в цьому просто неоціненна.

 - зазначив радник Президента Одеської обласної федерації бадмінтону Микола Шкляєв.

Міжнародний турнір Odessa Open 2020 зібрав близько 170 спортсменів з України, Болгарії, Данії, Сінгапуру, Китаю. Формат турніру змішаний, за участю як аматорського руху, так і професіоналів. Турнір буде проходити чотири дні - з 23 по 26 червня.

У 1992 році бадмінтон став Олімпійським видом спорту. Переваг у бадмінтону багато. Наприклад, він позитивно впливає на зір. Необхідність весь час стежити за воланом - це найкраще тренування для очей. Не випадково бадмінтон входить в програму підготовки космонавтів.

Нагадаємо, не так давно Україна була обрана місцем проведення Конгресу Асоціації Євробадмінтону, який пройшов на дуже високому рівні.

Тільки за останні два роки Національним університетом «Одеська юридична академія» спільно з Федерацією бадмінтону України та Федерацією бадмінтону Одеської області було проведено велику кількість турнірів. І головне, відроджений турнір з бадмінтону «Кубок Чорного моря». Після тривалої перерви змагання проходять на базі спортивного комплексу Міжнародного гуманітарного університету на 8-й станції Великого Фонтану. У минулому році «Кубок Чорного моря 2019» зібрав понад 200 спортсменів з тринадцяти країн світу.