НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

На базі спортивного комплексу Національного університету «Одеська юридична академія» пройшло масштабне відкрите тренування за участю українських зірок боксу і вихованців одеських боксерських клубів і спортивних шкіл. Захід присвячений Міжнародному дню боксу, який у всьому світі відзначається 22 липня.

Популярність боксу як виду спорту в Одеському регіоні за останні роки значно збільшилася.

З'являються нові спортивні клуби, проводяться змагання різного рівня. Особливу увагу цьому спортивному напрямку приділяють в Національному університеті «Одеська юридична академія». Боксом тут захоплюються не тільки студенти, а й багато викладачів. Прийшов на відкрите тренування і лідер Української морської партії, почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Ківалов.

«Зовсім недавно на цьому спортивному майданчику проходили два великих турніри з боксу: вечір професійного боксу, а також Міжнародний турнір з боксу пам'яті Героя України Бориса Литвака.

У наших вузах, і в Національному університеті «Одеська юридична академія», і в Міжнародному гуманітарному університеті, спорт користується великою повагою. Тут вітається, коли майбутні юристи, журналісти, політологи, соціологи, психологи, IT-фахівці добре розбираються не тільки в науках і тонкощах професій, а й мають спортивні досягнення. Для цього ми створюємо всі умови: будуємо стадіони, спортивні майданчики, відкриваємо тренажерні зали. При цьому, наші спортивні комплекси служать не тільки на благо студентам і викладачам наших вузів, а й на благо місту. Адже ми надаємо ці майданчики для проведення спортивних заходів самого різного рівня - обласних, всеукраїнських, міжнародних. Все, що ми створили в нашому місті, сьогодні використовується щодня, щогодини, з ранку до вечора. Українська морська партія буде і надалі всіляко підтримувати все, що пов'язано з розвитком спорту в нашому місті і нашій країні.

 - зазначив Сергій Ківалов.

Вести тренування запросили справжню легенду українського боксу - капітана Національної збірної України з боксу, єдиного в країні володаря ліцензії на участь в Олімпійських іграх в Токіо, а також випускника Національного університету «Одеська юридична академія» Миколи Буценко.

«Велике дякую, що мені запропонували провести це тренування. Дуже приємно показати підростаючому поколінню те, що ми вміємо, і, може, вони нам теж щось покажуть. В Одесі зараз дійсно проводиться маса заходів по боксу, і це дуже здорово, що новий Президент Федерації боксу Одеської області Халід Мусаєв дає дітям можливість займатися спортом. Дуже хочу, щоб тут росло нове покоління олімпійських чемпіонів.

- зазначив Микола Буценко.

Заняття боксом повинні бути доступні для всіх, в тому числі, і дітям із соціально незахищених сімей - впевнені в Українській морській партії Сергія Ківалова. Щоб надати можливість займатися спортом всім, на базі НУ «ОЮА» планується відкриття Академії боксу, де заняття будуть проводитися абсолютно безкоштовно.

«Чудово, що такі проекти залучають все більше і більше людей. Сюди приходять і професіонали, і люди, які люблять займатися боксом, і сприймають бокс і як вид спорту, і як філософію. Президент федерації боксу Одеської області Халід Мусаєв всіляко заохочує проведення подібних заходів. Симбіоз цих чудових проектів згуртованої команди Федерації боксу Одеської області втілився в тому, що саме в Одесі і саме на базі Національного університету «Одеська юридична академія» буде проходити найпрестижніший турнір з боксу - Чемпіонат України з боксу серед дорослих.

 - додав віце-президент федерації боксу Одеської області Валентин Федоров.

Лідер Української морської партії Сергій Ківалов, Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету сьогодні створює всі умови для розвитку спорту в нашому місті. Тренувальні бази вузів, які включають в себе спортивні комплекси, тренажерні, борцівські, танцювальні зали і стадіони доступні всім одеситам - тим, хто займається спортом професійно, а також на аматорському рівні.

«Я впевнений, що спорт допомагає жити, допомагає розвиватися. У нас величезні спортивні площі, де регулярно займаються діти, молодь, і, я вважаю, що це один з найбільш значних вкладів нашого керівника Сергія Васильовича Ківалова в розвиток міста Одеси. Наші студенти-спортсмени відчувають підтримку керівництва університету і викладачів. Спорт потрібно розвивати, і ми ставимося до цього з розумінням. Українська морська партія буде докладати всіх зусиль для розвитку спортивної інфраструктури, підтримки спортсменів. Ми впевнені, що майбутнє за здоровою спортивної молоддю, тоді в нашій державі будуть проводитися нормальні реформи, керуватимуть розсудливі люди і забезпечуватимуть для нас хороше майбутнє.

- зазначив керівник Обласної організації Української морської партії Сергія Ківалова, депутат фракції УМП в Одеській міській раді Вадим Підгородинський.

Вік учасників тренування починався від шести років. Почалося тренування з розминки, потім хлопці відпрацьовували прийоми, переймали секрети майстерності у справжніх професіоналів боксу.

«Попередні два тренування ми проводили на березі Чорного моря вранці, а сьогодні вирішили провести саме тут, на цьому спортивному майданчику. Бокс зараз виходить на лідируючі позиції в популярності серед багатьох видів спорту, він стає модним, і прекрасно, коли вже не тільки в самому місті, а й в селах, районах нашої області відкриваються нові секції, працюють висококваліфіковані тренери, які їздять з Одеси, щоб вчити діточок. І у нас є живий приклад - в селі Андріївці працює тренер, який сьогодні отримав звання заслуженого тренера України, виховав чемпіона світу, чемпіона Європи та показав великий і колосальний результат не тільки на рівні області, а й на рівні нашої країни. Також хочеться сказати величезні слова подяки нашому другові і партнеру, почесному громадянину Одеси і Одеської області Сергію Васильовичу Ківалову, який з радістю приймає нас в стінах цього прекрасного спорткомплексу. Він теж боксер, він сам знає, що таке заняття боксом, як проводяться подібні заходи, і за це йому окреме спасибі.

 - зазначив представник президента Федерації боксу Одеської області Олександр Гордієнко.

Своїм досвідом з юними боксерами ділилися майстри спорту міжнародного класу. Хлопці мали можливість поспілкуватися і повчитися у титулованих одеських боксерів, чемпіонів України та світу.

«Ми приїхали підтримати нашого капітана збірної. Такі відкриті тренування, насправді, проводити дуже добре, це приваблює дітей до спорту.

- зазначив одеський тайбоксер Цотне Рогава.

Підтримати капітана національної збірної прийшов і чемпіон України, чемпіон світу 2016- го року Валерій Харламов.

«Тут, безумовно, дуже хороші умови для тренувального процесу. Традиційний міжнародний турнір імені Семена Тресіна традиційно проходить саме тут, в Одеській юридичній академії, яка завжди допомагає в його проведенні. І чемпіонат України, швидше за все, теж буде проходити саме тут.

 - зазначив Валерій Харламов.

Також в проведенні тренування допомагав старший тренер збірної Одеської області і тренер Доброславської ДЮСШ Михайло Серженюк.

«Саме тренування, думаю, буде великим святом. Дітям дуже приємно розвиватися, рухатися, завдяки таким лідерам, які є у нас в Одесі, і сьогодні діляться з хлопцями своїм досвідом. Дуже здорово, що заняття проводяться на повітрі, хоча раніше існувала думка, що це не дуже добре. Але ми зламали цю традицію, до того ж, у нас дуже гостинний майданчик, і це дуже зручно. Тут гарне місце і для Одеси і для міста.

- зазначив Михайло Серженюк.

«Це вже третє тренування за рахунком, і, як ми бачимо, людей стає все більше і більше. Крім одеських клубів до нас приєднуються клуби міста Чорноморська, Доброславська ДЮСШ та інші. Тут представлено різний вік - від маленького до великого. Тут присутні еліта нашого українського боксу - і Микола Буценко, і Цотне Рогава. Ми плануємо проводити такі заходи регулярно, поки на вулиці тепло.

- розповідає генеральний секретар Федерації боксу Одеської області Микита Лукін.

Участь у змаганнях взяла майже сотня юнаків і дівчат різного віку з таких боксерських клубів, як «Grigo Gym», «Піранья», «Вікінг», «12 унцій», «Брати», «Фанат» і багатьох інших. Після розминки і самого тренування Федерація боксу Одеської області пригостила учасників заходу святковим тортом і вручила подарунки - спортивні аксесуари.