УНІВЕРСИТЕТУ

Протягом двох днів в Одесі проходив щорічний міжнародний чемпіонат з танців Black Sea Open Cup, в якому взяли участь представники України, Молдови, Іспанії, Польщі та інших країн. Турнір проходив вже восьмий раз в своїх стінах учасників змагань приймав відкритий спортивний комплекс Національного університету «Одеська юридична академія».

«Ми пишаємося цим турніром і раді вітати всіх гостей, які приїжджають до нас з усієї України та сусідніх країн. Найкраще, що у нас є, талановиті -  наші діти. І Національний університет «Одеська юридична академія», і Міжнародний гуманітарний університет, ми завжди по-особливому ставимося до проведення таких турнірів, ми готувалися і створили всі умови, щоб діти могли показати свою майстерність, і ми готові надати будь-які площадки для проведення таких змагань.

- зазначив президент Національного університету «Одеська юридична академія», почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Ківалов.

«Дуже важливо, що незважаючи на пандемію і тривалий простій, в Одесі стартував сезон спортивних бальних танців саме завдяки підтримці та зусиллям почесного громадянина міста Одеси та Одеської області Сергія Ківалова. Думаю, такий масштабний старт сезону дасть можливість нам перемогти пандемію і дати серйозний поштовх для подальшого розвитку спорту в місті Одесі та Одеській області.

- зазначив голова Первинної профспілкової організації Валентин Федоров.

Чемпіонат зібрав близько тисячі учасників. На жаль, через карантин змогли приїхати не всі.

«Хотів би висловити величезну вдячність Сергію Васильовичу Ківалову, завдяки якому турнір Black Sea Open Cup все-таки відбувся, незважаючи на коронавірус. У наших спортсменів, наших танцюристів величезне бажання насправді змагатися, брати участь, адже танці - це спорт, мистецтво, це здоров'я - це дуже здорово.

- зазначив співорганізатор чемпіонату Black Sea Open Cup Євген Герасименко.

Організатори зазначають, що чемпіонат - це відмінний стимул для розвитку спортсменів, а для глядачів - можливість насолодитися красивим і яскравим видовищем.

Раді повернутися до звичного режиму роботи і учасники змагань, і судді.

«Після великої довгої перерви ми все-таки почали танцювальний сезон. Учасників дуже багато, і це дуже приємно, раді і діти, і тренери, і батьки. Всі дуже нудьгували за танцями, і сьогодні ми маємо можливість побачити це прекрасне дійство на танцювальному майданчику.

- зазначив головний суддя змагань Ігор Полигач.

І організатори, і учасники відзначають, що критий майданчик спорткомплексу як не можна краще підходить для проведення змагань в умовах карантину - тут досить повітря, а купольне покриття надійно захищає від дощу.

«Це одні з кращих змагань в Україні, вони проходять регулярно два рази на рік. У цьому турнірі можуть брати участь абсолютно всі танцювальні клуби, і організатори роблять все, щоб було комфортно і дітям, і батькам, і, перш за все, тренерам, суддям. Тут завжди дуже доброзичлива обстановка.

- поділилася керівник одеського клубу «Ріо-Ріта» Ірина Кашковская.

Атмосфера чемпіонату радує і гостей міста, які з задоволенням їдуть до Одеси в самий розпал оксамитового сезону.

«Діти дуже щасливі, вони півроку чекали цей захід, тому виступають гідно. Видно, що готувалися. Сподіваюся, що турнір і далі буде розвиватися, і набирати обертів.

- поділилася керівник київського танцювального клубу Dance Olymp Ольга Крамар.

Вік учасників - від чотирьох років до любителів. Найстарша категорія починається від 21 року. У кожній з номінацій вибирають шість фіналістів, які потім змагаються за три призових місця. Виняток становлять найменші. У номінації «Перші кроки» призи та грамоти отримують абсолютно всі учасники.

«Ми оцінюємо різні технічні фактори - емоційні, як дитина підносить себе, як виділяється. Основне значення має зовнішній вигляд, костюми, потім, дуже важлива музикальність. Якщо дитина не потрапляє в музику, це відразу - програш,

- розповідає суддя вищої категорії, представник танцювальної студії «Гармонія» Євген Макаров.

Запорука успішного виступу - регулярні тренування. Напередодні чемпіонату спортсменам доводиться тренуватися не менше чотирьох годин щодня.

«Я займаюся бальними танцями вже п'ять років. У латиноамериканській програмі мені більше подобається самба, а в стандарті - фокстрот. Я вже не перший раз беру участь у змаганнях. Був на чемпіонаті у Львові, в Кишиневі, де отримав призове місце.

- поділився десятирічний Любомир Форос.

Восьмирічна Софія ходить на тренування чотири рази на тиждень. Зізнається, що їй відразу сподобалося займатися танцями, як тільки батьки привели її на перше заняття.

«Я буду виступати в програмі стандарт, латина, повільний вальс, ча-ча-ча і джайв. Мені подобаються танці, тому що у нас сукні красиві, атмосфера хороша і дуже хороший тренер.

- поділилася Софія.

Юних танцюристів завжди підтримують батьки. Уже чотири роки займаються танцями сини Тетяни, яким зараз вісім і одинадцять років.

«Танці - це естетика, дисципліна, комунікабельність, етика спілкування, яка на сьогоднішній день у нас в дуже поганому стані. Крім того, це виховання дітей, що просто необхідно в наш час.

- поділилася Тетяна.

Звичайно, при організації чемпіонату були дотримані всі карантинні заходи. Для того, щоб уникнути великого скупчення людей, програма кожного дня була поділена на чотири відділення, після кожного підбивалися підсумки і нагороджувалися переможці.