НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Представники одеських ЗВО і спортивних федерацій області зібралися на регіональну конференцію з питань розвитку фізичного виховання і спорту студентської молоді. Захід організовано Одеським обласним відділенням комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. На порядку денному - підведення підсумків минулої універсіади, а також обговорення планів на майбутнє.

«Ми входимо до лідируючої трійки України по універсіаді, наші спортсмени представляють нашу рідну Україну і на міжнародних етапах всесвітніх універсіадах, яка в цьому році була перенесена через пандемію. За останній час зусиллями наших друзів, представників спортивних федерацій, ми постаралися поліпшити якість проведення студентських ігор. Ми залучаємо гарні сучасні зали, і на цих аренах проводимо наші змагання ».

 - зазначив начальник Одеського обласного відділення комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр Тулунжі.

У ході урочистої частини конференції були відзначені подяками грамотами представники закладів вищої освіти Одеського регіону, які активно беруть участь в універсіадах і сприяють розвитку спорту в нашому місті. Уже багато років одним з провідних ЗВО країни в сфері спорту визнаний Національний університет «Одеська юридична академія».

«Президент нашого університету Сергій Васильович Ківалов є справжнім меценатом спорту, людиною, якій небайдужий розвиток спорту в нашому місті і нашій країні. Наші студенти мають можливість абсолютно безкоштовно відточувати свої спортивні навички, брати участь в різних змаганнях найвищого рівня. Незважаючи на те, що наш ЗВО неспортивного профілю, ми принесли в скарбничку нашої країни вже понад 200 медалей вищої проби. Це все - престиж міста, престиж області, і, думаю, що з такою серйозною підтримкою Президента університету спорт в нашому місті буде розвиватися і далі».

 - зазначив глава Первинної профспілкової організації Національного університету «Одеська юридична академія», віце-президент федерації боксу Одеської області, президент Федерації бадмінтону Одеської області Валентин Федоров.

Почесною нагородою комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки також був відзначений президент ЗВО Сергій Ківалов. Крім того, нагороди отримали представники спортивних федерацій, яких в нашому місті налічується понад тридцять.

«Ми знаємо, що в Національному університеті «Одеська юридична академія» навчаються багато спортсменів, які представляють наш спортивний клуб «Мангуст». Вони є неодноразовими чемпіонами світу, чемпіонами Європи і України, гордо і гідно представляють нашу державу і рідне місто. В цьому році ми активно розвивали всі види спорту, в першу чергу, пляжну боротьбу. Також беремо участь в соціальних проектах, проводимо безкоштовні тренування, брали участь в проекті «молодіжний ранок».

 - розповідає віце-президент Всеукраїнської федерації пляжної боротьби, директор ГО «Мангуст» Тетяна Акуленко.

Клуб «Мангуст» також має свою філію на базі Національного університету «Одеська юридична академія». Цього року клуб удосконалив зал для занять, і в подальшому планує перетворити його в великий спортивний комплекс. Також спільно з Національним  університетом «Одеська юридична академія» Федерація пляжного боротьби планує у вересні провести чемпіонат по пляжної боротьби серед кадетів та юніорів на базі відпочинку «Академія» з призовим фондом 200 тисяч гривень.

Національний університет «Одеська юридична академія» також активно співпрацює з міською федерацією боксу і федерацією боксу Одеської області.

«Цей рік приніс нам великі плоди, у нас ряд чемпіонів України. Наш тайбоксер Цотне Рогава, який виграв чемпіонат України в минулому році, виступив на ліцензійному турнірі, і у нас великі надії, що він буде представлений на олімпійських іграх. Крім цього, нашому старшому тренеру студентів Азері Мустафаєву присвоєно звання заслуженого працівника фізичної культури і спорту. І звичайно, у нас вже є великі цілі на майбутнє - в листопаді в спорткомплексі Національного університету «Одеська юридична академія» пройде самий елітний турнір - чемпіонат України серед дорослих, на якому буде сформована збірна команда України».

 - поділився представник президента федерації боксу Одеської області Олександр Гордієнко.

За його словами, завдяки зусиллям президента федерації боксу Одеської області Халіда Мусаєва за останні роки бокс в регіоні значно зміцнив свої позиції - проводиться багато змагань, відкриваються нові клуби. Активну підтримку в розвитку боксу також надає Національний університет «Одеська юридична академія».

«Зараз на базі університету обладнується зал нового клубу «Академія боксу», де діти, молодь зможуть займатися абсолютно безкоштовно. Хочу висловити подяку Президенту Національного університету «Одеська юридична академія» Сергію Васильовичу Ківалову за те, що він зміг надати дітям зал для занять боксом. Це соціальний проект, до якого я прагнув з 2018 року».

 - зазначив президент федерації боксу міста Одеси Віктор Томілко.

Спортивна база Національного університету «Одеська юридична академія» дозволяє проводити не тільки обласні змагання, а й зустрічі всеукраїнського, міжнародного рівня.

«Скільки б раз ми не зверталися до Сергія Васильовича Ківалова, УВО, які є найкращими в місті, завжди надають нам спортивні бази. Вони завжди готові до якісного проведення змагань, починаючи від Чемпіонату України, також тут проводяться міжнародні турніри, всеукраїнські, обласні змагання».

 - зазначила начальник управління фізичної культури та спорту Одеської ОДА Валентина Кольчак.

Минулий навчальний рік видався дуже непростим. Через пандемію довелося перенести багато змагань, але це не зупиняє спортсменів. Зараз, коли налагоджений режим тренувань, ведеться активна підготовка до майбутніх турнірів, в тому числі і до найголовніших - олімпійських і паралімпійських ігор. Учасники конференції впевнені, що не можна вводити обмеження на заняття спортом, оскільки спорт зміцнює здоров'я, а зміцнення імунітету є найкращим способом захисту від вірусу.